سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه جرم‌گیری دندان از گمرک

ترخیص دستگاه جرم‌گیری دندان از گمرک

در مقاله پیش رو قصد داریم به شرح فرآیند ترخیص دستگاه جرم‌گیری دندان از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. همانطورکه می‌دانید، دندان‌ها به دلیل برخورد با مواد غذایی مختلف و ترشحات دهانی، همواره در معرض خراب شدن قرار داشته و نیاز به مراقبت بالا دارند. این مراقبت‌ها محدود به مسواک و نخ دندان نشده و به کمک دندانپزشک نیز نیاز دارد. زیرا پلاک‌های نرم با وجود استفاده از فرآورده های دهان و دندان، به تدریج به تارتار تبدیل می‌شوند که رسوبی از کلسیم معدنی است و به باکتری‌ها اجازه رشد را می‌دهد. تارتارها به سطوح دندان از جمله نواحی زیر خط لثه چسبیده و ممکن است به لکه‌های زرد یا قهوه‌ای رنگ تبدیل شوند. این جرم ایجاد شده باید تا قبل از ایجاد مشکل برای دندان‌ها، توسط دندانپزشک و به کمک دستگاه‌ها و ابزارهای مخصوص برداشته و تمیز شود. بدین منظور از انواع دستگاه های جرم‌گیری دندان استفاده می‌شود که نیاز صنعت داندانپزشکی کشور ما به این تجهیزات و اجزاء و قطعات آن‌ها عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. دستگاه جرم‌گیر دندان بر روی یونیت دندانپزشکی متصل می‌شود و از فرکانس دارای ارتعاشاتی بالای 15000 حرکت در ثانیه برخوردار است. دستگاه جرم گیر دندانپزشکی، با لرزش خود قادر است هرگونه جرم، پلاک، تارتار و … روی سطح دندان‌ها را از بین ببرد. در سر این دستگاه، یک روزنه باریک وجود دارد که هنگام روشن بودن دستگاه، آب را روی دندان‌ها اسپری می‌کند و بدین ترتیب باعث خنک شدن دندان‌ها و پاک کردن جرم‌های دندانی می‌گردد. به طورکلی دستگاه‌ جرم‌گیر دندان به دو نوع دستی و اولتراسونیک تقسیم می‌شوند. دستگاه جرم‌گیر اولتراسونیک نیز خود شامل انواع استریکتیو، پیزوالکتریک و ایر فلو می‌گردد. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه جرمگیر دندانپزشکی از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات دستگاه جرم‌گیری دندان در ایران

دستگاه جرم‌گیری دندان یکی از تجهیزات مهم در صنعت دندانپزشکی است و از کاربردهای مهم و ارزشمند برخوردار است. صنعت دندانپزشکی زیر شاخه صنعت پزشکی بوده و ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و بهداشت افراد جامعه داشته و به همین دلیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در کشور ما، تولیدات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت دندانپزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل شاهد رواج واردات این محصولات از مبداء کشورهای خارجی به بازار مصرفی کشورمان هستیم.

واردات دستگاه جرم گیر دندانپزشکی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، سوئیس، بلژیک، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات و عرضه این محصولات در داخل کشور از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

قوانین مربوط به واردات دستگاه جرم‌گیر دندانپزشکی در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه جرمگیری دندان در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزات لازم جهت ترخیص دستگاه جرم‌گیری دندان از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه جرم‌گیر دندانپزشکی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه جرم‌گیر دندانپزشکی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه برقی جرم گیر دندان (اولتراسونیک و پیزوالکتریک) برابر 90184921 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه برقی جرم گیر دندان (اولتراسونیک و پیزوالکتریک) برابر 90184929 است که شامل حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه جرم‌گیری دندان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی (به خصوص ترخیص کالا از گمرک) چندین سال تجربه مفید داشته و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان عزیز کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان متخصص و کاربلد شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص دستگاه جرم‌گیر دندانپزشکی از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :