سلطان یاقوت

ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک

ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک

یکی از کالاهای وارداتی به کشور ما که جزو قطعات و لوازم یدکی خودروها به شمار می‌رود، گرم‌کن شیشه خودرو نام دارد. به همین دلیل می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در فصول سرد سال، به دلیل وجود اختلاف دما داخل کابین خودرو و محیط بیرون، شیشه‌های خودرو بخار کرده و قطرات آب روی آن شکل می‌گیرند و دید راننده را مسدود می‌کنند. به همین دلیل بیشتر خودروها از آپشنی به نام گرم‌کن شیشه خودرو برخوردار هستند که قادر است بخارهای ایجاد شده روی شیشه‌ها را از بین ببرد. هر زمان تعدد قطرات آب روی شیشه خودرو، دید راننده را کم کرده یا مختل کند، می‌توان از گرم‌کن شیشه خودرو کمک گرقت. زمانی که راننده  نسبت به روشن کردن گرم‌کن شیشه اقدام کند، قطرات ایجاد شده روی شیشه جلو و عقب خودرو پس از مدتی از بین رفته و روشن ماندن این آپشن، می توان سبب کند شدن روند تشکیل قطره روی شیشه بشود. برای از بین بردن قطرات آب در شیشه عقب خودروها، تعدادی المنت روی شیشه عقب نصب می‌شود که با فعال کردن آن‌ها، شیشه‌های عقب گرم می‌شوند. وقتی شیشه عقب گرم شود، اختلاف دمای شیشه با محیط نیز کم شده و در نتیجه قطرات ایجاد شده از بین می‌روند و دید راننده باز می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات گرم‌کن شیشه خودرو در ایران

انواع قطعات و لوازم جانبی خودروها در کشور ما جزو محصولات وارداتی به شمار می‌آیند. تامین نیاز صنعت خودروسازی به تجهیزات و مواد اولیه و همچنین قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار رفته و زمینه تجارتی پرسود را برای فعالان تجاری فراهم می‌کند.

واردات گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک، عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، اسپانیا و … صورت گرفته و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. پس از اعمال تحریم‌های گسترده از سوی آمریکا علیه کشورمان، واردات کالا و بهطورکلی تجارت کشورمان با بسیاری از کشورهای جهان محدود شد. از این رو در حال حاضر دو کشور چین و امارات، بزرگ‌تریم شرکای تجاری ایران محسوب میشوند و هر ساله، مقادیر زیادی ارز صرف واردات کالاهای مورد نیاز در بازار مصرفی از این کشورها می‌گردد.

مجوزهای لازم :

ترخیص قطعات و لوازم جانبی خودروها از جمله گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک، یک فعالیت تجاری رایج در ایران به شمار می‌رود. از این رو بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار ماهر و باتجربه می‌تواند احتمال بروز خطا و اشتباه را تا حد بالایی کاهش دهد. به همین دلیل به تاجران و بازرگانان عزیز توصیه می‌شود که در انتخاب ترخیص کار برای سپردن امور گمرکی به او، حساسیت و دقت بالایی به خرج دهند. ترخیص کاری که از فعالان تجاری وکالت می‌گیرد، به عنوان نماینده قانونی ایشان اقدام به انجام مراحل گوناگون ترخیص کالا که به آن‌ها تشریفات گمرکی گفته می‌شود، می‌نمایند. در این میان، مرحله اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه را می‌توان جزو سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا برشمرد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص گرمکن شیشه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک دارای یک کد تعرفه گمرکی مخصوص به خود هستند. این کد تعرفه گمرکی 8 رقمی بوده و تشخیص درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ترخیص کار با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، اقدام به اخذ مجوزها و سایر مراحل ترخیص کالا می‌نماید.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو برابر 85124000 است که شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوتدر این زمینه

شرکت سلطان یاقوت با برخورداری از سال‌ها تجربه مفید در زمینه ترخیص کالاهای تجاری و صادرات و واردات کالا از گمرکات کشور و همچنین بهره‌مندی از ترخیص کاران و مشاوران تحصیل کرده و ماهر، آماده هرگونه همکاری با شما صادرکنندگان و واردکنندگان کشورمان می‌باشد. ترخیص کاران معتبر این شرکت یار و راهنمای شما خواهند بود تا تجارتی پرسود و کم هزینه را بدون بروز مشکل به انجام برسانید. برخی از این خدمات عبارتند از ثبت سفارش، صادرات و واردات انواع کالاها، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، ترخیص کالا و تحویل به مقصد مورد نظر شما و غیره. برای هرگونه پرسش و پاسخ درخصوص ترخیص گرم‌کن شیشه خودرو از گمرک می توانید با کارشناسان ترخیص کار گمرک شرکت سلطان یاقوت به صورت رایگان مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)