سلطان یاقوت

ترخیص خاک گربه از گمرک

ترخیص خاک گربه از گمرک

از آن جا که واردات و صادرات خاک گربه در کشور ما رایج است، ترخیص خاک گربه از گمرک نیز از مسائل حائز اهمیت برای تاجران و بازرگانان فعال در این زمینه می‌باشد و در حوزه خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. امروزه نگه‌داری از حیوانات خانگی به خصوص سگ و گربه در کشور ما افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل تامین وسایل لازم برای ادامه حیات آن‌ها برعهده سرپرستان قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به موضوع خاک بستر گربه بپردازیم که نقش به سزایی در حفظ بهداشت گربه و صاحب او دارد. جالب است بدانید گربه‌ها به حفظ نظافت و بهداشت شخصی خود بسیار حساس هستند و به همین خاطر برای دفع ادرار و مدفوع، حتما باید خاک را حفر کرده و در انتها نیز روی آن را بپوشانند. این رفتار در گربه‌ها کاملا غریزی بوده و بنابر دلایلی همچون خنثی کردن بوی بد مدفوع و جلوگیری از تعقیب شدن توسط شکارچیان صورت می‌گیرد. گربه‌های خیابانی از خاک‌های معمولی برای این کار استفاده میکنند؛ اما برای گربه‌های خانگی این مسئله تا حدی متفاوت است. خاک باغچه دارای میکروارگانیسم‌های زیادی است که ممکن است حاوی عوامل بیماری‌زا باشند و در اثر رفت و آمد گربه در محیط خانه پخش شده و باعث ایجاد آلودگی شوند. برای جلوگیری از این مشکلات، امروزه کارخانه‌های زیادی به تولید انواع خاک گربه مشغول هستند و محصولات آن‌ها در پت شاپ‌ها در دسترس عموم قرار می‌گیرد. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های خاک گربه بیشتر آشنا کرده و همچنین اطلاعاتی در خصوص تجارت و ترخیص خاک گربه از گمرک در اختیار شما قرار دهیم.‌

خاک گربه باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد؟

در انتخاب خاک گربه، باید به چند نکته توجه داشت که در ادامه برای شما شرح می‌دهیم:

  • خاک گربه باید توانایی جذب بوی بد و نامطبوع را داشته باشد؛ پس پیشنهاد می‌شود از خاک‌های معطر یا با قابلیت جذب بالا استفاده نمایید.
  • از آن جا که این خاک مستقیم با بدن حیوان در تماس است، باید بهداشتی بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
  • همانطورکه می‌دانید، خاک‌ها از ذرات کوچکی تشکیل شده‌اند و ممکن است گرد و غبار به محیط انتشار دهند. خاک گربه برای جلوگیری از بیماری‌های تنفسی در حیوان و سایر اهالی منزل و همچنین کثیف شدن محیط، باید قدرت جذب گرد و غبار را داشته باشد.
  • خاک گربه باید پس از جذب ادرار یا مدفوع، گلوله گلوله شود و از پخش شدن آن‌ها در خاک و آلوده شدن کل ظرف جلوگیری کند.
  • از آن‌جا که خاک باید مرتبا عوض شود، مقایسه قیمت در کنار کیفیت این خاک، می‌تواند سبب صرفه جویی مالی شود.
  • برخی خاک‌های ممکن است دارای مواد آلرژی‌زا برای گربه باشند و یا حیوان با آن ارتباط برقرار نکند؛ در نتیجه باید به خصوصیات گربه خود نیز توجه نمایید.

انواع خاک گربه کدامند؟

در سال 1984 میلادی، آقای توماس نلسون بیوشیمیستی با ترکیب خاک بتونیت با خاک رس، متوجه شد که این ترکیب قابلیت جذب بالای رطوبت و خاصیت گلوله شدن بالایی دارد و همچنین از انتشار بوی آمونیاک نیز جلوگیری می‌کند. با جدا کردن خاک‌های گلوله شده از بقایای آن، می‌توان از بقیه خاک استفاده کرد.

بطورکلی خاک گربه شامل 3 نوع متفاوت می‌باشد که عبارتند از:

  • خاک کلامپینگ یا توده شونده (Clumping cat litter)
  • خاک گربه غیر توده شونده (Non-Clumping Cat Litter)
  • خاک گربه کریستال (Silica Gel)

واردات و صادرات خاک گربه در ایران

در کشور ما نیز کارخانه‌هایی برای تولید خاک گربه اختصاص یافته‌اند و علاوه بر مصرف داخلی، به دلیل کیفیت مواد اولیه و بسته‌بندی مناسب، با نمونه‌های خارجی آن در رقابت بوده و ظرفیت صادراتی نیز دارند. خاک گربه تولید شده در کشور ما، نسبت به نمونه‌های خارجی قیمت مناسب‌تری داشته و برخلاف آن‌ها دارای دانه‌بندی و گرانول است. خاک‌هایی که دانه‌بندی نیستند، گوشه‌های تیزی داشته که ممکن است به بچه گربه‌ها آسیب بزند.

صادرات خاک گربه از ایران به کشورهای همسایه از جمله عراق، کویت، قطر، افغانستان و ترکمنستان صورت می‌گیرد. همچنین واردات این محصول در یک دهه گذشته از کشورهای ترکیه، چین، آفریقای جنوبی، بلژیک، مالزی و امارات متحده عربی انجام شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص خاک گربه از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک موظف است جهت ترخیص خاک گربه از گمرک، مرحله آماده‌سازی و جمع‌آوری مدارک و مجوزها را پشت سر بگذارد.

یکی از این مجوزها، مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی است که برای تخصیص ارز لازم است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص خاک گربه

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص خاک گربه برابر 25059000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و واحد اندازه گیری تعرفه آن برحسب کیلوگرم است.

شرح تعرفه: سایر شن و ماسه طبیعی از هر نوع، حتی رنگ‌شده، غیر از شن و ماسه دارای فلز مشمول فصل 26.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص خاک گربه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه درخشان و نیروهای ترخیص کار باتجربه و کاربلد، آماده ارائه خدمات به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه ترخیص خاک گربه از گمرک می‌باشد. جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)