سلطان یاقوت

ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک

ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک

یکی از قطعات اصلی خودروها که سبب سهولت کنترل و باز و بسته کردن پنجره‌های خودرو توسط سرنشینان می‌شود، سیستم شیشه بالابر خودرو نام دارد. تجارت در زمینه واردات و صادرات این سیستم به طور کامل و یا اجزاء و قطعات به کار رفته در آن در کشور ما رواج دارد. به همین دلیل می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در ماشین‌های سنتی از سیستم شیشه بالابر دستی استفاده میشد که سرنشین با چرخاندن اهرمی که روی در اتومبیل نصب بود، می‌توانست شیشه را باز و بسته نماید. در طراحی و تولید خودروهای امروزی اما از سیستم شیشه بالابر برقی در ساخت انواع خودروها استفاده می‌شود که کار با آن‌ها بسیار راحت‌تر است. صاحبان خودروهای سنتی با سیستم دستی شیشه بالابر می‌توانند به مراکز مربوطه اشاره کرده و درخواست نصب سیستم برقی شیشه بالابر بر روی خودرویشان نمایند. بطورکلی مجموعه شیشه بالابر از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی برعهده داشته و حذف یا نقص آن‌ها می‌تواند در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کند. برای آشنایی با اجزاء و قطعات این سیستم و همچنین نحوه تجارت و ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه شیشه بالابر خودرو از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

اجزاء و قطعات سیستم شیشه بالابر خودرو کدامند؟

 • موتور شیشه بالابر
 • کلید شیشه بالابر
 • یونیت شیشه بالابر
 • اهرم‌بندی و مکانیزم
 • ریل شیشه بالابر
 • چرخ دنده شیشه بالابر
 • سیم‌گیر و سیم جمع کن شیشه بالابر
 • سیم بالابر شیشه خودرو
 • نگهدارنده شیشه

تجارت سیستم شیشه بالابر خودرو در ایران

واردات اجزاء و قطعات یدکی خودروهای مختلف در کشور ما رواج دارد و این قطعات پس از خرید از کشورهای خارجی، در اختیار صنعت خودروسازی کشورمان قرار می‌گیرد. واردات سیستم شیشه بالابر خودرو و اجزاء و قطعات آن از مبداء کشور چین، آلمان، ایتالیا، امارات متحده عربی، فرانسه، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز برای خرید این محصولات از کشور خارج می‌شود. دو کشور چین و امارات به علت بی‌توجهی به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران در سال‌های اخیر، به دو مبداء اصلی برای واردات کالاهای مختلف به کشورمان مبدل شده‌اند.

البته ناگفته نماند که تولیدات داخلی کشورمان در زمینه ساخت انواع سیستم شیشه بالابر خودروها روز به روز در حال پیشرفت است و تولیدکنندگان داخلی ‌موفق به عرضه کالاهای خود به بازار مصرفی کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان بوده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحلی است که بطورکلی به آن‌ها تشریفات گمرکی می‌گویند. یکی از این مراحل، جمع آوری و اخذ مجوزهایی است که بطور خاص برای هر کالا مشخص شده‌اند و ترخیص کار برای اخذ اجازه خروج کالای خود از گمرک، موظف به ارائه این مدارک می‌باشد.

مجوزاتی که جهت ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک باید از سازمان‌های مربوطه اخذ گردند، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو – بدون انتقال ارز با شرط محل تامین ارز

شامل: واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل؛

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز؛
 • مجوز فنی کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل؛
 • نیاز به شناسه کالا.

تعرفه گمرکی برای ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سیستم کامل شیشه بالابر خودرو برابر 84798970 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات سیستم شیشه بالابر خودرو برابر 84799010 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک

انتخاب ترخیص کار معتبر کلیدی‌ترین مرحله در ترخیص کالا است؛ زیرا اگر این شخص به درستی انتخاب نشده و بر قوانین و مقررات اداره گمرک تسلط نداشته باشد، مشکلات زیادی بر سر راه ترخیص کالا پیش می‌آید. این مشکلات شامل تاخیر در اخذ مجوز خروج کالا از گمرک و هدر رفتن زمان، پرداخت هزینه‌های اضافی، از بین رفتن تمام یا قسمتی از سرمایه و … می‌باشند. شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص سیستم شیشه بالابر خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)