سلطان یاقوت

نحوه استعلام ارزش TSC

نحوه استعلام ارزش TSC

نحوه استعلام ارزش TSC

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص نحوه استعلام ارزش tsc صحبت کنیم اول باید بدانیم بدانیم که چیست؟ Tariff Specification Cods  شناسه ارزش کالا می باشد که عددی چهاررقمی بوده و در انتهای هر ردیف تعرفه کالایی برای تعیین ارزش کالاهای وارداتی قرار می گیرد. از tsc برای یکسان سازی ارزش کالاهای وارداتی و همچنین رعایت عدالت مالیاتی که در خصوص حقوق ورودی دریافت می شود. در این سامانه حدود 70 هزار رکورد ارزش کالای گمرکی ثبت شده که بر مبنای مشخصات تعرفه ای کالاها با خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مشخص و همچنین سایر مدل و مشخصات فنی که به آن اختصاص داده می شود.

سامانه ای که برای ارزش گذاری کالا یا همان TSC راه اندازی شد با نام یکتای کالا است که تعیین کننده ارزش کالاهای وارداتی به کشور و همچنین مقابله با کم اظهاری کالاها راه اندازی شده است. اینگونه است که در هر ردیف کالاها یک کد4 رقمی تعبیه شده که نوعی کد شناسه ارزش کالا است. برای تعیین ارزش کالا در سامانه TSC مدارک و اسناد مربوط به کالاهای تجاری را به دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرکی ارائه نمایید.

چگونه می توانید به استعلام ارزش TSC

برای دریافت استعلام ارزش TSC باید به نشانی اینترنتی مراجعه نمایید. با جستجوی عبارت های مشابه و وارد کردن کلمه ی کالا می توانید سوابق ارزش گمرکی کالاها را ببینید. اگر بخواهید از کلمات ترکیبی استفاده کنید. می توانید فیلد های مختلف را جستجو نمایید. برای جستجوری کلمات ترکیبی می توانید بین آنها از خط تیره استفاده نمایید. اگر به دنیال جستجوی کلمه خاصی در سایت TSC هستید می توانید آن کلمه را داخل ” ” قرار دهید.

برای برخی از کالاهای دیگر مانند خودروها، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی به جای اینکه اچ اس اکد کالا را وارد نمایید از ارزش TSC کالا را درج نمایید. که با مراجعه به لینک https://goo.gl/OXNpFB ارزش گمرکی تعرفه های گمرکی کالاها اعلام شده است. و بعد برای دوراظهاری واردات کالا با تعرفه درست اقدام نمایید. شما عزیزان از طریق سایتخود گمرک هم می توانید  به ارزش گمرکی کالاها و یاTSC اقدام نمایید. و یا به صورت حضوری به دفتر گمرکی مراجعه نمایید و با استفاده از شماره کوتاژ کالا ارزش تی اس سی را پیگیری نمایید.

چه نوع اطلاعاتی برای ارزش TSC کالاها در سامانه ثبت می شود؟

یکی از موارد مهم در مسئله ارزش گذاری TSC کالاها تعرفه گمرکی یاهمان اچ اس کد می باشد. اگر تعرفه کالای اعلام شده با ماهیت خود کالا مغاییرت داشته باشد شناسه ثبت شده نادرست می باشد. موارد دیگری که برای ثبت اطلاعات کالا در سامانه ارزش گذاری مهم است عبارتند از: شناسه، شرح کالا، ارزش گمرکی کالا، کشور های سازنده، برند کالا، مدل و مشخصات فنی کالا، واحد کالا، نوع خرید کالا، مقدار درصد حقوق ورودی کالا، تاریخچه کالا، سابقه استاندارد کالا و ….. که همه این موارد برای مشخص شدن ارزش TSC کالاها مهم است.

استفاده از سیستم گمرکی TSC چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای مهمی که در راه اندازی سیستم TSC وجود دارد نحوه ارزش گذاری کالاها است که در تمامی کشور یکسان می باشد. اگر شناسه ارزش کالایی در سیستم ثبت شده باشد با وارد کردن کد چهار رقمی شناسه ارزش به زمان اظهار و زمان بررسی کارشناسان گمرکی برای تطبیق مشخصات کالای اشهاری به حداقل می رسد.

شرکت سلطان یاقوت

همانطور که مطلع هستید تجارت به ویژه در مرحله ترخیص کالا امری بسیار زمانبر و مشکل می باشد که نیازمند همکاری با ترخیص کاری با تجربه در این زمینه است زیرا قوانین و مقررات به صورت روزانه در حال تغییر می باشند و به همین دلیل شما تجار عزیز نیازمند خواهید بود تا به عنوان نماینده قانونی شما برای ترخیص کالا اقدام نماید. شرکت سلطان یاقوت با تجربه و توانمندی اطلاعاتی بسیار بالا آماده همکاری با واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز می باشد. این شرکت با بهرمندی از نیرو های متخصص خود از بروز هرگونه مشکل و زیان در امور بازرگانی شما جلوگیری خواهد کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه نحوه استعلام ارزش TSC با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

بیشتر بخوانید :