سلطان یاقوت

ترخیص لوازم جانبی موبایل(راهنمای کامل)

ترخیص لوازم جانبی موبایل

ترخیص لوازم جانبی موبایل

یکی از بازارهای پرسود قرن حاضر در بازرگانی و تجارت ( واردات و صادرات ) لوازم جانبی موبایل یا همان تلفن همراه می باشد. علت سود دهی این نوع از تجارت و بازرگانی به دلیل ارزش بالای لوازم جانبی نیست بلکه به دلیل پر مصرف بودن آن است. گوشی های همراه چه مدل روز باشد چه قدیمی لوازم جانبی مانند قاب، گلس، شارژر، کابل های او تی جی و ….. نیاز خواهد داشت و مردم ناگزیر برای تهیه آنها اقدام می کنند.

حال برای اینکه شما عزیزان در این حوزه از تجارت و بازرگانی به موفقیت هایی دست پیدا کنید باید از فردی مطمئن و کاردان در این زمینه کمک بگیرید زیرا همان طور که می دانید به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی و تحریم هایی که علیه کشور عزیزمان ایجاد شده است باید نهایت دقت و سرعت عمل را در واردات و صادرات و ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی آن به کار بگیریم. تا در زمان ترخیص کالا متحمل هزینه ها بیشتر نشده و در سریع ترین زمان ممکن کالای خود را از گمرک ترخیص کنید.

بهترین بازار فروش لوازم جانبی موبایل

همانطور که شما می دانید و همچنین ما در مقاله های قبلی توضیح دادیم چین از کشور هایی است که در تمامی لاین ها و کالاها بازار های جهانی را تسخیر کرده و تولید کننده و تامین کننده انواع کالا ها از جمله لوازم جانبی موبایل می باشد. همچنین با توجه به شرایط تحریمی موجود در کشور بیشتر واردات ما از چین صورت می گیرد.

چگونه می توان از بهترین برندهای لوازم جانبی موبایل در چین خرید کرد

یک ضرب المثل ایرانی هست که می گوید: ( شنیدن کی بود مانند دیدن ) با توجه به این ضرب المثل می توان گفت بهترین راه برای خرید اجناس از برند های مختلف و شناخت آن برند ها آشنایی از نزدیک و دیدن محصول در هنگام خرید می باشد. اما این مشکل نیز برای تاجرانی که نمی توانند در محل خرید حضور پیدا کنند و یا وقت آن را ندارند نیز قابل حل هست تجار و بازرگانان عزیز می توانند از شرکت و یا تولید کننده ای که قصد خرید کالا از آن را دارند بخواهند که نمونه ای از کالای مورد نظر را برای آنها ارسال کند تا قبل از خرید کالا نمونه آن را از نزدیک ببینند. و یا می توانید به راحتی از افراد خبره و کاردان و یا شرکت های ترخیص کالایی که در این زمینه نیروهای متخصصی دارند برای خرید کالا کمک بگیرید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص لوازم جانبی موبایل

برای ترخیص هرنوع کالایی از گمرک از جمله لوازم جانبی موبایل باید تمام مدارک کالا از زمان خرید تا بسته بندی و حمل و نقل و آزاد سازی کالا از انبار های گمرک چه به صورت الکترونیکی و چه به صورت فیزیکی آماده باشد. تا بتوان برای ترخیص کالا و تنظیم اظهار نامه اقدام کرد. همچنین در زمان ترخیص کالا باید تمام هزینه های ترخیص کالا اعم از هزینه های حمل و نقل، حقوق گمرکی، مالیات کالا، سود بازرگانی کالا و ….. توسط صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی پرداخت شود. همانطور که متوجه شدید پروسه ترخیص کالا در عین سادگی یک امر تخصصی و پیچیده می باشد که توصیه ما به شما عزیزان این است که از افراد متخصص و کاردان در این زمینه کمک بگیرید.

مجوز های مورد نیاز برای ترخیص لوازم جانبی موبایل

دریافت مجوز یکی از مهمترین مراحل برای ترخیص کالاها از جمله لوازم جانبی موبایل می باشد. برای اینکه بدانید برای ترخیص لوازم جانبی موبایل به چه مجوزهایی نیاز دارید باید به بخشنامه های صادر شده از طرف سازمانها و ارگانهای ذی ربط مراجعه نمایید بدانید که این بخشنامه مدام در حال تغییر هستند و در هر زمان که قصد تجارت و بازرگانی در زمینه لوازم جانبی موبایل را داشتید قبل از آن باید به مطالعه آنها بپردازید و یا از افراد کاردان در این زمینه کمک بگیرد تا در زمان ترخیص کالا و تشریفات گمرکی دچار مشکل نشوید.

برخی از کالاها برای ترخیص نیاز به اخذ مجوز از سازمان محیط زیست خواهند داشت برخی دیگر از کالاها هم برای ترخیص نیاز به اخذ مجوز از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی دیگر از کالاها برای ترخیص نیاز به اخذ مجوز از سازمان مبارزه با مواد مخدر و …. خواهند داشت. همانطور که گفته شد برای اینکه متوجه شویم که آیا کالای مورد نظر ما برای ترخیص به اخذ مجوز از کدام سازمانها نیاز دارد باید مطالعه بخشنامه های ارسالی بپردازیم. و یا از ترخیص کار و حق العمل کاری ماهر مشورت بگیرید تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشده و ترخیص کالایی سریع و کم هزینه داشته باشید.

بیشتر بخوانید :