سلطان یاقوت

گمرک سرو (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک سرو

گمرک سرو

سرو یکی از شهرستان ها در استان آذربایجان غربی می باشد. که به دلیل نزدیکی با کوه های بلند در مرز یکی از گمرک های مورد علاقه برای تجار و بازرگانان می باشد. این شهرستان یکی از مرزهای پر رفت آمد برای مسافران ترکیه می باشد و هرساله افراد زیادی برای مسافرت به این کشور از این مرز عبور می کنند زیرا این شهر گمرکی ترانزیتی می باشد.

سرو شهر کوچکی در حوالی صومای ارومیه می باشد. بیشتر بازرگانانی که در شمال غربی کشور ساکن هستند بیشتر تجارت و بازرگانی خود را از طریق مرز سرو انجام می دهند. و از طریق این گمرک به واردات از ترکیه می پردازند. لازم است بدانید که علت محبوبیت گمرک سرو در نزد بازرگانان ترکیه ای این است که فاصله مرز سرو تا ارومیه حدود 1 ساعت می باشد. ساختمان گمرک سرو به دلیل گشترش فعالیت ها تجاری در بین ایران و ترکیه در سالهای اخیر گسترش زیادی پیدا کرده و به همین دلیل ساختمان این گمرک مدام در حال گسترش می باشد. لازم است بدانید که در گمرک سرو اسکنرهای کامیونی و چمدانی وجود دارد و در برخی از موارد از سگ های مواد یاب نیز استفاده می شود.

چگونگی ترخیص کالا از گمرک سرو

ترخیص کالا از گمرک سرو همانند دیگر گمرکات، برای امور بازرگانی و تجاری واردات و صادرات کالا قوانین و مقرراتی را وضع کرده است همچنین تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی طبق بخشنامه های صادر شده کالا ها به انجا می رساند. شما تجار برای ترخیص کالا از گمرک به فردی با درایت و ماهر نیاز دارند تا از تمامی این قوانین و مقررات اطلاع داشته باشند. به انجام رساندن ترخیص کالا با رعایت تمامی قوانین و مقررات در زمان معین و با هزینه کم نیازمند تجربه و تخصص است که ترخیص کاران توانمند شرکت سلطان یاقوت با حدود دو دهه سابقه در این امور می توانند عهده دار ترخیص کالای تجاری شما بوده و کالای شما را به راحتی و در زمانی اندک از گمرک ترخیص کنند.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک سرو چیست؟

برای ترخیص کالا از گمرک نیاز به دریافت قبض انبار خواهید داشت. قبض انبار هم تا زمان ارسال مدارک واگذاری مالکیت کالا از فروشنده به خریدار امکان پذیر نمی باشد. همچنین ترخیص کالا را فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد حق  العملکار می تواند به سرانجام برساند. قابل توجه است برای ترخیص کالا از گمرکات باید تمامی حقوق گمرکی و مالیات کالاها پرداخت شده تا امکان ترخیص کالا صادر شود.از موارد مهم برای ترخیص کالا تنظیم اظهار نامه می باشد. برای تنظیم اظهار نامه مدارکی مورد نیاز می باشد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

  • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی یکی از الزامات برای ترخیص کالا از گمرک می باشد. برای ترخیص کالا فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری  مجاز به ترخیص کالا هستند.
  • بیمه نامه
  • بار نامه
  • پیش فاکتور یا اینویس
  • فاکتور خرید
  • اخذ مجوزات لازم: برخی از کالاها با توجه به بخشنامه ها برای ترخیص نیازمند اخذ مجوزاتی از سازمانها و ارگانهای ذی ربط می باشند.
  • گواهی بازرسی: گواهی بازرسی از طرف گمرک برای صحت اطلاعاتی که شما در خصوص کالای وارداتی عنوان کردین صادر می شود.
  • ترخیصیه
  • پرداخت حقوق گمرکی: تمام کالاهای وارده شده به کشور تا زمان پرداخت حقوق گمرکی و مالیات ترخیص نمی شوند.
  • قبض انبار: دریافت قبض انبار یکی از مهمترین فیلد ها برای ترخیص کالا می باشد. به معنی واضح تر پس از دریافت قبض انبار شما مجاز به ترخیص کالا ی شوید. قبض انبار با ارائه مدرکی دال بر واگذاری مالکیت کالا از فروشنده به خریدار صادر می شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه و تخصص مشاوران در زمینه ترخیص کالا آماده عهده داری تمامی امور تجاری شما تجار عزیز می باشد. یکی از ویژگی های بارز شرکت ترخیص کار سلطان یاقوت این است که صحت و سلامت تمامی اجناس شما را تا هنگام تحویل ضمانت می کند. شما تجار با واگذاری امور ترخیص کالای خود به مشاورین این شرکت تجاری و بازرگانی  خاطری آسوده خواهید داشت که کالای شما در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص خواهد شد. شما تجار عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا از گمرک سرو می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

شماره های تماس : 09121995406- 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)