سلطان یاقوت

ترخیص لوازم یدکی از گمرک(راهنمای کامل)

ترخیص لوازم یدکی از گمرک

ترخیص لوازم یدکی از گمرک

تمامی تجهیزات و لوازم خانگی که در خانه ها، محل کار و کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در طی زمان نیاز به قطعات و لوازم یدکی خواهند داشت. معمولا برای تهیۀ لوازم یدکی‌های مخصوص به خود آن دستگاه‌ها باید از شرکت‌های وابسته و تولید کنندۀ قطعات لوازم یدکی آن دستگاه استفاده کرد.
شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا برای تولید قطعات و لوازم یدکی خودمان اقدام نمی‌کنیم باید گفت که تولید برخی از لوازم یدکی‌ به مواد اولیه خاصی نیاز خواهد داشت که در کشور ما وجود ندارد و اگر بخواهیم برای واردات آنها اقدام کنیم تولید کننده را با هزینه‌ها و نیاز به سرمایۀ اولیه کلانی رو به رو می‌کند. از همین رو دولت با سیاست‌های تجاری خود سعی در تشویق تجار برای واردات لوازم یدکی از گمرک دارد و بدین صورت به تامین نیاز می‌پردازد.

واردات لوازم یدکی

واردات لوازم یدکی یکی از کالاهایی است که بیش‌ترین سهم را در واردات در کشور را به خود اختصاص داده است. می‌توان گفت که با توجه به واردات زیادی که در خصوص صنایع و لوازم یدکی وجود دارد می‌توان عنوان کرد که تولیدات و خریدهای این نوع از ابزار یکی از نیازهای اساسی در جامعه است. اما همانطور که گفته شد هزینه های تولید لوازم یدکی خیلی بیش‌تر از خرید و واردات آن است به همین دلیل برای تامین نیاز‌های جامعه به واردات لوازم یدکی می‌پردازیم .
اما همانطور که می‌دانید واردات لوازم یدکی و هرنوع کالایی نیازمند آشنایی با نحوه ترخیص کالا و تشریفات گمرکی آن است تا بتوان در کوتاه ترین زمان و با کم‌ترین هزینه اقدام به ترخیص کالا کرد. با توجه به مواردی که گفته شد ترخیص لوازم یدکی از گمرک یکی از نیازهای اساسی در جامعه است و باید با توجه به بخشنامه‌های ارسالی از طرف سازمان‌ها و ارگان‌های ذی ربط اقدام به تجارت و بازرگانی این کالا کرد تا در گمرک هنگام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا دچار مشکل نشوید.

ترخیص لوازم یدکی

با توجه به اینکه عوامل مختلف سیاسی و اقتصادی و حتی قوانین بین المللی بر روی تجارت و بازرگانی بین کشور‌ها اثر می‌گذارد و ممکن است ممنوعیت و یا محدویتی برای ترخیص کالا به وجود آید پس لازم است قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی انواع کالاها از اصول تجارت و بازرگانی آن کالای خاص اطلاع پیدا کرده و یا با قوانین و بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌های ارائه شده در این زمینه آشنایی پیدا کنند.

مراحل ترخیص لوازم یدکی از گمرک

مراحل و مدارک مورد نیاز برای واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک مانند دیگر کالاها و لوازم است و تفاوتی با ترخیص کالاهای دیگر ندارد. اما لازم است بدانید قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا همانطور که قبلا گفته شد باید نسبت به خواندن بخشنامه‌ها و قوانین اقدام کنید تا بتوانید مجوزها و مدارک مورد نیاز را از سازمان‌ها و ارگان‌های مورد نیاز دریافت کنید.
از سری مجوز‌های لازم برای ترخیص لوازم یدکی می‌توان به دریافت استاندارد‌های مورد تایید سازمان استاندارد اشاره کرد. تجار محترم لوازم یدکی باید بر طبق قوانین رفتار کرده و برای کلیه قطعات وارداتی خود مجوز‌های مورد نیاز را تهیه کرده یعنی به طور کلی تمامی قطعات وارداتی لوازم یدکی باید به وسیله سازمان استاندارد کشور تایید شوند.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص لوازم یدکی

بعد از اتمام مراحل دریافت مجوز برای ترخیص لوازم یدکی به اسناد و مدارکی که در ادامه اعلام می‌شود نیاز خواهید داشت تا بتوانید به راحتی امور گمرکی برای ترخیص کالا را به انجام برسانید. از جمله مدارک مورد نیاز برای ترخیص لوازم یدکی می‌توان به : ترخیصیه، تنظیم اظهار نامه، بارنامه، بیمه نامه، قبض انبار، فاکتور کالا، گواهی مبدا، مدارک آزمایشگاه، پروفروما، اینویس، لیست عدل بندی و … اشاره کرد.

شرکت سلطان یاقوت

امروزه تجارت یکی از پرسودترین و البته طاقت فرساترین امور است که در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی، زیان را به همراه خواهد داشت. از همین رو همکاری با شرکتی مجرب و با سابقه برای هر تاجری الزامی است. سلطان یاقوت به عنوان شرکتی بازرگانی و با تکیه بر توانمندی نیروهای خود آماده ارائه خدمت به تجار و بازرگانان عزیز در زمینه های ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانسشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا، مشاوره تخصصی و … به نحو احسن در حداقل زمان است. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیش‌تر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لوازم یدکی از گمرک را دارید با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید.
تلفن تماس 09121995406 –02128111034

بیشتر بخوانید :