سلطان یاقوت

گمرک بندر گناوه (راهنمای کامل ترخیص کالا)

ترخیص کالا از بندر گناوه

بندر گناوه در کجا قرار دارد؟

بندر گناوه از توابع استان بوشهر است و در جنوب شهرستان گناوه قرار دارد همچنین مرکز این شهرستان محسوب می شود.

گناوه از بنادر خلیج فارس است و ما بین بوشهر و بندر دیلم قرار گرفته است. از نظر موقعیتی در 18 کیلومتری خور امام حسن (ع) می باشد.

موقعیت اقتصادی بندر گناوه چگونه است؟

بندر گناوه یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین بنادر برای تجارت می باشد به طوری که سالیانه افراد بسیار زیادی از داخل و حتی خارج از کشور برای خرید به این بندر سفر می کنند.

بیشترین شغلی که مردمان گناوه به آن مشغول هستند ماهی گیری و تجارت می باشد البته مشاغل دیگری همچون کشاورزی ( کاشت خرما) و دامداری و دامپروی نیز به چرخش اقتصاد گناوه کمک شایانی می کند.

گفتنی است که خرمای تولید شده این منطقه به علت کیفیت بسیار بالایی که دارد جز کالای صادراتی ایران به شمار می رود.

محور های ارتباطی گناوه چگونه است؟

با استفاده از محور گناوه به برازجان  ارتباط با شهر های شیراز و اصفهان میسر می شود. انتخاب محور گناوه به بندر دیلم مسیر ارتباطی به یاسوج و شهر های جنوب غربی را آسان می کند.

با فاصله حدودی 100 کلیومتر با فرودگاه بین المللی بوشهر می توان از خدمات خطوط هوایی نیز استفاده نمود. متاسفانه استان بوشهر و بندر گناوه از خطوط ارتباط ریلی بهرمند نمی باشند.

طرح توسعه بندر گناوه چیست؟

با احداث واحد پتروشیمی در شهرستان گناوه پیش بینی می شود که بندر گناوه به منطقه ویژ اقتصادی تبدیل گشته البته هم اکنون گمرک مستقر در بندر گناوه بیشترین آمار واردات و صادرات را بعد از گمرک بوشهر در استان به نام خود ثبت کرده است.

امکانات این بندر چگونه می باشد؟

قبل از بیان امکانات این بندر می توان گفت که بالاترین رتبه را در سطح اداری دارد. همچنین وجود انبارهای مسقف و مجهز از دیگر امکانات این گمرک به حساب می آید. تجهیزات و امکانات به روز حمل و نقل در این گمرک یکی از مزایای آن می باشد که تجار را ترغیب به ترخیص کالا از این گمرک می کند زیرا وجود شرکت های مرتبط حمل و نقل و تجارت در این گمرک از مزایای دیگر این بندی مهم تجاری و بازرگانی می باشد.

آزمایشگاه بندر گناوه

با توجه به اینکه کیفیت خرما تولیدی در گناوه بسیار بالا بوده است و جنبه صادراتی به خود می گیرد و کشور های عربی همچون کویت و امارات مشتریان بالقوه این محصول می باشند در سال 1378 آزمایشگاهی برای محصولات صادراتی این منطقه تاسیس گردید که منطبق با اخرین استاندارهای روز را دنیا دارد.

بعد از افتتاح این آزمایشگاه رسیدگی به کیفیت و ماهیت کالاهای ورداتی همچون پتو، خودکار وابزار آلات به این نهاد واگذار گردید و همچنین ارزیابی محصولات خشکبار صادراتی و خرما را نیز عهده دار شد.

با توجه به پتانسیل بالا صادرات و واردات بندر گناوه به یکی برگرترین صادر کنندگان محصولات غیر نفتی تبدیل گشته است. صادراتی همچون فرش، گیاهان دارویی، احشام زنده، تره بار، صنایع دستی مثل پارچه قلم کار و … از جنبه محصولات صاداراتی بندر گناوه می باشد.

بندر گناوه به جز بخش واردات کالا که با امکانات بسیار مطلوب که در این منطقه انجام می گیرید یکی از پایانه های مسافربری استان بوشهر نیز تلقی می شود.

از مهترین اقلام وارداتی به این منطقه محصولاتی همچون لوازم خانگی، ابزار آلات کشتی رانی، ملوانی و ماهی گیری و… می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با بیست سال سابقه درخشان و بهره مندی از همکاران و ترخیص کاران زبده می تواند عهده دار مسئولیت ترخیص کالاهای شما از کلیه گمرکات باشد. از جمله خدمات این شرکت تجاری: ثبت سفارش وخرید کالا، مشاوره بازرگانی، انجام کلیه حواله های بانکی، حمل و نقل کالا و نیز دریافت کلیه مجوزات لازم ، ثبت اظهار نامه گمرکی و …. می باشد. ترخیص کاران این شرکت از ابتدا تا انتهای امور تجاری شما را به عهده گرفته و به بهترن نحوه ممکن انجام خواهد داد. شما عزیزان برای هرگونه سوالات و مشاوره بازرگانی در خصوص ترخیص کالا از بندر گناوه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

بیشتر بخوانید :