سلطان یاقوت

گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر(بررسی کامل)

ترخیص کالا از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

بندر بوشهر با توجه به ظرفیت های بسیار غنی موجود در خود در اسفند ماه سال 1376 به تصویب شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اسقرار واحد کمرگ رسما فعالیت خود را شروع کرد و نام خود را به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تغییر داد.

مساحت محصور کرده این منطقه که در 5 فاز در حال فعالیت می باشد چیزی حدود 1880 هکتار می باشد.

در کیلومتر پنجم اتوبان خلیج فارس محور بوشهر به شیراز قرار گرفته است.

از همان ابتدای شروع پژوره شرکت عمران و توسعه بوشهر به مطالعه و تحقیق برای پیشرفت مجموعه پرداخت و زیر ساخت های ابتدایی را احداث نمود. همچنین به جذب سرمایه گذار پرداخت که تا به اکنون شرایط بسیار مطلوبی در بین مناطق آزاد تجاری را دارد.

درصد بسیار بالای مشارکت سرمایه گذاران  در بخش های مختلف خدمات، تولید و تجارت و همین فراهم سازی زیر ساخت های مورد نیاز همچون آب، برق، گاز، تلفن، شهرک سازی، جاده کشی و…. نشان دهنده این است مدیران و مسئولان این منطقه با تلاش فراوان برای فردایی بهتر و کسب رتبه بالاتر در بازار های جهانی و تولیدات داخلی کوشش کرده و زحمت های فراوان می کشند.

موقیعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به گونه ایست که از مرز های آن می توان با تمامی کشور های حاشیه خلیج فارس ارتباط بگیرید و فرآیند صادرات و واردات را سهولت ببخشد.

با توجه به مصرف گرا بودن کشور های عربی وحاشیه خلیج فارس با تمرکز بر روی کیفیت تولیدات داخلی می توانیم با افزایش صادرات به این کشور ها به شرایط مطلوبی دست پیدا کنیم.

عمده فعالیت بندر بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی آن تمرکز بر روی سرمایه گذار و افزایش تولید هم از لحاظ کمی و کیفی می باشد. همچنین در زمینه تمامی زیر شاخه های تجارت آبی اماده فعالیت می باشد. همچین برای خدمات و تامین مواد اولیه صنعتگران و تامین لوازم یدکی کشتی داران نیز آماده خدمت رسانی می باشد.

مزیت هایی که بندر بوشهر در رونق اقتصاد دارد بسیار بالا بوده که می تون از بیشترین مرز آبی ، امکانات و تجهیزات به روز بندرگاهی، فرودگاه بین المللی، جمعیت جوان در حال تحصیل و توانایی جذب سالیانه 5000 دانشجو می باشد. که با توجه به توسعه در بخش صنعت به عنوان دغدغه اصلی در زمینه اشغال به شمار می رود.

امید است با تدابیر اندیشیده شده و جذب سرمایه گذار خارجی به صادرات غیر نفتی کشور و رونق در بخش صادرات و نهایتا رونق اقتصاد کشور عزیزمان ایران را شاهد باشیم.

از مزیت های قانونی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. به درخواست تولید کننده و تایید مدیریت منطقه گواهی مبدا برای محصول خارج شده از منطقه صادر میگردد.
 2. صدور قبض انبار تفکیکی به صلاح دید مدیریت منطقه برای انجام معاملات بر روی بخشی یا کل اجناس مورد نظر امکان پذیر می باشد.
 3. بعد از دریافت مهلت توقف از سازمان های زیر صلاح امکان پردازش بر روی اجناس در منطقه صادر میگردد.
 4. استفاده از خدمات صادراتی و ترازیتی برای کالاهای وارد شده به منطقه به سهولت انجام میگردد.
 5. منطقه ویژه اقصادی بوشهر همچون دیگر مناطق ویژه اقصادی عوارض و مالیات بر روی اجناس وارد شد به منطقه دریافت نمیکند
 6. طبق قوانین شورای مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی معافیت گمرکی معافیت گمرکی بر روی کالاهای وارد شده به داخل کشور از منطقه نسبت به ارزش افزوده اجناس محاسبه می گردد.
 7. امکان انتقال مالکیت به صورت قطعی املاک و مستقلات منطقه با امتیاز آب، برق صنعتی، گاز و زیر ساخت های مخابراتی مکان پذیر می باشد.
 8. تسهیل در امر سرمایه گذاری با روش های مختلف برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

شایان ذکر است برای تسهیل در صدور اوراق روادید دفتری  از وزارت امور خارجه در استان تاسیس نموده شده است.

 • برخی از امکانات زیر بنایی این منطقه به شرح زیر می باشد:
 • دسترسی آسان به فرودگاه بین المللی بوشهر
 • وجود پایانه دریایی با امکان بارگیری و مسافر بری
 • تجهیزات به روز بندرگاهی برای تخلیه و بارگیری کالا ها
 • وجود امکانات کامل شهری همچون هتل، رستوران، مرکز خرید، پایانه تاکسی و….
 • دسترسی بسیار آسان به واسطه فاصله بسیار اندک از منابع غنی گاز پارس جنوبی
 • وجود انبار های مجهز و مسقف و پایین بودن تعرفه انبارداری و دپو کالا
 • نزدیک به مناطق تولیدی محصولات کشاورزی،صیفی جات و آبزیان
 • وجود صنایع تولیدی سر شناس کشتی سازی و فرا ساحلی
 • وجود امکانات فوریتهای پزشکی و آتش نشانی مسقر در مجموعه
 • استقرار کارگاه های سرویس دهی خدمات فنی در مجموعه

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دو دهه سابقه در امر صادرات و واردات در خدمت شماست. کارمندان این شرکت با تخصص و تجربه ای که در کار خود دارند می توانند کالای شما را در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص نمایند و شما از این بابت که سر وقت کالایتان از گمرک ترخیص می شود آسوده خاطر خواهید بود. از جمله خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ” مشاوره بازرگانی، خرید کالا، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، ترخیص کالا از کلیه  گمرکات، ثبت سفارش و … ” می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کال از گمرک منطقه اقتصادی بندر امیر آباد می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت کاملا رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :