سلطان یاقوت

گمرک سنندج (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک سنندج

گمرک سنندج

سنندج مرکز استان کردستان می باشد که در غرب کشور قرار گرفته است. این استان در دامنه و دشت های پراکنده رشته کوه زاگرس قرار گرفته که از شمال به استان آذربایجان غربی، زنجان، از شرق به همدان و زنجان و از جنوب به کرمانشاه و از قسمت غربی به اقلیم کردستان و کشور عراق می رسد. به طور کلی این استان با کشور عراق حدود 200 کیلومتر مرز مشترک دارد.

موقعیت اقتصادی سنندج

کردستان که سنندج مرکز آن است یکی از قطب های مهم کشاورزی و دامپری در ایران می باشد. این استان از منابع غنی برای معادن فلزی و غیر فلزی برخوردار است. همچنین به دلیل اینکه از موقعیت جغرافیایی مناسبی به جهت هماسیگی با کشورعراق برخوردار است و این کشور بازار هدف و مسیر ترانزیتی در خصوص اتصال به بنادر جنوب به شمال غرب از نظر ترانزیتی در جایگاه ویژه ای قرار دارد. از مهمترین صنایعی که در این استان فعالیت می کنند می توان به: صنعت کانی غیر فلزی، صنعت شیمیایی، صنعت نساجی و چرم سازی، صنایع غذایی، صنعت برق و الکترونیک ، فرش بافی، گلیم بافی و ….. اشاره کرد.

چه اموری در گمرک سنندج انجام می شود؟

در گمرک سنندج امور امانات پستی و کارنه تیر مبدا و مقصد، واردات و صادرات قطعی و موقت کالاها انجام می گیرد. همچنین این گمرک دارای واحد قضایی مستقل برای رسیدی به مشکلات و در صورت قاچاق کالا تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا می باشد.

چگونگی ترخیص کالا از گمرک سنندج

یکی از موارد مهم و ضروری برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات پرداخت حقوق گمرکی و مالیات کالاهای وارد کرده می باشد. همچنین برای ترخیص کالا از گمرک نیاز به تنظیم اظهار نامه ای دارید که در زیر مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه را بیان می کنیم:

  • قبض انبار
  • پیش فاکتور
  • فاکتور خرید
  • ترخیصیه
  • کارت بازرگانی
  • اخذ مجوزات لازم
  • گواهی بازرسی
  • بیمه نامه
  • بارنامه
  • و ……….

برای اخذ مجوزات باید به بخشنامه های صادر شده در خصوص واردات کالای مورد نظر مراجعه کرد.

ترخیص کار گمرک سنندج

ترخیص کار که برخی اوقات با نام حق العمل کار نیز شناخته می شود. فردی است کاردان و مدبر که از تمامی قوانین و مقررات گمرک ها و کشور ها برای ترخیص کالا اطلاع دارد و شما تاجران عزیز می توانید با سپردن امور تشریفات گمرکی خود به این عزیزان آسوده باشید که کالای شما بدون هیچ مشکلی در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص خواهد شد. به صورت کلی ترخیص کار فردی است که بر تمامی امور تشریفات گمرکی آگاهی دارد و با گرفتن وکالت از صاحب کالا می تواند کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک را انجام دهد. بر اساس تعاریف انجام شده ترخیص کار می توان هم فردی حقیقی و هم فردی حقوقی باشد. ترخیص کاران با توجه به دوره هایی برای امر ترخیص کاری و انجام تشریفات گمرک می گذرانند و همچنین اطلاعاتی که برای ترخیص کالا ها  از بخشنامه ها و گمرک ها دریافت می کنند می تواند مشاوران خوبی جهت تعیین تعرفه و ارزش کالاهای وارداتی و صادارتی برای تجار و بازرگانان باشند. یک بازرگان ماهر باید اطلاعات کامل و جامعی از قوانین امور گمرکی و بازرگانی و همچنین بروز بودن بخشنامه های صادره داشته باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تخصص و تعهد در امور تجاری و بازرگانی در خدمت شما تجار محترم می باشد. پرسنل زبده این شرکت اعم از ترخیصکاران ماهر و مشاوران و کارشناسان تحصیلکرده و کاردان همراه و یاور شما در تمامی امور تجاری و بازرگانی می باشند. از جمله خدمات این شرکت را می توان به مشاوره بازرگانی، خرید کالا، ثبت سفارش، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، تنطیم اظهارنامه و ….. اشاره کرد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا از گمرک سنندج با کارشنان این شرکت تجاری و بازرگانی به صورت رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)