سلطان یاقوت

گمرک یزد(راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک یزد

گمرک یزد

یزد مرکز استان یزد بوده و از کلان شهر های ایران به حساب می آید. این استان در کنار کویر مرکزی ایران قرار دارد. این استان از دومین شهرهای دارای جمعیت و سکنه تاریخی در ایران می باشد و از نظر فرهنگی و پزشکی دارای رتبه بالایی می باشد. در این شهر صنایع بزرگ و زیادی از جمله فرش بافی، پارچه بافی، فولاد و معادن ذغال سنگ و …. وجود دارد و جزو پنج استان برتر صنعتی در ایران به شمار می آید.

موقعیت اقتصادی یزد

اقتصاد یزد یکی از اقتصاد های پر رونق می باشد زیراانواع صنایع مختلف در این شهر قرار دارد از جمله صنایع فعال یزد می توان به : نساجی فرش و بافت انواع فرش ها، کارخانجات نساجی انواع پارچه های ساده و طرح دار، صنعت فولاد سازی، انواع معادن آهن، زغال سنگ و سنگ، کارخانه های تولید انواع کابل ها و فیبرها نوری، انواع کارخانجات کاشی و ساخت و ساز ظروف، انواع کارخانجات صنایع غذایی و صنعت طلاسازی و ….. اشاره کرد که وجود این صنایع این شهر را به شهری صنعتی بدل کرده است.

چه نوع کالاهایی از به صورت تخصصی از گمرک یزد ترخیص می شود:

در برخی از گمرک ها کالاهایی به صورت تخصصی از آن گمرک ترخیص می شود. این ترخیص تخصصی کالا برای این است که کالاهای وارداتی زودتر از گمرک ترخیص و به بازار مصرف عرضه شوند. حال کالاهایی که به صورت تخصصی از گمرک سزد ترخیص می شوند می توان به: خودروها، انواع پارچه، انواع لوازم خانگی مانند: یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، گاز، انواع چسب ها، انواع لاستیک ها و …. می باشد.

چگونگی ترخیص کالا از گمرک یزد

کالاهایی که به کشور وارد می شود تا زمان ترخیص از گمرک در انبارهای گمرک نگهداری می شود خارج کردن کالا از گمرک منوط به داشتن قبض انبار می باشد برای داشتن قبض انبار فروشنده کالا باید مدارک مورد نیاز را به خریدار ارسال نماید. برای ترخیص کالا علاوه بر قبض انبار نیاز به مدارکی دیگر می باد که به مجموع آنها اظهارنامه می گویند. مدارکی که برای تنظیم اظهارنامه ترخیص کالا نیاز است به شرح زیر می باشد: بارنامه، بیمه نامه، فاکتورهای خرید کالا، ترخیصیه، پیش فاکتور، گواهی بازرسی، کارت بازرگانی و …..

هزینه های ترخیص کالا از گمرک یزد

هزینه های ترخیص کالا از تمامی گمرک ها یکی می باشد و بر اسای نوع و حجم کالاها مشخص و محاسبه می شود. برای ترخیص تمامی کالاها از گمرک باید نسبت به پرداخت حقوق ورودی آن کالا بر اساس مصوبات صادر شده در بخشنامه ها اقدام کرد. اما باید این مورد را در نظر بگیرید که بخشنامه ها در هر دوره سیاسی و اقتصادی بر اساس قوانین و مقررات تغییر می کند. شما عزیزان می توانید از متخصصان ترخیص کار در این زمینه کمک بگیرید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه درخشان و تخصص کارکنان و بهره مندی از کارشناسان و ترخیص کاران زبده در امر ترخیص کالا از گمرک از ابتدا تا انتهای کار، ثبت سفارش و خرید، انجام حواله جات بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزت و ترانشیپ کالا و اخذ کلیه مجوزاتی که برای ترخیص کالا لازم می باشد، در کنار شماست.

فقط کافیست پروفرما کالای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران مجرب این شرکت تجاری و بازرگانی  کلیه امور را بدست گرفته و ترخیص کالایتان را با صرف کمترین هزینه و زمان در نزدیکترین گمرک از کشور ترخیص نمایند.

شما عزیزان می توانید با مشورت با ترخیص کاران ما در حوزه ترخیص کالا،  تجارتی آسوده و بدون دردسر داشته باشید. برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک یزد می توانید با متخصصین ما مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 –02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)