سلطان یاقوت

گمرک تبریز (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک تبریز

گمرک تبریز

گمرک تبریز یکی از گمرکاتی است که از زمان دوره پهلوی اول در تبریز ساخته شده با این حساب یکی از گمرکات قدیمی به حساب می آید. بنای ساختمان این گمرک به بیش از 80 سال پیش می رسد. گمرک تبریز در قسمت غربی تبریز قرار گرفته که این گمرک در مسیر جاده ترانزیت ایران  و ترکیه قرار گرفته و از قسمت شمالی به اداره راه و ترابری از قسمت شرق به جاده تبریز مراغه و از قسمت های جنوبی و غربی به راه آهن منتهی می شود. لازم است بدانید که یک خط از ریل راه آهن قطار باری از خود گمرک تبریز عبور می کند.

در این بین لازم به توضیح است که بدانید گمرک تبریز از گمرکات مهم صادراتی کشور بوده و این گمرک نقش عمده ای در ارائه خدمات صادرات کالا دارد.

موفعیت جغرافیایی تبریز

تبریز از جمله شهرهای بزرگ در ایران می باشد این شهر در استان آذربایجان شرقی قرار دارد و به عنوان بزرگترین قطب اقتصادی در منطقه آذربایجان شناخته می شود. و بر اساس وسعت بزرگی که دارد جزو سومین شهرهای بزرگ ایران می باشد.

راه های گمرک تبریز

برای استفاده از خدمات گمرک تبریز راههای دسترسی از جمله فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز و راه آهن و … وجود دارد. فرودگاه بین المللی تبریز در سال 1326 تاسیس شد اما به طور رسمی از سال 1338 شروع به کار کرد و در سال 1370این فرودگاه به فرودگاه بین المللی تبدیل شد و به عنوان فرودگاه آسمان باز ایران شناخته شد. فرودگاه تبریز به مقصد های مختلفی از جمله ارزروم، ازمیر، استانبول، هامبورگ، باکو، تفلیس، جده، دمشق و …… پرواز دارد. راه آهن تبریز در سال 1291 در محورهای تبریز، جلفا در مرز ترکیه به راه افتاد. ریل راه آهن تبریز نخجوان از خطوط بین المللی راه آهن تبریز می باشد.

نحوه ترخیص کالا از گمرک تبریز

برای ترخیص کالا از گمرکات باید نسبت به تنظیم اظهار نامه اقدام نمایید و برای تنظیم اظهار نامه به مدارکی همچون قبض انبار، کارت بارزگانی، پیش فاکتور یا همان پروفروما، فاکتور خرید، لیست های عدل بندی یا همان اینویس، بیمه نامه، ترخیصیه، اخذ مجوزات لازمه برای ارائه به گمرک، گواهی های بازرسی کالا، پرداخت حقوق ورودی، مالیات ها، اخذ گواهی های مبدا، اعلامیه های تامین ارز، ارائه مجوزهای ثبت سفارش، پروانه بهره برداری، کاتالوگ کالا وارداتی یا صادراتی و ….. برای تنظیم اظهار نامه نیاز است بعد از محیا کردن مدارک گفته شده باید چندین فرم اظهارنامه را تکمیل کرد. یکی از فرم های تکمیلی برای اظهار نامه فرمی مربوط به اطلاعات شخصی وارد کننده و ترخیص کننده کالا می باشد فرم بعدی فرم تعیین مشخصات کالای تجاری و بازرگانی می باشد. برخی از فرم های دیگری که در هنگام تنظیم اظهار نامه لازم است که پر کنید مربوط به تنوع کالای تجاری  می باشد. بعد از تکمیل فرم های اظهار نامه به روش دستی باید تمامی اطلاعات و مدارک را در سامانه اینترنتی گمرک ثبت نمایید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دودهه سابقه در زمینه ترخیص کالا و حمل و نقل کالا در خدمت شما تجار و بازرگانان عزیز است شما می توانید با خیالی راحت تمامی امور ترخیص کالا و تشریفات گمرکی خود را به متخصصان این شرکت تجاری و بازرگانی بسپارید. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی همچون ترخیص کالا از کلیه گمرکات، تنطیم اظهار نامه، حمل و نقل کالا، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، خرید کالا، ثبت سفارش کالا و …. در خدمت شماست. ترخیص کاران و مشاوران این شرکت با سالها تحصیل و کار در امور تجاری و بازرگانی یکی از زبده ترین افراد در این زمینه خواهند بود. و شما می توانید با خیالی آسوده ترخیص کالای خود را به کارشناسان این شرکت بسپارید. و مطمئن باشید که کالای شما با امنیت کامل حمل و با کمترین هزینه در سریعترین زمان ممکن از گمرک ترخیص می شود.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک تبریز می توانید به صورت کاملا رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)