سلطان یاقوت

گمرک مشهد (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک مشهد

گمرک مشهد

شهر مشهد یکی از شهرهای شمال شرقی ایران است که به عنوان مرکز استان خراسان رضوی نیز شناخته می شود. این شهر با مساحت 351 کیلومتر مربعی که دارد به عنوان دومین شهر بزرگ ایران و همچنین به عنوان دومین شهر پرجمعیت در ایران شناخته می شود.  لازم است بدانید که به علت وجود حرم مطهر امام هشتم شیعیان در این شهر سالانه پذیرای بیش از 27 میلیون زائر داخلی و حدود 2 میلیون زائر خارجی می باشد.

اقتصاد گمرک مشهد

اقتصاد مشهد بیشتر بر روی سوغات این شهر می چرخد سوغات این شهر زعفران، زرشک، نبات، آجیل انواع خشکبار، چرم های صنعتی، فرش و ….  می باشد. بیشتر در آمد این شهر از زائران و توریست هایی است که در این شهر رفت و آمد می کنند و به طور کلی هتل دارای از صنایع پر درآمد این شهر می باشد. از دیگر صنایع پر در آمد این شهر نیز می توان به صنایع غذایی، نساجی، مواد شیمیایی و انواع کانی های غیر فلزی، همچنین صنعت قطعه سازی و ….. از مهمترین و عمده ترین صنایع اقتصادی مشهد به حساب می آید. لازم است بدانید که مشهد یکی از قطب های اصلی در تولید چرم به حساب می آید و کارخانه چرم مشهر نیز در این شهر قرار دارد. از دیگر صنایع پولساز و تجاری در مشهر می تواند به تولید مصالح ساختمانی. صنایع فلزی و همچنین صنایع دستی اشاره کرد.

راه های ارتباطی گمرک مشهد

شهر مشهد دارای راه های ارتباطی زیادی می باشد از جمله اینها می توان به راه های جاده ای و هم ریل راه آهن و هم فرودگاه های بین المللی و …. اشاره کرد. فرودگاه بین المللی مشهر را که با نام فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد می شناسند. روزانه پروزهای زیاد داخلی و خارجی را هندل می کند. راه آهن تهران مشهر از نواحی 19 گانه راه آهن جمهوری اسلامی ایران به حساب می آید. لازم است بدانید  که در سال هفتاد و پنج راه آهن سراسری مشهد، سرخس، تجن در مسیر جاده ابریشم با حدود یازده تن از سران کشور های منطقه و مقامات عالی رتبه کشور جهان بازگشایی و راه اندازی شد. بعد از راه اندازی این راه آهن راه مناسبی برای مبادلات اقتصادی با خارج تعبیه شد. با احداث این راه آهن حدود راه آبی بینالمللی بیسن شرق و غرب جهان به 12 کیلومتر راه زمینی کاهش یافت.

مراحل ترخیص کالا از گمرک مشهد

کالای وارده شده به کشور تا زمان ترخیص در انبار گمرک نگهداری می شود. برای ترخیص کالا باید اسناد توسط فروشنده برای خریدار ارسال شود تا امکان دریافت قبض انبار و ترخیص کالا مهیا شود. پروسه ترخیص کالا معمولا یک هفته تا ده روز زمان می برد. اما با بهره گیری از ترخیص کار ماهر و آشنا با اصول و قوانین و مجوزات می توان این بازه را به حداقل رساند. برای ترخیص کالا فقط سه نفر می توانند اقدام کنند: یکی صاحب شرکت دارای کارت بازرگانی و یا کارمند معرفی شده توسط صاحب شرکت و دیگر فردی که دارای کارت حق العملکاری می باشد.

برای ترخیص کالا باید مدارک لازم را تهیه نمایید مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا عبارت است از: بارنامه، بیمه نامه، ترخیصیه، پیش فاکتور، فاکتور مبدا، فاکتور خرید ، لیست عدل بندی، گواهی بازرسی، کارت بازرگانی و… بر اساس بخشنامه ها باید حقوق ورودی کالا رعایت شود که شامل موارد زیر است: پرداخت مالیات کالای وارداتی، پرداخت عوارض کالای وارداتی، گرفتن مجوزهای مورد نیاز کالا وارداتی، پرداخت ۱٪ از هزینه کالا ها و حمل و نقل به سازمان هلال احمر، پرداخت درصد مشخص شده حقوق ورودی کالا از هزینه کالا و حمل، به دلیل تغییرات بخشنامه ها نمی توان در این مقاله به جزییات آنها پرداخت برای دریافت اطلاعات دقیق و بروز از بخشنامه ها با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید. این شرکت جهت رفاه حال شما تجار گرامی و همچنین تسهیل در روند کار ترخیص کالا از گمرک بازرگان  یک دفتر اختصاصی در گمرک بازرگان دارد و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه و تخصص و همراهی مشاوران و کارشناسان تحصیلکرده در امر تجارت و ترخیص کالا در زمینه صادرات، واردات و ترخیص انواع کالاها از کلیه گمرکات آماده ارائه هرگونه خدمات رسانی به تاجران گرامی می باشد. کارشناسان ترخیص کار ما با گذراندن حدودا دو دهه فعالیت مستمر در زمینه ترخیص کالا از کلیه گمرکات به خصوص گمرک مشهد از کلیه جزئیات و مراحل ترخیص مطلع می باشند و شما عزیزان را برای تجارتی موفق و پرسود هدایت می کنند. پیشنهاد ما این است که در حرفه تجارت از افراد مطلع و متخصص و زبده بهره بگیرید که در این زمینه مهارت و تخصص کافی را داشته باشند. برای هرگونه پرسش و پاسخ در خصوص ترخیص کالا از گمرک مشهد به صورت رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)