سلطان یاقوت

گمرک بیله سوار (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک بیله سوار

گمرک بیله سوار

گمرک بیله سوار در استان اردبیل قرار گرفته و به عنوان شهرستانی مرزی شناخته شده است. فاصله تقریبی گمرک بیله سوار از مرکز استان اردبیل حدودا 159 کیلومتر می باشد. فاصله تقریبی این گمرک تا فرودگاه نیز به حدود 50 کیلومتر می رسد. لازم است بدانید که این گمرک فاصله 130 کیلومتری باجمهوری آذربایجان داشته که دارای فاصله کمتری تا اردبیل می باشد.

این گمرک از گمرکات مشترک بین ایران وجمهوری آذربایجان بوده و قدمت آن به 200 سال می رسد. همچنین این گمرک به صورت شبانه روزی فعال بوده و شما عزیزان به راحتی میتوانید در هر ساعتی از شبانه روز برای ترخیص کالای خود اقدام نمایید.

بازارچه مشترک گمرک بیله سوار

گمرک بیله سوار در زمان جماهیر شوری برای مدتی تعطیل شده بود اما بعد از استقلال جمهوری آذربایجان دوباره پا گرفت. اما در این مدت تعطلی گمرک و بازارچه مشترک آن در جاهیر شوری این گمرک در سه فاز رسمی ایران فعال بوده و کار می کرده و روزانه هزاران نفر برای تجارت و بازرگانی به ایران گمرک مراجعه می کردند.

چه نوع کالاهایی در گمرک بیله سوار و بازارچه آن داد وستد می شود؟

این موضوع قابل درک است که انواع کالاها از گمرکات ترخیص می شوند اما در برخی از گمرکات بعضی از کالاها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و آنهم به دلیل نیاز مردمان و عرضه و تقاضای بازار می باشد. در گمرک بیله سوار انواع کالاها ترخیص می شوند اما عمده کالاهایی که از این گمرک ترخیص می شوند لباس های زنانه، لوازم آرایشی، کت و شلوار مردانه و …. می باشد .

ترخیص کالای موفق از گمرک منوط به چه شرایطی می باشد؟

همانطور که می دانید رمز تجارت موفق تامین سریع و تزریق  و عرضه به موقع کالا به بازار های مصرف می باشد. برای اینکه در واردات و صادرات کالا موفق بوده و حضوری مستمر و پیگیر در تجارت بین الملل داشته باشید، باید بر تمامی قوانین و امور تشریفات گمرکی و پیچیدگی های آن آگاه باشید تا همانطور که اشاره شد ترخیص سریع و کم هزینه را تجربه کرده و کالا را به بازار مصرف عرضه نمایید. شما تجار محترم لازم است که بدانید برای ترخیص کالای وارداتی و صادارتی از گمرک بیله سوار و هر گمرک دیگری، فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد حق العمکار می تواند اقدام کند. در ضمن تا زمان ارسال مدارک از طرف فروشنده به خریدار و انتقال سند مالکیت کالا از فروشنده و به خریدار امکان دریافت قبض انبار وجود ندارد. همچنین برای ترخیص کالا باید با توجه به مفاد و مدارک مورد نیاز در بخشنامه ها به تنظیم اظهار نامه اقدام کرد. از جمله مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه به شرح زیر است:

  • پیش فاکتور
  • فاکتور خرید
  • بیمه نامه
  • ترخیصیه
  • کارت بازرگانی
  • گواهی بازرسی کالا
  • اخذ مجوزات لازم برای ترخیص کالای مورد نظر
  • پرداخت حقوق گمرکی
  • و …..

همانطور که می دانید به دلایل مختلف از جمله تغییرات دوره ای بخشنامه ها  شما را نیازمند یک مشاور و یا ترخیص کار ماهر در خصوص ترخیص کالای خود می کند. به همین منظور می توانید با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید. لازم به ذکر است در زمان ترخیص کالا تمامی حقوق ورودی کالا اعم از مالیات، تعرفه گمرکی و ….. باید پرداخت شود. در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و گواهی ترخیصیه برای کالای خود نمی توانید دریافت کنید و کالای خود را ترخیص نمایید. همچنین برای دریافت آخرین تعرفه های گمرکی و مالیات کالا به بخشنامه های صادر شده از طرف سازمان ها و ارگان های ذی ربط مراجعه نمایید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با حدود بیست سال تجربه و استفاده از کارشناسان و مشاوران زبده در امر ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور به خصوص ترخیص کالا از گمرک پرویزخان از ابتدا تا انتهای ترخیص کالا که امور مربوط به انجام حواله های بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزیت و ترانشیپ و حمل و نقل کالا و اخذ کلیه مجوزات لازم برای ترخیص، در کنار شما خواهد بود. تنها کافی است پروفرما کالاهای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران مجرب شرکت سلطان یاقوت کلیه امور ترخیص کالا را بدست گرفته و کالای شما را با صرف کمترین زمان و هزینه در گمرک ترخیص نمایند. تاجران عزیزان می توانید با مشورت کارشناسان این شرکت تجاری در حوزه ترخیص کالاهای خود تجارتی آسوده و بدون دردسر و ایمن را به انجام برسانید. در ضمن برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک بیله سوار می توانید با متخصصین ما مشورت نمایید

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)