سلطان یاقوت

گمرک قم (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک قم

گمرک قم

قم یکی از استان های ایران بوده و در نزدیکی تهران قرار دارد. قم از نظر آب و هوایی شهری خشک و نیمه خشک به حساب می آید. از نظر وسعتی این استان بعد از البرز کوچکترین استان ایران به حساب می آید اما قابل توجه است که این استان در عین کوچکی دارای شهر های مهم تجاری از جمله سلفچگان می باشد.

موقعیت اقتصادی و جغرافیای استان قم

قم یکی از استانهایی است که از نظر اقتصادی اهمیت زیادی برای کشور دارد. زیرا این استان میان چندین استان صنعتی و تجاری از جمله تهران، اراک، اصفهان قرار دارد. و همچین شاهراهی است که میان استان های جنوبی و استان های شمالی و شرقی و غربی رابطه ایجاد می کند. در این استان بخاطر وجود حوزه علمیه و حرم حضرت معصومه از نظر مذهبی و گردشگری حائز اهمیت بوده و دومین شهر مذهبی کشور به حساب می آید و به همین دلیل به عنوان مهاجرپذیر ترین مناطق کشور به حساب می آید. بیشتر مهاجران این استان را طلبه ها تشکیل می دهند که به دلیل همین حوزه های علمیه به این استان مهاجرت می کنند.

گمرکات قم

استان قم دارای گمرکات برتر کشور می باشد دلیل این موضوع هم در پاراگراف های بالاتر توضیح داداه شد زیرا این استان در جوار تهران که پایتخت ایران می باشد قرار گرفته و همچنین در راه است ارک واصفهان که از استان های صنعتی می باشد قرار گرفته است. به همین دللی تجار زیادی علاقمند به ترخیص کالا از گمرکات این استان می باشد. ارزش کالاهای صادره از این استان در تمامی بازارهای جهانی در سال اخیر به 115 میلیون و 444 هزار دلار رسیده است.

چه نوع کالاهایی از گمرکات قم  وارد و صادر می شوند؟

با توجه به ارزش دلاری کالاها می توان گفت که حدود97 هزار و 964 هزار تن از انواع کالاهای مختلف صادراتی از جمله: گرانول، پفک، کفش، صندل، شمش، مواد و محصولاک پلاستیکی، محصولات شیمیایی، هیدرو کربن ها، شمش های مسی و سرب و ….. می باشد. حالا این سوال پیش می آید که بیشتر کالاهای وارداتی و صادراتی از گمرکات این استان به چه کشور هایی می باشد که می توان به عراق، افغانستان، هند، امارات، پاکستان، ازبک و …. اشاره کرد.

از دیگر کالاهایی که ترخیص واردات آنها از گمرکات استان قم صورت می گیرد می توان به: قطعات موترو سیکلت، قطعات لباسشویی، پکیج ها، لوازم های آرایشی و بهداشتی، الیاف اکرولیک و …. اشاره کرد این کالاها از کشور های چین، هند، امارات، ژاپن،ترکیه و …. اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک قم

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک قم با مدارک مورد نیاز برای ترخیص از تمامی گمرکات یکی است زیرا ترخیص کالا از گمرک نیازمند مدارک و مجوزاتی است که در هر دوره سیاسی و اقتصادی با توجه به تصمیمات سیاسی و اقتصادی، تحریمات مراحل و مدارکی به آن اضافه و یا  از آن کم می شود. بنابراین شما عزیزان قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی کالایی باید به خواندن بخشنامه های ارسالی از طرف سازمان ها و ارگانهای ذی ربط اقدام کرده و یا از ترخیص کار، حق العمل کار ماهر و زبده در این زمینه بهره بگیرید. تا در زمان ترخیص کالا از گمرک دچار مشکل نشوید. از مدارکی که به طور کلی برای ترخیص تمامی کالاها مورد نیاز است می توان به:

اخذ مجوزات مورد نیاز

 • اینویس
 • پروفروما
 • قبض انبار
 • بیمه نامه
 • مدارک خرید کالا
 • مدارک مربوط  به ثبت سفارش
 • مدارک مربوط به حمل و نقل کالا
 • مدارک مربوط به پرداخت مالیات
 • مدارک مربوط به پرداخت سود بازرگانی
 • مدارک مربوط به  پرداخت حقوق گمرکی
 • مدارک مربوط به بازرسی کالا
 • مدارک مربوط به کارشناسی کالا
 •  و …..

اشاره کرد و همانطور که گفته شد در هر دوره سیاسی و اقتصادی مراحلی به این لیست اضافه و یا کم می شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دو دهه سابقه و بهره مندی از کادر مختصص و مجرب می تواند راهنما و راهگشای شما در کلیه مراحل و امور تجاری و بازرگانی، صادرات و واردات و ترخیص کالا از گمرک قم باشد. از جمله خدمات این شرکت می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش انجام حواله جات بانکی و همچنین انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ تمامی مجوزات لازم برای ترخیص کالا، این شرکت ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، حمل و نقل کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و به طور کلی ترانزیت و ترانشیب کالا و … از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی می باشد. پیشنهاد کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان این است که امور خود را به متخصصین در زمینه ترخیص کالا بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک قم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :