سلطان یاقوت

گمرک پیرانشهر (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک پیرانشهر

پیرانشهر از جمله شهرهای غربی کشور می باشد این شهر در استان آذربایجان غربی قرار دارد. پیرانشهر با فاصله 110 کیلومتری که با ارومیه دارد از غرب و جنوب غربی به کوهشتان های بلند مرتبه ختم می شود. در پیرانشهر معادن سنگ گرانیت قرار دارد. این سنگ ها دارای شهرت جهانی هستند و به رنگ های سبز، مشکی، سفید وجود دارند. معادن گرانیت پیرانشهر حدودا چهارمیلیون تن برآورد شده است. گرانیت های این شهر در ایران و جهان منحصر به فرد می باشد.

موقعیت گمرک پیرانشهر

گمرک پیرانشهر دارای نقطه صفر مرزی نبوده اما در نزدیکترین نوار مرزی پیرانشهر در وضعیتی ویژه قرار دارد. این گمرک مورد توجه دولت در تمامی ادوار تاریخ بوده است. زیرا این گمرک علاوه بر نزدیک بوده به مرز ایران و عراق به خاک ترکیه نیز نزدیک می باشداین شهر به دلایلی که گفته شد دارای موقعیتی ژئو استراتژیک می باشد به همین دلیل سه پادگان پیرانشهر، جلدیان، پسوه در این شهر قرار گرفته است. لازم است بدانید که پیرانشهر از شرق با مهاباد از جنوب با سردشت از شمال شرق با نقده و از شمال با اشنویه دارای مرز داخلی می باشد از غرب نیز همانطور که گفته شد با عراق و فدراتیو کردستان مرز خارجی دارد.

بازارچه مرزی گمرک پیرانشهر

بازارچه مرزی گمرک پیرانشهر در 11 کیلومتری این شهر قرار دارد. این بازارچه در نقطه مشترک مرز در بین ایران و عراق قرار دارد. این بازارچه به دلایل امنیتی، اقتصادی و همچنین جغرافیایی دارای اهمیت ویژه ای می باشد. از عمده کالاهای صادراتی این بازارچه می توان به: ماشین آلات سنگین، قطعات و لوازم مکتنیکی این ماشین ها، انواع لوازم صوتی و تصویری، سیمات، صنایع فلزی همچون میلگرد، مواد غذایی، انواع لوازم آرایشی، فرش های ماشینی، پوشاک و …. می باشد با توجه به آمار و ارقامی که در سالها اخیر ارائه شده گمرک پیرانشهر و بازارچه تمرچین آن رتبه اول را در ترخیص و صادرات و اردات کالاها دارد. گردشگری در شهر پیرانشهر بعد از به جود آمدن بازارچه مرزی بیشتر شد می توان گفت راه اندازی این بازارچه مرزی مبادلات تجاری  رونق گرفت.

ترخیصکار گمرک پیرانشهر

ترخیص کار که با نام حق العمل کار نیز شناخته می شود. فردی است کاردان و مدبر که از تمامی قوانین و مقررات گمرک ها و کشور ها برای ترخیص کالا اطلاع دارد و شما تاجران عزیز می توانید با سپردن امور تشریفات گمرکی خود به این عزیزان آسوده باشید که کالای شما بدون هیچ مشکلی در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص خواهد شد. به صورت کلی ترخیص کار فردی است که بر تمامی امور تشریفات گمرکی آگاهی دارد و با گرفتن وکالت از صاحب کالا می تواند کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک را به انجام برساند بر اساس تعاریف انجام شده ترخیص کار می توان هم فردی حقیقی و هم فردی حقوقی باشد.

ترخیص کار به عنوان نماینده قانونی صاحب کالا از وی وکالت می گیرد و0 تا 100 تمام امور تشریفات گمرکی را به انجام می رساند. انجام امور تشریفات گمرکی به صورت تئوری آسان به نظر می رسد و تصور عموم بر این است که با طی مراحل به این سادگی می توان به ترخیصیه کالا دست پیدا کرد. در واقع اینطور نبوده و یک ترخیص کار ماهر و کاردان برای ترخیص کالا باید با تعرفه های گمرکی، عوارض گمرک کالاها، مجوزهای مورد نیاز برای کالا ها و حتی بخشنامه هایی که مدام در حال بروز رسانی هستند آشنایی داشته باشد تا بتواند کالا را در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب از گمرک ترخیص کند.

ترخیص کاران به طور کلی مدارک لازم برای تنظیم اظهار نامه و ارائه به گمرک را به انجام می رسانند. مشاوره به کارفرما در تعیین ارزش گمرکی کالا ها و تعرفه های گمرکی آنها از وظایف ترخیصکاران می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سال ها تجربه مفید خود آماده قبول مسئولیت ترخیص کالای شما تاجران عزیز از گمرک می باشد. این شرکت با بهرمندی از نیروهایی زبده آماده است تا خدمات خود از جمله ثبت سفارش، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه، حواله ارز، ترخیص کالا از کلیه گمرکات و … را در اسرع وقت و حداقل زمان به انجام برساند تا از بروز هرگونه تاخیر و مشکل در امور شما جلوگیری شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با ترخیصکاران زبده شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)