سلطان یاقوت

گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام(راهنمای ترخیص کالا)

ترخیص کالا از منطقه ویژه اقتصادی پیام

 منطقه ویژه اقتصادی پیام

منطقه ویژه اقتصادی پیام نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت می باشد (دارای فاصله تقریبی 35 کیلومتر)که در استان البرز و شهرستام مهرشهر قرار گرفته است. از همین رو جایگاه ویژه ای در بین مناطق را داراست. از نظر وسعت می توان گفت که حدود 3600 متر مربع را به خوداختصاص داده است و رویکرد خود را هدف گذاری بر روی صنایع تولیدی و فناوری های نوین قرار داده است. پیش بینی می شود که با تدابیر اندیشیده شده به اولین منطقه ویژه اقتصادی دیجیتال تبدیل گردد.

این منطقه دارای چهار فاز می باشد که سه فاز آن فعال ( فاز یک 40 هکتار، فاز دو 56 هکتار، فاز سه 18 هکتار) و یک فاز دیگر در حال آماده سازی زیر ساخت با مساحتی بالغ بر 156 هکتار و تحویل به صنایع می باشد.

لازم به ذکر است به دلیل اینکه مالکیت این مجموعه متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد زمینه خوبی برای سرمایه گذاران و صاحبان صنایع تولیدی در این زمینه است.

از دیگر نقاط مثبت این منطقه وجود فرودگاه اختصاصی در خود آن می باشد که نقطه بسیار مثبتی برای تجار هایی که از خدمات خطوط هوایی استفاده می کنند، می باشد.

موقعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی پیام به طوریست که با قرار گیری در مسیر ارتباطی زمینی عمده استان های مهم از قبیل تهران، البرز، مازندران، قزوین، قم و مرکزی شرایط مطلوبی برای جا به جایی کالا ها فراهم آورده است.

نزدیکی به خطوط ریلی راه آهن سراسری کشور و مترو تهران دیگر مکان ارتباطی این منطقه است.

امکان فروش کالا به اتباع خارجی به صورت خرده فروشی در این منطقه اقتصادی بلامانع می باشد.

موقعیت های اقتصادی:

قرارگیری منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البزر با صرف نظر کردن از نزدیک بودن به پایتخت با مراکز تولیدی عمده اعم از گل و گیاه، میوه، سبزی و صنایع بزرگ و کوچک بسته بندی زیادی همجوار می باشد.

با توجه به حضور شعبهای از اداره محترم گمرک و نظارت مستقیم اداره کمرگ استان البزر به این منطقه واردات و صادرات کالا با حداقل تشریفات کمرگی انجام می شود. همچنین برای تخلیه و بارگیری و نیز دپو کالا ها می توان از خدمات انبار داری (انبارهای مجهز و مسقف) این منطقه بهره مند شوید.

اگر قصد نگه داری مواد اولیه، ماشین آلات و خطوط تولید را برای ارسال به سایر کشور ها دارید می توان گفت بهترین محل برای نگه داری آنها منطقه ویژه اقتصادی پیام می باشد.

با توجه به ماده 20 از قوانین مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی مساحت تحت پوشش قلمرو گمرکی محسوب نمی شوند و همچین شامل عوارض و حقوق گمرکی نخواهند شد.

همان طور که گفته شد با توجه به استقرار گمرک و مالکیت محترم مجموعه تسهیلات ویژه برای صادرات و واردات کالاهای زیر مجموعه آی سی تی و آی تی به سرمایه گذاران و تجار تعلق می گیرد.

از خاص ترین ویژگی های که این منطقه نسبت به دیگر مناطق اقتصادی ایرن می توان به وجود آزمایشگاه آی تی و آی سی تی مجهز به آخرین امکانات روز دنیا است اشاره کرد.

فاصله بسیار کم از مناطق مسکونی بومی منطقه موجب شده تا هزینه تمام شده نیروی کار در منطقه پایین باشد.

بر اساس قانون مناطق ویژه اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی پیام معاف از مالیات بر ارزش افزوده می باشد که همین امر شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاران فراهم آورده است. به گفته مدیر عامل این منطقه ویژه اقتصادی هدف این مجموعه ایجاد یک اکوسیستم پویا جهت رشد و جذب سرمایه گذاران در بخش خصوصی می باشد که رویکرد سیاست کلان آن حوزه فناوری و اطلاعات است.

کریدور های فناوری اطلاعات امروزه یکی از ضرورت های جهانی هستند که مدام در حال رشد  و توسعه می باشند و در حال فراگیری کل دنیا می باشند جالب است که بدانید که در منطقه ویژه اقتصادی پیام یک کریدور فعال که مربوط به وزارت فناوری و اطلاعات می باشد در حال فعالیت است . این کریدور ها به سه دسته بزرگ تقسیم بندی می شوند که شامل کریدوره ای یک پهنه ای، کریدور های متمرکز و کریدودر های چند پهنه ای می شود.

کریدور های شهر ارتباطات و فناوری ایران از بزرگترین طرح ها در این خصوص می باشد. زیرا مناطق اقتصادی  که در انها کریدور های فناوری مانند منطقه ویژه فرودگاهی پیام فعال است. از جمله مناطقی هستند که برای جذب سرمایه گذارن داخلی و خارجی و همچنین برپایی شرکت های دانش بنیان مناسب هستند. هدف کریدور های ارتباطات و فناوری جذب مشارکت شرکت های بزرگ جهان و تولید و انتقال دانش و فناوری می باشد.

شرکت سلطان یاقوت یکی از شرکت های متخصص در امر ترخیص کالا، صادرات و واردات می باشد.

این شرکت از سال 1391 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده وخدمات ارزنده ای در حوزه ترخیص و واردات کالاهای مایحتاج و صادارت کالاهای تولیدی و همچنین تامین کالای تجار و حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالاها و تحویل در مقصد را برای مشتریان خود به انجام رسانده.

شرکت سلطان یاقوت با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب سعی در ارائه بهترین خدمات در زمینه تشریفات گمرکی با قیمت های مناسب در کمترین زمان ممکن را دارد.

از جمله خدماتی که این شرکت تجاری و بازرگانی به مشتریان خود ارائه می دهد می توان به: حمل و نقل کالاها، تشریفات ارزی، حواله نیمایی، بانکی، ترخیص کالاها، خرید کالا، ترانزیت و ترانشیپ کالاها و تحویل در مقصد اشاره کرد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دو دهه سابقه در امر صادرات و واردات در خدمت شماست. کارمندان این شرکت با تخصص و تجربه ای که در کار خود دارند می توانند کالای شما را در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص نمایند و شما از این بابت که سر وقت کالایتان از گمرک ترخیص می شود آسوده خاطر خواهید بود. از جمله خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ” مشاوره بازرگانی، خرید کالا، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، ترخیص کالا از کلیه  گمرکات، ثبت سفارش و … ” می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کال از گمرک منطقه اقتصادی بندر امیر آباد می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت کاملا رایگان تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)