سلطان یاقوت

گمرک مهران (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک مهران

گمرک مهران :

شهرستان مهران در استان ایلام قرار دارد. لازم است بدانید که مرز و گمرک مهران یکی از پرکارترین مرزهای ایران است. این مرز به دلیل نزدیکی به عراق یکی از فعالترین مرزها برای ورود و خروج افراد در ماه های محرم و صفر به ویژه اربعین می باشد. همچنین این مرز پرکار و فعال با تلاشهای وازت امور خارجه از طرف سازمان ملل به عنوان مرزی بین المللی شناخته شده است. با شهادت سردار سلیمانی در دی سال 98 نام این گمرک از گمرک مهران به گمرک شهید قاسم سلیمانی تغییر کرد.

گمرک مهران یکی از یکی از امن ترین مرزهای ایران با عراق می باشد که از نظر تجاری هم دارای جایگاه مختص به خودی است. به دلیل نزدیکی این مرز به عراق و همچنین داشتن زیر ساخت های ترخیص کالا و نزدیک بودن مرز با مرکز شهر عراق برای افراد مسافر، گمرک مساعدی برای صادارت کالاها و مسافرت افراد به شهرهای عراق، نجف و کربلا می باشد.

در بازارچه مرزی مهران به راحتی می توان به خرید و فروش کالاهای تجاری و بازرگانی پرداخت همانطور که می دانید در بازارچه های مرزی به راحتی و با قیمت مناسب می توان کالاهای مورد نیاز را خریداری کرد. زیرا به دلیل نزدیکی به مرز و نداشتن هزینه های حمل و نقل کالا به مکان های مختلف قیمت تمام شده کالاها کمتر می باشد و به همین دلیل خرید از این بازارچه های مرزی بسیار به صرفه است.

چه امور تجاری در گمرک مهران انجام می شود؟

همانطور که متوجه شدید این گمرک یکی از گمرک های مهم در تجارت و بازرگانی و همچنین ورود و خروج افراد و مسافران در تمام ایام سال به خصوص ماه های محرم و صفر می باشد از این رو امور مختلف گمرکی مانند واردات و صادرات قطعی کالاها، واردات و صادرات موقت کالاها، کارنه تیر، انواع امور مسافری، تمامی امور قضایی در این گمرک به انجام می رسد.

راه های مختلف حمل و نقل گمرک مهران

برای رسیدن به مهران راه های زیادی زمینی وجود دارد که در زیر برای شما عنوان خواهیم کرد:

 • کرمانشاه-اسلام‌آباد-ایوان-ایلام-مهران
 • کرمانشاه-حمیل، سرابله-ایلام-مهران
 • خرم‌آباد-کوهدشت-سرابله-ایلام-مهران
 • خرم‌آباد-دره شهر-ایلام-مهران
 • خوزستان-اندیمشک، دهلران-مهران
 • ایلام-ملکشاهی-مهران
 • ایلام-سرطاف (شهرک شهید کشوری)-صالح آباد-مهران

علاوه بر تمامی این راه های زمینی مهران دارای گمرک بین المللی می باشد که تمامی پرواز های بین المللی به مهران در این فرودگاه می نشیند. این فرودگاه از حدود 60 سال پیش راه اندازی شره اما مصرف آن فقط برای هواپیماهای سم پاشی بوده با منسوخ شدن این کار در سالهای اخیر به فرودگاهی بین المللی برای جا به جایی کالاها و مسافران بدل شد.

ترخیص کالا از گمرک مهران چگونه است؟

برای ترخیص کالا از مرز گمرک مهران باید از نسبت به دریافت قبض انبار اقدام نمایید برای دریافت قبض انبار باید مدارک واگذاری کالا از فروشنده به خریدار ارسال شود. ترخیص کالا را فقط دو نفر یکی صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و دیگری فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری می تواند انجام دهد. همچنین تا زمان پرداخت مالیات و تعرفه های گمرکی امکان ترخیص کالا وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است واردات و یا صادرات برخی از کالا نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و ارگانهای مخصوص دارد. در ذیل مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه جهت ترخیص کالا از گمرک مهران نام برده می شود:

 • کارت بازرگانی
 • پرداخت تعرفه گمرکی و مالیات
 • اینویس
 • گواهی بازرسی
 • بارنامه
 • بیمه نامه
 • مجوزات لازم
 • و ……

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دو دهه سابقه و بهره مندی از کادر مختصص و مجرب می تواند راهنما و راهگشای شما در کلیه مراحل امور تجاری و بازرگانی، صادرات و واردات و ترخیص کالا از جلفا باشد. از جمله خدمات این شرکت می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش انجام حواله جات بانکی و همچنین انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ تمامی مجوزات لازم برای ترخیص کالا، این شرکت ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، حمل و نقل کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و به طور کلی ترانزیت و ترانشیب کالا و … می باشد. پیشنهاد کارشناسان شرکت سلطان یاقوت این است که امور خود را به متخصصین در زمینه ترخیص کالا بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک مهران با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (2 امتیاز)