سلطان یاقوت

گمرک آبادان (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک آبادان

گمرک آبادان

آبادان در استان خوزستان قرار گرفته و از مناطق آزاد و تجاری اروند رود می باشد لازم است بدانید که جزیره آبادان در پنجاه و سه کیلومتری خلیج فارس قرار دارد و از این رو به خلیج فارس و آبهای آزاد راه دارد. در آبادان بزرگترین پالایشگاه نفت جهان و پتروشیمی وجود دارد این شهر به دلیل داشتن مرز با کشور عراق یکی از مهمترین شهرهای ایران می باشد.

موقعیت آبادان

آبادان یکی از شهرهای مرزی می باشد که از شمال به شادگان می رسد و از جنوب به خلیج فارس می رسد. این شهر از غرب نیز به عراق می رسد که مرز ایران و عراق در آبادان یک مرز طبیعی یعنی رودخانه اروند می باشد. و به همین دلایلی که گفته شد یکی از شهرهای مهم تجاری برای تجار و بازرگانان می باشد.

اقتصاد آبادان

با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف های قبلی گفته شد اقتصاد آبادان بیشتر بر پایه نفت و شرکت نفت می چرخد. در آغاز ملی شدن نفت حدود 600 هزر بشکه در روز توان تولیدی پالایشگاه بود اما بعد از جنگ هشت ساله ظرفیت تولید نفت در این پالایشگاه به 400 هزار بشکه در روز کاهش یافت. در آبادان یک پتروشیمی بزرگ نیز وجود دارد که در نزدیکی پالایشگاه قرار گرفته است. در سال 83 منطقه آزاد تجاری آبادان برپا شد که باعث و بانی ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی به شهر شد.

گمرک بندر آبادان

بندر گمرک آبادان که در رودخانه اروند قرار گرفته به طور کلی در روز توان جا به جایی 20 هزار تن کالا را دارد با توجه به رونقی که منطقه آزاد تجاری اروند دارد بر اهمیت بیش از پیش این گمرک افزوده شده است. و تجار بیشتری مایل به ترخیص کالا از این گمرک می باشند.

ترخیص کار گمرک آبادان

با توجه به اینکه ترخیص کالا از تمامی گمرک ها به خصوص ترخیص کالا از گمرک آبادان یک پروسه تخصصی و دشوار می باشد. نیازمند فردی آشنا و زبده در خصوص ترخیص کالا است، صاحب کالا به تنهایی قادر به این کار نمی باشد زیرا زمان و هزینه زیادی را باید گذاشت . اما دریافت کمک از افرد حق العملکار در امر ترخیص کالا  این پروسه در مدت زمان و هزینه کم به انجام می رسد. به همین دلیل اکثر تجار ترجیح می دهند که فرآیند ترخیص کالا را به فردی متخصص بسپارند زیرا ترخیص کالا پروسه ای طولانی و دشوار می باشد.

همانطور که اشاره شد ترخیص کالا امری تخصصی است که بدون اطلاعات و تجربه کافی برای انجام این کار با مشکل رو به رو خواهید شد که موجب صرف هزینه و زمان بسیار زیادی می شود. زیرا ماندن طولانی مدت کالاها در انبار گمرک موجب صرف هزینه بیشتری برای اجاره انبار های گمرک می شود همچنین از رقابت در بازار مصرف جا می مانید. اما با استفاده از ترخیص کار ماهر در امر ترخیص کالا موجب تسریع روند ترخیص کالا از گمرک می شوید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه و تخصصی که در طی هجده سال کسب کرده است. می تواند راهنمای و راهگشای شما در تمامی امور صادرات و واردات و ترخیص کالا باشد. از جمله خدماتی که این شرکت تجاری ارائه می دهد: ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، اخذ مجوزات، تنظیم اظهار نامه و ….. می باشد. همانطور که اشاره شد مشکلاتی زیادی همچون سخت و زمان بر بودن پروسه ترخیص کالا و تغییرات بخشنامه ها شما نیاز به ترخیص کار زبده و مطمئن دارید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه نسبت به ترخیص کالای وارداتی شما اقدام نماید. تجار و واردکنندگان عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک آبادات می توانید به صورت کاملا رایگان با مشاوران و ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 -02122855902 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)