سلطان یاقوت

ترخیص هلی شات از گمرک

ترخیص هلی شات از گمرک

کلمه هلی شات (Helishot) از ترکیب دو کلمه هلیکوپتر و شات (به معنای عکاسی و تصویربرداری) ایجاد شده است و نام‌ها دیگر آن، دوربین پرنده یا کوادکوپتر است. امروزه این دستگاه نقش پررنگی در صنعت عکاسی و فیلم‌برداری پیدا کرده است و به همین دلیل وارد عرصه مبادلات تجاری در سطح بین‌المللی شده است. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص هلی شات از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. کوادکوپتر یا دوربین پرنده، در واقع مفهومی فراتر و جامع‌تر از هلی شات است و شامل 3 زیرمجموعه می‌شود که عبارتند از: 1- کوادکوپترهای اسباب‌بازی، 2- کوادکوپترهای نیمه حرفه‌ای و 3- کوادکوپترهای تخصصی. دسته سوم در واقع همان هلی شات است. پس نتیجه می‌گیریم که به حرفه‌ای ترین و باکیفیت‌ترین دوربین‌های پرنده، هلی شات گفته می‌شود. هلی شات در واقع نوعی هلی کوپتر کوچک و بدون سرنشین است که توسط یک دستگاه و از راه دور قابل کنترل است. این دستگاه در دستان کاربر قرار گرفته و کار کردن با آن نیاز به مهارت و تخصص دارد. از کاربردهای مهم هلی شات می‌توان به تصویربرداری در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، ساخت تیزر و ویدئو کلیپ، در مراسم‌های عروسی و آتلیه‌ها، مستندسازی، نظارت و بازرسی در پروژه‌ها، عملیات امداد و نجات، نقشه‌برداری و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص هلی شات از گمرک ایران، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تجارت هلی شات در ایران

هلی شات امروزه در بخش‌های مختلف کشور ما و جهت اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وجود اینکه توانایی تولید این محصول در داخل کشور نیز وجود دارد؛ ولی مقدار این تولیدات برای تامین نیاز بازار مصرفی کافی نیست. به همین دلیل شاهد فعالیت تاجران و بازرگانان در زمینه واردات انواع هلی شات از کشورهای خارجی هستیم. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار و کسب درآمد هستند.

در حال حاضر که کشورهای اروپایی و آمریکایی انجام مبادلات تجاری با ایران را تحریم نموده‌اند، عمده واردات در کشور ما از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز در جهت واردات هلی شات در ایران از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص هلی شات از گمرک

اداره گمرک ایران، یک سیستم جامع و کامل است که کلیه محموله‌ها و کالاهای تجاری و بازرگانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. کشورمان برای فعالیت‌های تجاری از جمله صادارت و واردات یک سری قوانین و مقررات وضع کرده است و وظیفه اداره گمرک این است که قانونی بودن فعالیت‌های تجاری را تایید یا رد کند. تاجران و بازرگانان برای طی کردن مسیر ترخیص کالا از گمرک، به کمک فرد ماهر و باتجربه در این حوزه یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کالا شامل مراحل متعدد و پیچیده‌ای است که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، مرحله دریافت و جمع آوری یک سری مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است که نوع این مجوزها بستگی به کالای مورد نظر دارد و از روی کد تعرفه گمرکی آن محصول قابل مشاهده خواهند بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص هلی شات از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران
  • مجوز فنی از دفتر صنایع هوایی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع هوایی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص هلی شات

کد تعرفه گمرکی 8 رقمی که برای ترخیص هلی شات از گمرک اختصاص یافته است، برابر 88062220 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هلی شات از گمرک

امروزه به دلیل گستردگی و دقت بیشتر در وضع قوانین گمرکی، تجارت در عرصه بین الملل به فرآیندی سخت و تخصصی مبدل شده است و همکاری با افرادی که تجربه و توانایی در زمینه امور بازرگانی دارند برای هر تاجری الزامی است. در غیر اینصورت احتمال بروز مشکل و تاخیر در تجارت شما چندین برابر می‌شود. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی نظیر: ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از تمامی گمرک ها و… آماده ارائه خدمات به شما فعالان تجاری عزیز می‌باشد تا امور بازرگانی شما را به نحو احسن در حداقل زمان و صرف کمترین هزینه انجام دهد. این شرکت متعهد است تا با انجام صحیح وظایف خود از بروز هرگونه مشکل و زیان برای شما جلوگیری کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هلی شات از گمرک، می توانید با شماره ‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :