سلطان یاقوت

ترخیص هوایی کالا چگونه انجام می شود؟ [راهنما و هزینه ها]

ترخیص کالا هوایی

ترخیص کالا هوایی یکی از انواع روش های حمل و نقل کالاهای تجاری و بازرگانی می باشد که به نسبت گرانتر از دیگر روش های حمل و نقل کالا می باشد.

انواع حمل و نقل کالاهای تجاری و بازرگانی

حمل و نقل کالاهای تجاری و بازرگانی به سه روش زمینی، دریایی، هوایی جا به جا می شوند. که خود روش زمینی هم با تریلی و کامیون ها انجام می شود و هم با قطار این روش نسبتا ارزانتر بوده و بیشتر کالاها از ایرن طریق وارد و یا صادر می شوند. روش دریایی نیز یکی از روش های معمول ترخیص کالا می باشد این روش نیز در مواقعی قابل انجام است که کشور مبدا و مقصد به دریا و آبهای آزاد دسترسی داشته باشند. روش هوایی هم نیز یکی دیگر از روش های حمل  و نقل کالاهای تجاری  می باشد اما این روش در عین سریع بودن به صرفه نیست و هم محدودیت در خصوص اندازه و وزن کالا دارد و نمی توان هر کالایی را به روش هوایی جا به جا کرد.

حمل و نقل کالا از راه هوایی

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

ترخیص کالا هوایی چه مواقعی انجام می شود

همانطور که گفته شد حمل و نقل کالا به روش هوایی یکی از روش های حمل و نقل کالا از کشوری به کشور دیگر می باشد. اما این روش یعنی ترخیص کالا هوایی هزینه ی بیشتر نسبت به باقی روش های حمل و نقل دارد. به همین دلیل از این روش معمولا برای حمل و نقل کالاهای خاص استفاده می شود. اگر بخواهیم مثالی در این رابطه بزنیم می توان به کالاهایی که امنیت آنها بسیار اهمیت دارد اشاره کرد و یا کالاهایی زمان رسیدن آنها به مقصد  مهم باشد و یا کالاهایی که ارزش و قیمت بالایی دارند را از طریق حمل و نقل هوایی جا به جا می کنند.

ترخیص کالا هوایی در کدام فرودگاه ها انجام می شود

ترخیص کالاهای تجاری و بازرگانی در تمامی فرودگاه های بین المللی که دارای گمرک می باشند انجام می شود. در تهران این مهم به عهده فرودگاه امام خمینی و یا فرودگاه پیام در کرج و ….. می باشد.

فرودگاه های ترخیص کالا

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص تمامی کالاها از گمرک چه به صورت هوایی چه هر روش دیگری یکی است و در وهله اول نیاز به تنظیم اظهار نامه خواهید داشت برای تنظیم اظهار نامه اولین مدرکی که مورد نیاز است قبض انبار می باشد. بعد از آن نیاز به بیمه نامه، بارنامه، اینویس، پروفرما، مدارک حمل و نقل، مدارک خرید کالا، مدارک بازرسی کالا، مدارک آزمایشگاه، کارت بازرگانی و …. خواهید  داشت. در ادامه می توانید راهنمای کامل ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی و هزینه های آن را مطالعه نمایید.

فریت بار در حمل و نقل هوایی یعنی چه

فریت بار یکی از سریع و سیرترین روش های حمل و نقل و ترخیص کالا هوایی و بین المللی در ایران می باشد. برای فریت بار باید از چند روز قبل به دایره فریت گمرک فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و تشریفات گمرکی و ارزیابی کالایی که می خواهید فریت شود را انجام دهید و بعد از آن پته سبز گمرکی را دریافت کنید. بعد از انجام این مراحل برای انتخاب یکی از شرکت های حمل و نقل هوایی اقدام می کنید و کالا را بارنامه کرده و تک بار را دریافت می کنید. این روش خیلی به صرفه بوده و تشریفات گمرکی هزینه آنچنانی ندارد شما بیشترین هزینه را در زمان بارنامه کردن کالای خود می پردازید.

فریت بار در حمل و نقل هوایی

چه نوع کالاهایی ترخیص هوایی آنها انجام می شود

به طور کلی امکان ترخیص چند نوع کالا از گمرکات کشور چه گمرکات زمینی و چه گمرکات هوایی و دریایی وجود دارد ( کالاهای مجاز، کالاهای مشروط، کالاهای ممنوع) کالاهای مجاز کالاهایی هستند که برای واردات و یا ترخیص آن کالا از گمرکات کشور مانعی وجود ندارد و به راحتی می توان نصبت به ترخیص آن ها از گمرک اقدام کرد. کالاهای مشروط آن دسته از کالاهایی هیتند که برای واردات و صادرات و ترخیص آن کالاها از مرزهای گمرکی کشور نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و ارگان های ذی ربط کشور خواهید داشت در غیر این صورت امکان ترخیص آنها وجود ندارد. کالاهای ممنوعه همانطور که از اسم آنها پیدست نمی توان به تجارت و بازرگانی  و ترخیص آن از گمرکات کشور اقدام کرد و در صورت انجام آن کالا قاچاق شناخته شده و با فرد خاطی طبق قانون رفتار می شود.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)