سلطان یاقوت

نقش مهم رمز ارزها در واردات و صادرات کالا

نقش مهم رمز ارزها در واردات و صادرات کالا

نقش مهم رمز ارزها در واردات و صادرات کالا

استفاده از رمز ارزها در تجارت و بازرگانی آزاد شده است این یکی از خبر های خوب امروزه است که تجار و بازرگانان را به رویای خود رسانده است. در خبرهای اخیر آمده که رئیس سازمان توسعه و تجارت از پیوستن سامانه رمز ارزها به سامانه های تجاری خبر داده این خبر از رویاهای تجار ایرانی بوده و شاید بتوان با استفاده از رمز ارزها در تجارت و بازرگانی تحریم ها را دور زد و به راحتی به واردات و صادرات کالا پرداخت.

خواه ناخواه این یک روند جهانی است و بسیاری از کشورها برای مبادلات تجاری و بازرگانی خود در حال استفادهاز رمز ارزها و ارزهای دییجتالی می باشند و اگر ایران هم بخواهد خود را در این بازار حفظ کند باید برای واردات و صادرات کالا خود از رمز ارزها استفاده کند.

اگر بخواهیم صادق باشیم می توان گفت حدود 3 سال است که رمز ارزها و استفاده از انها به ایران وارد شده و با باز شدن پای رمز ارز ها به کشور تحریم ها با شدت بیشتری بر کشور ما اعمال شده است با توجه به این مورد بسیاری از تجار به فکر استفاده از این ارزهای دیجیتال در تجارت و بازرگانی خود افتادند که تا به امروز خبری از این نوع خرید فروش بین المللی نبوده و حالا به یکباره این اجازه برای تجار در زمینه بین المللی صادر شده است.

اما لازم است که بدانید در این خصوص هنوز قانونی وضع نشده و به همین دلیل تجارت و بازرگانی و همچنین سرمایه گذاری در این خصوص نوعی کار پر از ریسک به حساب می آید. اما با توجه به اینکه فسارهایی که تحریم ها بر روی زندگی مردم و بودجه دولت گذاشته دولت را به این فکر فرو برده تا در مقابل استفاده از این ارزه های دیجیتال جبهه نگرفته و در تجارت بین المللی استفاده کند.

تهاتر یکی از ابزار دولت برای استفاده از کالاهای دیگر کشور ها و تجارت و بازرگانی بود اما دریافت کالاهایی بی کیفیت در مقابل فروش نفت و گاز به کشور های دیگر نیز مسئولان را به فکر استفاده از رمز ارزها در صادرات و واردات کالا انداخته است.

البته لازم است بدانید که هنوز استفاده از رمز ارز ها در تجارت بین المللی قطعی نشده و وزارت صمت با بانک مرکزی ایران در حال مذاکره و چانه زنی می باشد اما بر اساس گفته رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران این قضیه را نهایی و عملی بدانید.

بر اساس گفته ها در مرحله اول تجار باید با از رمز ارزها یا همان ارزهای دیجیتال خود که ماین شده است استفاده کنند و در مرحله بعدی رمزارزهای غیرکه در کشور ماین قانونی می شوند؛ به این صورت کار واردات را انجام می دهند. صادر کنندگان محترم نیز شما هم می توانید از این فرصت استفاده کرده و در جهت رفع تعهدات ارزی نمایید. قابل توجه است که با این اقدام دولت می توان گفتکه دولت و مجلس دریچه جدیدی به دنیای رمز ارزها باز کرده و با وضع و تصویب قانون در خصوص ماینرها این کار را در زیر چترهای حمایتی خود قرار داده تا بتوانند به راحتی به این کار ادامه دهند.

اما با همه این تفاصیر نمی توان به دور زدن تحریم ها فقط و فقط با وضع یک قانون خوشبین و امیدوار بود در این خصوص باید به روز بود و با وضع قوانین غیر سختگیرانه کار را برای ماینر ها راحتترکرد.

یکی از کارهایی که می توان خوشبیانه با آن به اینده رمز ارزها نگاه کرد این است که مانند چین به تولید رمز ارزها پرداخت تا بتوان بهر احتی تجارتو بازرگانی را به حوزه ارزهای دیجیتال کشاند و با آن ها به تجارت و بازرگانی بین المللی پرداخت. اما در این بین نباید از آمریکا غافل شد زیرا اقتصاد آمریکا مدام در حال قفل کردن مبادلات ارزی ایران می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت یکی از شرکت های با سابقه در امر تجارت و بازرگانی می باشد و شما عزیزان و محترم می توانید به راحتی درخصوص تجارت و بازرگانی کالاهای خود از متخصصان و مشاوران زبده در این شرکت کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان می توان با شماره های ذیل تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)