سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک

ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک

یکی از دستگاه‌های مدرن و پرکاربرد که عموما در سرویس‌های بهداشتی به عنوان جایگزین حوله و دستمال‌کاغذی برای خشک کردن رطوبت دست‌ها به کار می‌رود، دستگاه دست خشک کن نام دارد. واردات این دستگاه در ایران رواج داشته و از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. دستگاه دست خشک کن یک وسیله برقی دیواری است که توانایی تولید حرارت نسبتا ملایم و خشک کردن رطوبت و خیسی دست‌ها را دارد. این دستگاه ابعاد و انواع گوناگونی دارد و عمدتا در سرویس بهداشتی مکان‌های عمومی، منازل، ادارات و کارخانه‌ها تعبیه می‌شود. دستگاه دست خشک کن با برق شهری کار کرده و شامل 2 مدل دستی و اتوماتیک است. روشن و خاموش کردن نوع دستی آن به کمک دکمه و نوع اتوماتیک آن با تکنولوژی سنسور چشمی است که با قرار دادن دست در زیر دستگاه شروع به کار می‌کند. از مزایای دستگاه خشک کن دست می‌توان به عدم انتشار الودگی در محیط، صرفه‌جویی در مصرف دستمال کاغذی و حفاظت از محیط زیست، برخورداری از موتور قدرتمند با سرعت و قدرت بالا، حفاظ حرارتی برای جلوگیری از افزایش دمای موتور، مقاوم در برابر پاشش آب، بهره‌مندی از سیستم قطع خودکار و … اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه خشک کردن دست از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات دستگاه دست خشک کن در ایران

واردات عبارت است از خرید برخی محصولات از تولیدکنندگان خارجی که واحدهای تولیدی یک کشور توان تولید آن را نداشته و یا میزان تولیدات آن‌ها کمتر از تقاضای بازار مصرفی است. با انجام واردات می‌توان کمبودهای موجود در صنایع مختلف را برطرف نمود و برای هر کشور لازم و ضروری است.

در کشور ما شرکت‌هایی جهت تولید دستگاه دست خشک کن ایجاد شده‌اند ولی میزان تولیدات آن‌ها از میزان تقاضای بخش‌های مختلف کشورمان کمتر می‌باشد. از این رو تامین‌کنندگان به واردات دستگاه دست خشک کن از برندهای معتبر و باکیفیت خارجی روی آورده‌اند.

واردات دستگاه خشک کن دست در ایران، از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، تایوان، اسپانیا، ترکیه، سوئیس و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز به این تجارت اختصاص می‌یابد. پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشورمان در چند سال اخیر، مبادلات تجاری ایران با بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان با تداخل مواجه شده و به همین دلیل واردکنندگان، خرید محصولات مورد نیاز کشور از کشورهایی همچون چین و امارات را ترجیح می‌دهند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک

هرساله شاهد واردات دستگاه دست خشک کن در ایران و تزریق آن به بازار مصرفی داخلی هستیم. اداره گمرک یکی از سازمان‌های اساسی و مهم در ایران است که مسئولیت آن بطورکلی نظارت بر انتقال قانونی محموله‌های صادراتی و وارداتی به کشور و بررسی آن‌هاست. در این میان فردی که قصد دارد تجارت خود را در چهارچوب قوانین انجام دهد، باید از اصول و مقررات پیروی نماید. مثلا تاجری که قصد ترخیص کالای خود از گمرک را دارد، باید یا خود ترخیص کار باشد یا از خدمات شرکت ترخیص کار همانند شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شود. در دنیای تجارت، به شخصی که دارای گواهی‌نامه کارت بازرگانی معتبر از اداره گمرک باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک گفته می‌شود.

یکی از مسئولیت‌های ترخیص کار، دریافت و جمع‌آوری مجوزهایی است که سازمان‌های بخصوصی در داخل وظیفه صدور آن‌ها را برعهده دارند. لیست این مجوزها برای هر کالای تجاری با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر مشخص می‌شود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه دست خشک کن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه دست خشک کن برابر 85163300 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص دستگاه دست خشک کن از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :