سلطان یاقوت

ترخیص ماشین آلات راهسازی از گمرک

ترخیص ماشین آلات راهسازی از گمرک

ترخیص ماشین آلات راهسازی از گمرک

ترخیص ماشین آلات راهسازی از گمرک یکی از مهم‌ترین خدمات شرکت سلطان یاقوت است. به دلیل عمران جاده‌ها و راه سازی ماشین آلات راهسازی یکی از پرکاربرد ترین وسایل در کشور ما است. لازم است بدانید که برخی از کالاها و ابزارهای مربوط به راهسازی در کشور تولید می‌شود اما نیاز‌های مختلفی در خصوص پروژه‌ها وجود دارد که با تجارت و بازرگانی با سایر کشور ها تامین می‌شود.

چگونگی واردات ماشین آلات راهسازی

واردات و صادرات و به طور کلی تجارت هر نوع کالایی داری قوانین ومقرراتی است و باید بر طبق قوانین و آیین نامه‌های مربوطه عمل کرد. واردات خودرو‌ها و ماشین آلات راهسازی نیز مانند سایر کالاهای وارداتی بر طبق قوانین و مقررات در دو کشور مبدا و مقصد انجام می‌شود. به همین دلیل برای تجارت و بازرگانی ماشین آلات راهسازی باید به مطالعۀ قوانین و مقررات پرداخته و این مورد را هم مد نظر داشته باشید که مقررات واردات کالا برای ماشین آلات راهسازی نو و درجه یک با ماشین آلات کهنه و اسقاطی تفاوت‌هایی دارد. همچنین از نظر سرمایه‌ای هم دارای تفاوت هستند.

تجارت و بازرگانی ماشین آلات راهسازی

همانطور که متوجه شدید تجارت و بازرگانی ماشین آلات راهسازی در کشور ما اهمیت ویژه ای دارد زیرا کمبود امکانات تولیدی و همچنین تحریم ها امکان تولید و ساخت این نوع از کالاها و ماشین آلات را در کشور از تولید کنندگان سلب کرده است. به همین دلیل برای تامین نیازهای کشور در صنعت راهسازی مجبور به تجارت و بازرگانی در این زمینه هستیم. با تجارت و بازرگانی در این خصوص هم نیازهای کشور تامین می‌شود و هم برچرخه اقتصاد موثر است. به همین دلیل می‌توان گفت که تجارت و بازرگانی ماشین آلات راهسازی یک تجارت دوسویه برای دولت و تجار است، به این دلیل که هم نیازی های دولت برای ساخت و ساز راه‌ها بر طرف می شود و هم سرمایه شما افزایش پیدا می کند.

بهترین ماشین آلات راهسازی کدامند؟

واردات ماشین آلات راهسازی به طور کلی از کشور‌های چینی و اروپایی انجام می‌شود. اما اگر به صورت دقیق‌تر بخواهیم اعلام کنیم می‌توان گفت که واردات از کشورهای چین، کره، ژاپن، ترکیه، آلمان، ایتالیا، فرانسه و … انجام می‌شود. با توجه به تعدد انتخابات در کشور می‌توانید قبل از خرید کالا ماشین آلات را هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت و برند بررسی کرده تا خرید مقرون به صرفه‌ای را تجربه کنید. از برندهای پرطرفدار ماشین آلات می‌توان به هیتاچی، ولو، کوماتسو، کاتر پیلار، ترکس، هیتاچی و … اشاره کرد که با توجه به قیمت  و کیفیت آن می‌توانید اقدام به خرید و واردات به کشور کنید.

انواع ماشین آلات راهسازی

ماشین آلات راهسازی با توجه به نیازهای مختلف دارای انواع متعددی است همچنین با توجه به نیاز‌های شما در حوزه کاری  و عمرانی تهیه و تولید می‌شوند. به همین دلیل برای تامین نیاز در صنعت راهسازی لازم است با انواع این ماشین آلات آشنا شوید. با شناخت انواع ماشین آلات راهسازی و همچنین نیازهای بازارمی‌توانید بهترین نوع  در خرید ماشین آلات را انتخاب کنید  وهمچنین رونق بیش‌تر در خرید و کسب و کار خود داشته باشید. زیرا شناخت و خرید بهتر ماشین آلات در بازار‌یابی و فروش کالاها موثر است به همین دلیل قبل از خرید کالا باید به بازاریابی آن توجه نمایید. همچنین باید به نوع کالای وارداتی نیز توجه داشته باشید زیرا واردات برخی کالاها در این زمینه ممنوع اعلام شده است.

ورود چه نوع ماشین آلات راهسازی به کشور ممنوع است؟

برای واردت ماشین آلات راهسازی قوانین و مقررات پیچیده ای وجود ندارد بلکه فقط سیاست گذاری ها و مقررات دولتی و سیاسی ممکن است بر این روند تاثیر گذار باشد به همین دلیل شما عزیزان باید نسبت به قضیه حساس بوده و مداوم بخشنامه ها را در این خصوص چک نمایید. برخی از کالاها و ماشین آلات با توجه به شرکت تولیدی آن و یا کشور تولید کننده و فروشنده آن و یا نوع دستگاه، واردات آن ها ممنوع اعلام می‌شود و شما فقط با مطالعه دقیق بخشنامه‌ها  پیش از سرمایه گذاری از ضرر و زیان‌های احتمالی می‌توانید پیشگیری کنید.

 کالاهای مجاز در زمینه واردات ماشین آلات راهسازی

 • انواع ماشین آلات حفاری
 • واردات بالابر تلسکوپی
 • واردات آسفالت بر دستی
 • واردات انواع میکسر بتن
 • واردات اتومیکسر
 • واردات برف روب
 • واردات انواع بلدوزر
 • واردات انواع بیل مکانیکی
 • واردات پمپ بتون
 • واردات چکش پیکور
 • واردات گاردریل کوب
 • واردات انواع گریدر
 • و …

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :