سلطان یاقوت

دستمزد ترخیص کار گمرک چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد ترخیص کار گمرک

در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی کامل در خصوص دستمزد ترخیص کار گمرک و میزان درآمد ترخیص کاران و حق العملکاران گمرکی بپردازیم.

 

دستمزد ترخیص کار گمرک

دستمزد ترخیص کار گمرک

نرخ اتحادیه گمرکی در خصوص میزان دستمزد ترخیص کار گمرک چقدر است؟

شغل ترخیصکاری و ایجاد درآمد با این شغل از زمان بیشتر شدن مراودات تجاری و بازرگانی بین ایران  و کشور های دیگر مرسوم شده و افراد آشنا به گمرکات و امور گمرکی در این زمینه شروع به فعالیت و کسب درآمد کردند. به طور کلی به کسی که از جانب تجار و بازرگانان به امر ترخیص کالا اقدام می کند و از بابت کار انجام شده دستمزد دریافت می کند حق العملکار یا ترخیص کار می گویند.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

تعیین میزان دستمزد ترخیص کار

همانطور که در مقاله های قبلی در مورد اینکه ترخیص کار کیست و دانش هایی که برای انجام امور تشریفات گمرکی و ترخیص کالا مورد نیاز است اشاره کردیم قابل توجه است که ترخیص کار برای انجام این امور نیاز به دانش و مهارت کافی خواهد داشت همچنین حق العملکاری امری سخت و زمان بر می باشد که معمولا تجار برای ترخیص کالای خود نیاز به ترخیص کار گمرک دارند تا کالای آنها در زمان مناسب و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص شود  به همین دلیل فرد حق العمکار پس از کسب تجربه و مهارت کافی می تواند به درآمد بالایی برسد. زیرا دستمزد ترخیص کار گمرک با توجه به نوع و حجم کالای ترخیصی متفاوت است.

تعیین میزان درآمد ترخیص کار

تعیین میزان درآمد ترخیص کار

درآمد ترخیصکار بر اساس تجربه و تحصیلات

لازم است به این نکته توجه کنید که افراد تحصیل کرده این امور یعنی فارغ التحصیلان در رشته مدیر بازرگانی یکی از افراد مناسب برای سپردن امور تجاری و تشریفات گمرکی به طور کلی ترخیص کالا از گمرک هستند. اما با این حال افراد با تجربه ای در این زمینه وجود دارند که که بدون داشتن تحصیلات آکادمیک سالیان سال است که در این زمینه فعالیت کرده و دستمزد و در آمدشان از دستمزد ترخیص کار گمرک ماهر و تحصیل کرده نیز بیشتر است.

تاثیر کارت بازرگانی بر درآمد حق العمل کار

داشتن کارت بازرگانی یکی دیگر از مزایای افراد ترخیص کار در حق العملکاری می باشد زیرا گمرک ها صاحب کالا را با عنوان دارندگان کارت بازرگانی شناخته و این مورد باعث بالا رفتن میزاد دستمزد دریافتی می شود.

لیست امور گمرکی که یک ترخیص کار در فرآیند ترخیص کالا انجام می هد و دستمزد ترخیص کار گمرک از طریق بررسی آنها پرداخت می شود به شرح زیر است:

یک ترخیص کار ماهر در قدم اول اقدام به ثبت سفارش کالا و تنظیم مدارک و ادله مورد نیاز می کند. این مدارک خود به سه دسته عمده تقسیم بندی می شوند:

  • مدارک مربوط به کالا ( ترخیصیه، پیش فاکتور، پروفروما، ثبت سفارش، قبض انبار، بارنامه، گواهی مبدا و … ) این مدارک برای تنظیم اظهار نامه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مدارک مربوط به صاحب کالا ( اصل و کپی کارت ملی و کارت بازرگانی) این مدارک برای اخراز هویت صاحب کالا در گمرک می باشد.
  • مدارک مربوط به نماینده قانونی صاحب کالا ( اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی وکالت نامه محضری، اصل و کپی معرفی نامه گمرک، دفترچه بیمه و کپی آن) این مدارک برای احراز هویت نماینده صاحب کالا در گمرک می باشد.

هزینه ترخیص کالا از گمرک شامل چه مواردی است؟

کارمزد ترخیص کالا از گمرک شامل تمامی امور حمل و نقل کالا، تخلیه کالا، انبار داری، کارشناسی کالا، تعرفه های گمرکی، حقوق ورودی، امور آزمایشگاهی، کارت بازرگانی  و …. و از عوامل موثر بر درآمد ترخیص کار می باشد. همچنین این نکته قابل توجه است که هزینه ترخیص در تمامی گمرکات کشور یکسان است و بر اساس مصوبات گمرک جمهوری اسلامی و هیئت وزرا تعیین می شود. تاجران عزیز این مهم را به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی تمامی هزینه ها و مبالغ را در نظر بگیرید تا به دلیل هزینه های بالا مجبور به نگه داری کالا در انبار و پرداخت مبلغ  بیشتر برای انبار داری نشوید.

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک

دستمزد ترخیص کار گمرک به چه صورت محاسبه می شود؟

با توجه به موضوعاتی که در مورد آنها صحبت کردیم  تخصص و مهارت ترخیص کار در تسریع امورتشریفات گمرکی از مهمترین مزایای یک ترخیص کار ماهر می باشد  و در پله بعدی آماده سازی مدارک و اطلاع از هزینه های جانبی ترخیص کالا از گمرک و ….. است. و طبق موضوعاتی که در خصوص آنها صحبت کردیم بدهی است که حق العملکاران دستمزد بالایی داشته باشند. نمی توان عدد دقیقی در این رابطه بیان کرد زیرا دستمزد ترخیص کاران و حق العمل کاران با توجه به نوع و حجم کالا و عوامل دیگر در تشریفات گمرکی متفاوت است.

تلفن مشاوره رایگان: 09121995406

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)