سلطان یاقوت

واردات و ترخیص دستگاه برش لیزر فلزات فایبر

ترخیص دستگاه برش لیزر

واردات و ترخیص دستگاه برش لیزر فلزات فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر از انواع دستگاه های لیزر برشی است که برای حکاکی، زنگ زدایی روی فلزات از آن استفاده می شود. پرکاربرد ترین نوع دستگاه ای لیزری همین دستگاه های برش لیزری می باشد که با ذوب کردن خطوط نازکی بر روی ورقه های فلزی می اندازند. ضخامت این نوع از برش ها در روش های لیزر و برش با دستگاه فایبر کمتر از 2 میلی متر بوده و به همین دلیل می توان گفت که از این نوع دستگاه می توان فقط برای برش بر روی فلزات استفاده کرد. لازم است به این نکته مهم نیز توجه کنید که تفاوت این دستگاه با دیگر برش های لیزری فلزات در افزایش قدرت و استفاده از فیبر های نوری می باشد.

دستگاه برش لیزر فلزات چه نوع دستگاه هایی هستند؟

دستگاه های برش لیزر فلزات فایبر از نوع دستگاه های برشی هستند که مصرف انرژی پایینی داشته اما در عین حال دارای کیفیت و دقت بسیار بالایی می باشد و راندمان کاری آن بالاتر از سایر دستگاه ای برش می باشد. با مزیت هایی بسیار بالایی که این نوع از دستگاه ها دارند به سرعت مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. بیشتر مصرف این دستگاه های برای برش فلزات در صنایع مختلف می باشد. یکی از مزایای استفاده از این نوع دستگاه ان است که آیینه و لامپ در این دستگاه های حذف شده و به همین دیلیل کم مصرف تر از سایر دستگاه های برش  و لیزر قدیمی تر می باشند. از مزیت های دیگر این دستگاه ها برش لیزری و فایبر واتر مارکت که به راحتی انواع طرح و مدل ها را برای برش و لیزر روی فلزات می توان طراحی و برش دهد.

عملکرد برش بر روی این دستگاه ها بسیار دقیق بوده و محصولاتی که به وسیله این دستگاه لیزر کاری و برش داده می شوند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به هین دلیل از این نوع دستگاه ها برای برش و حکاکی انواع فلزات استفاده می شود در عین حال به خاطر کم مصرف بودن این نوع از دستگاه ها هزینه کمتری را نیز در پی دارد. این دستگاه های در موقع برش و لیزر بر روی فلزات از فیبر نوری استفاده می شود که دارای اشعه ای قوی بودهو به راحتی می توان با آن کار کرد. یکی دیگر از مزیت های دیتگاه برش لیزر فلزات فایبر این است که در مجسمه سازی هم می توان از آن استفاده کرد همانطور که گفته شد می توان طرح مجسمه مورد نظر را در حافظه دستگاه قرار و از آن استفاده کرد.

لازم است بدانید که در زمانی که از این دستگاه برای برش فلزات استفاده می کنید لبه های فلز مورد نظر اصلا موج دار نخواهد شد. فلزاتی که توسط دستگاه برش فایبر برش می خورند  علاوه بر سرعت عمل بالایی که این دستگاه دارد، دارای خط های صاف و بدون پستی و بلندی می باشد.

پیشرفتی که امروزه در علم هست باعث شده تا تمامی خدمات و صنایع امروز نیز از تکنولوژی های روز دنیا در کارگاه های و کارخانجات تولیدی خود بهره ببرند. به همین دل امروزه در بیشتر صنایع از دستگاه های لیزر و برش برای سهولت و دقت بیشتر در کارها استفاده می شود. با استفاده از این نوع از دستگاه های لیزر و برش تولید کننده به راحتی می تواند طرح های جدید و بروز دنیا را در تولید خود بکار گیرد.

این نوع از دستگاه های برش لیزر فلزات فایبر به دلیل کارایی و کم هزینه بودن در بین تولید کنندگان محبوب بوده و مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه با یک اشعه منجسم کار کرده و به همین دلیل از افت کمتری  برخوردار است و از تنظیمات خود خارج نمی شود این مورد هم به دلیل این است که برای انتقال اشعه از آینه استفاده نکرده و به همین دلیل طول عمر این نوع دستگاه بیشتر به مورد های مشابه دیگر می باشد. اشعه قویی که در این دستگاه وجود دارد سبب شده تا افراد برای استفاده از این دستگاه ترغیب شوند زیرا این دستگاه با اشعه قوی سرعت عمل بالاتری داشته و همچنین دقت بسیار هم دارد و می تواند به راحتی بر روی کوچکترین نقاط متمرکز شده و به راحتی طرح مورد نظر روی فلزات را برش دهد.

بیشتر بخوانید :