سلطان یاقوت

ترخیص کفش اسکی از گمرک

ترخیص کفش اسکی از گمرک

برخی از انواع ورزش‌ها نیازمند تجهیزاتی از جمله لباس، کفش یا ابزار مخصوص مانند توپ، چوب، مهره و … هستند. اسکی یکی از ورزش‌هایی است که فرد برای انجام آن حتی برای بار اول، نیاز به تجهیزات کامل از جمله کفش مخصوص اسکی، لباس گرم و ویژه و چوب اسکی دارد. واردات لوازم مربوط به ورزش اسکی از جمله کفش اسکی در کشور ما رواج دارد و بخش ناچیزی از کفش‌های اسکی موجود در بازار مصرفی کشور ما از تولیدات داخلی هستند. از این رو قصد داریم به فرایند مهم ترخیص کفش اسکی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. اگر قصد خرید کفش اسکی را دارید، باید فاکتورهای گوناگونی از جمله اندازه، میزان انعطاف‌پذیری، شکل پوسته، دکمه و راحتی پاها در هنگام راه رفتن با این نوع کفش را در نظر بگیرید. چکمه‌های اسکی مردانه، زنانه و بچگانه از نظر ساختاری متفاوت بوده و متناسب با فرم بدن طراحی شده‌اند. در ادامه این مقاله‌ی بازرگانی، اطلاعات مفیدی در خصوص تجارت و ترخیص چکمه اسکی از گمرک، برای شما علاقه‌مندان ذکر کرده‌ایم.

واردات کفش اسکی در ایران

تامین لوازم و تجهیزات ورزشی در کشور ما عمدتا از طریق واردات از کشورهای معتبر تولیدکننده خارجی صورت می‌گیرد. کفش‌های ورزشی نیز جزو همین محصولات هستند که انواع مختلفی داشته و واردات آن‌ها از مناطق آزاد صورت می‌گیرد. مطابق آمار، 90 تا 95 درصد تجهیزات ورزش اسکی از جمله چوب اسکی و کفش اسکی موجود در بازار مصرفی کشور ما از برندهای خارجی هستند.

نکته جالب اینجاست که توانایی تولید کفش اسکی توسط تولیدکنندگان ایرانی وجود دارد؛ اما بازار مصرفی با کالاهای وارداتی اشباع شده است. حتی لوازم اسکی در سطح قهرمانی نیز تولید داخل نیستند. قیمت بالای تجهیزات اسکی از جمله کفش اسکی را نیز می‌توان با توجه به همین موضوع، توجیه کرد.

واردات کفش اسکی در دهه گذشته عمدتا از مبداء کشورهای اتریش، سنگاپور، آلمان، امارات متحده عربی، چین، ایتالیا، فرانسه و … صورت گرفته است و مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود.

تحریم‌های سخت‌گیرانه و روزافزون علیه ایران، مبادلات تجاری بازرگانان کشورمان با کشورهای اروپایی و آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده است. از این رو واردکنندگان ایرانی، خرید محصولات مورد نیاز صنایع مختلف کشور را از مبداء کشور چین و شهر دبی در امارات متحده عربی ترجیح می‌دهند.

مجوزهای لازم برای ترخیص کفش اسکی از گمرک

افرادی که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کفش اسکی از گمرک را دارد موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق و همچنین ثبت شناسه کالا اقدام نماید.

اخذ مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان) برای ترخیص کفش اسکی از گمرک ضرورت دارد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کفش اسکی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کفش اسکی برابر 64031220 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 برخوردار می‌باشد.

کشور دارنده تعرفه ترجیحی: کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی )گروه D8)

شرح لاتین: ski boots

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کفش اسکی از گمرک

ترخیص کفش اسکی از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کفش اسکی از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید :