سلطان یاقوت

ترخیص برف پاک‌کن از گمرک

ترخیص برف پاک‌کن از گمرک

از کالاهای وارداتی در کشور ما، می‌توان به تیغه برف پاک‌کن اشاره کرد که فعالان تجاری مشغول به خرید این قطعات از کشورهای خارجی و عرضه به صنعت خودروسازی داخلی می‌باشند. از این رو قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص برف پاک‌کن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. خودروهای امروزی شامل اجزاء و قطعات زیادی می‌شوند که هر یک کاربرد خاص خود را داشته و همگی در نهایت منجر به رانندگی ایمن و راحت می‌شوند. یکی از این قطعات مهم، برف پاک‌کن‌ها هستند و شامل 2 تیغه نصب شده در قسمت جلویی شیشه جلو خودروها می‌شوند. هدف از قرار دادن این قطعات، تمیز کردن شیشه‌ها از گرد و غبار و همچنین کنار زدن قطرات باران و برف جهت باز شدن دید راننده در آب‌وهوای نامساعد است. البته در بعضی از خودروها برف پاک‌کن به شیشه‌های عقب و یا چراغ‌ها نیز نیز نصب می‌شود. عملکرد این بخش به این صورت است که با فشردن دکمه تعبیه شده درون خودرو، آب از منبع آب بر روی شیشه پاشیده شده و با حرکت تیغه‌ها بصورت هماهنگ بر روی سطح شیشه، عملیات پاکسازی آن صورت می‌گیرد. در برف پاک‌کن‌ خوردوهای قدیمی، ساختار مکانیکی تعبیه شده بود که به وسیله یک اهرم از داخل ماشین، کنترل می‌‌شدند؛ ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، برف پاک‌کن­‌ها نیز پیشرفت کردند و از مدل اهرمی، به مدل برقی تغییر کردند که قابیلت کنترل آن نسبت به مدل‌های ابتدایی، افزایش چشم‌گیری داشته است. در حال حاضر برف پاک‌کن‌های موجود در بازار از نظر جنس به 2 دسته برف پاک‌کن با تیغه معمولی و برف پاک‌کن با تیغه ژله‌ای تقسیم می‌شوند. برف پاک‌کن معمولی از جنس پلاستیک فشرده بوده و عمر کوتاه‌تری نسبت به برف‌پاک‌کن ژله‌ای از جنس سیلیکون دارد. برف پاک کن ژله‌ای، به خوبی به شیشه می‌چسبد و شرایط مساعدتری برای شیشه اتومبیل فراهم می‌کند و درنتیجه موجب بهبود دید راننده در هنگام رانندگی در باران می‌شود. نکته دیگر اینکه برف پاک‌کن معمولی در شرایط جوی گوناگون به مرور زمان پوسیده شده و تحلیل می‌روند؛ در صورتی‌که برف‌پاک‌کن سیلیکونی از شرایط آب و هوایی تاثیر بسیار کمتری می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه تجارت و ترخیص تیغه برف پاک‌کن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات برف پاک‌کن در ایران

تیغه برف پاک‌کن خودروهای مختلف در کشور ما عمدتا جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌رود و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود. واردات برف پاک‌کن از ۱۱ کشور جهان از جمله چین، ایتالیا، تایوان، ژاپن، فرانسه و آلمان صورت می‌گیرد و فعالان تجاری زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت و سودآوری هستند.

همانطورکه می‌دانید تعداد خودروهای وارداتی در ایران بسیار بالاست و قطعات یدکی و لوازم جانبی این خودروها نیز از طریق واردات تامین می‌گردد. صنعت خودروسازی جزو مهم‌ترین صنایع استراتژیک در ایران و جهان است و تامین نیازهای این صنعت جزو اولویت‌های واردکنندگان قرار می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص برف پاک‌کن از گمرک

ترخیص کالا پروسه‌ای دشوار و پیچیده است که بدون داشتن تخصص لازم در این زمینه و تسلط بر قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل به تاجران و بازرگانان توصیه می‌شود که حتما برای موفقیت در این امر از خدمات ترخیص کار که از کارت بازرگانی معتبر برخوردار است، استفاده نمایند. این شخص یار و راهنمای فعالان تجاری بوده و با گرفتن وکالت‌نامه از ایشان، به‌طور قانونی به طی نمودن مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌پردازد. از مراحل حائز اهمیت در این پروسه، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است. به این معنا که شخص ترخیص کار پس از تشخیص درست تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، به لیست مجوزهایی که به‌طور خاص برای آن کالا تعریف شده‌اند می‌پردازد و آن‌ها را پس از جمع‌آوری به اداره گمرک تحویل می‌دهد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص برف پاک‌کن از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر تجهیزات برقی و الکترونیکی با شرط محل تامین ارز، شامل:

از محل بند 9 ماده 38 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات – واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل

  • مجوز ارزی از دفتر تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص برف پاک‌کن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص برف پاک‌کن،‌گرم کن شیشه و رافع بخار برای چرخ‌های پایی یا وسایل نقلیه موتوری برابر 85124000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص تیغه کامل برف پاک‌کن برابر 85129010 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برف پاک‌کن از گمرک

ترخیص برف پاک‌کن از گمرک مشروط به پشت سر گذاشتن مراحل دشوار ترخیص کالا بوده که به مجموع آن‌ها تشریفات گمرکی می‌گویند. شرکت سلطان یاقوت از جمله معتبرترین شرکت‌ها در زمینه انجام امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا بوده و آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همچنین ثبت درخواست همکاری با کارشناسان باتجربه و توانای این شرکت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

بیشتر بخوانید :