سلطان یاقوت

ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک

ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک

در صنعت راه‌ و ساختمان‌سازی از ماشین آلات گوناگون برای انجام هدف‌های متفاوت استفاده می‌شود. برخی از این ماشین آلات از جمله بیل مکانیکی، مینی بیل مکانیکی، لودر، مینی لودر و انواع بابکت‌ها نیاز به یک وسیله جانبی به نام چکش هیدرولیک یا پیکور هیدرولیک دارند. نیاز داخلی صنایع کشور ما به چکش هیدرولیک، عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. چکش‌های هیدرولیکی برای شروع به کار، نیاز به فشار روغن هیدرولیک دارند که این فشار روغن از سمت سیستم هیدرولیک ماشین آلاتی که دستگاه روی آن‌ها نصب می‌شود، تامین می‌گردد. چکش هیدرولیک را علاوه بر ماشین آلات ذکر شده، می‌توان بر روی دکل‌هایی که در کارخانه‌های سنگ جهت خرد کردن سنگ‌ها قبل از ورود به دستگاه سنگ شکن به کار می‌روند نیز نصب کرد. موارد استفاده از چکش هیدرولیک شامل استخراج و حفاری در معادن سنگ آهن، سنگ سیلیس و معادن مس، ساخت تونل و تراشه در عملیات‌های راه‌سازی، تخریب سنگ‌ها و بتن‌های ساختمان و … می‌باشند. شرکت‌های معتبر در جهان مشغول به طراحی و تولید چکش‌های هیدرولیک در سایزها و ابعاد مختلف هستند. در هنگام نصب چکش هیدرولیک بر روی دستگاه‌ها یا ماشین آلات مختلف، باید به قدرت پمپ دستگاه و وزن دستگاه توجه داشت. چکش‌های هیدرولیکی از وزن 80 کیلو تا بالای 12 تن تولید شده که سایزهای بزرگ آن در معادن و عملیات‌های راهسازی در خارج از شهرها و سایزهای کوچک آن مصارف درون شهری دارند. از معتبرترین برندهای تولیدکننده چکش هیدرولیک که از نظر تکنولوژی و متریال از رقبای خود پیشی گرفته‌اند، می‌توان به مونتابرت، رمر و اطلس کوپکو اشاره کرد. هر چکش هیدرولیک از قطعات مخصوص تشکیل شده است؛ ولی قطعات و بخش‌های مشترک در تمامی چکش‌های هیدرولیک عبارتند از: محفظه پشت پیستون، شیر کنترل، اکومولاتور، بوش سیلندر، پیستون، بدنه اصلی، نگه دارنده ابزار چکش، بوش و ابزار چکش. چکش‌های هیدرولیکی از تنوع بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند که در ادامه تعدادی از دستگاه‌های رایج در بازار ایران را نام خواهیم برد: چکش هیدرولیکی دستی، چکش هیدرولیک بیل مکانیکی، چکش گاز هیدرولیک و چکش فول هیدرولیک. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چکش هیدرولیکی از گمرک ایران، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات چکش هیدرولیک در ایران

چکش هیدرولیکی یکی از تجهیزات کاربردی در صنایع مربوطه است که در کشور ما نیز بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیاز داخلی کشور ما به این دستگاه عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی به ثبت سفارش و واردات این محصول جهت به کارگیری در صنایع مربوطه مشغول می‌باشند و سود خوبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات چکش هیدرولیک در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، جمهوری کره، هلند و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک

از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از معاونت معادن و فرآوری مواد معدنی
  • مجوز ارزی از معاونت معادن و فرآوری مواد جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چکش هیدرولیک

کد تعرفه گمرکی 8 رقمی که برای ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک اختصاص یافته است برابر 84304900 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک

تشریفات گمرکی برای ترخیص یک محصول خاص، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که فعالان تجاری به همیاری ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تجار گرامی را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ترخیص چکش هیدرولیک از گمرک، کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :