سلطان یاقوت

ترخیص چسب آکواریوم از گمرک

ترخیص چسب آکواریوم از گمرک

چسب آکواریوم جزو محصولاتی است که در کشورهای جزو کالاهای وارداتی طبقه‌بندی شده و به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به موضوع ترخیص چسب آکواریوم از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. یکی از پرکاربردترین چسب‌ها در صنایع گوناگون، به چسب آکواریوم معروف است. نام دیگر چسب آکواریوم، چسب درزگیر سیلیکونی است؛ زیرا در ساختار آن از عناصر سیلیکون و اکسیژن استفاده شده است که هر دو دارای ساختار مولکولی مستحکمی بوده و به همین دلیل محصول حاصل از ترکیب آن‌ها نیز از مزایای عالی برخوردار است. این چسب جزو خانواده چسب‌های مایع طبقه‌بندی شده و حالت فیزیکی ژل مانند دارد. نیت سازنده این چسب، استفاده از آن برای چسباندن و ساخت شیشه آکواریوم بوده است؛ ولی به سبب خواص شگفت انگیز آن نسبت به سایر چسب‌ها، به تدریج به صنایع دیگر نیز راه یافت. این محصول را عمدتا در بسته‌بندی‌هایی به شکل تیوپ استوانه‌ای قرار می‌دهند که درب آن به شکل یک لوله مخروطی شکل طراحی شده است. مهم‌ترین کاربردهای چسب آکواریوم عبارتند از: 1- درزگیری سطوح و پر کردن ترک‌ها، 2-چسباندن سطوح مختلف به یکدیگر، 3-ایجاد عایق حرارتی و رطوبتی روی سطوح. این چسب از مزایایی همچون قدرت چسبندگی بسیار بالا، عایق بندی مناسب، سازگاری با شرایط آب و هوایی گوناگون، ماندگاری طولانی مدت بر روی سطوح مختلف همچون پلاستیکی، گرانیتی، سرامیکی، فلزی، استیل و چوبی، ضد قارچ و ضد کپک، ضد آب بودن، خاصیت الاستیکی، مقاومت در برابر اشعه‌های گوناگون، عایق صدا و حرارتی، نارسایی، عدم رنگ پذیری و … برخوردار است. در ادمه به شرح توضیحات بیشتر در خصوص چسب آکواریوم و نحوه تجارت و ترخیص چسب درزگیر سیلیکونی از گمرک ایران خواهیم پرداخت.

انواع چسب آکواریوم و کاربرد آن‌ها

چسب آکواریوم از نظر ترکیب شیمیایی در 2 مدل چسب آکواریوم خنثی (طبیعی) و چسب آکواریوم استوکسی (اسیدی) موجود است.

در یک دسته‌بندی دیگر که بر مبنای رنگ بسته بندی و کاربرد چسب آکواریوم ایجاد شده است، انواع چسب آکواریوم عبارتند از:

  1. چسب آکواریوم بی رنگ یا شفاف: درزگیری سینک ظرف‌شوئی، ساخت آکواریوم و پوشاندن درز و ترک‌های ساختمانی و موارد مشابه
  2. چسب آکواریوم قرمز: به عنوان چسب واشر به‌ دلیل مقاومت بالا، عدم واکنش با مواد شیمیایی و خاصیت عایق بودن
  3. چسب آکواریوم سفید: عایق و آب بندی کردن درزهای کاشی و سرامیک‌های کف حمام، دستشویی، روشویی، وان حمام و استخرها
  4. چسب آکواریوم مشکی: نصب شیشه انواع خودروها

صادرات و واردات چسب آکواریوم در ایران

تولیدکنندگان در کشور ما مشغول به تولید برندهای مختلف چسب آکواریوم هستند که تنها برخی از آن‌ها از کیفیتی مشابه نمونه‌های خارجی برخوردارند و در واقع اکثر آن‌ها با کیفیتی پایین‌تر از سطح جهانی به بازار عرضه می‌شوند. با وجود اینکه این تولیدات توانایی پوشش‌دهی نیاز بازار مصرفی داخلی را نداشته؛ اما با این حال تاجران و بازرگانانی در زمینه صادرات این محصولات مشغول به فعالیت هستند. صادارت چسب آکواریوم از ایران به مقصد کشورهایی همچون عراق و افغانستان صادر می‌گردد.

شایان ذکر است که مطابق آمار، حجم عمده چسب آکواریوم که در صنایع کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد از نوع چسب‌های تولید شده در خارج از کشور می‌باشد. واردات چسب آکواریوم، راهی برای جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی ایران است که تامین کنندگان زیادی در این حوزه کار می‌کنند. واردات این محصولات به ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، سوئیس، ایتالیا، هند و … صورت می‌گیرد. سالانه حجم بالایی ارز برای واردات این محصولات و تزریق آن‌ها به بازار مصرفی از کشورمان خارج می‌گردد.

بارزترین علت عدم توانایی تولیدکنندگان ایرانی در تامین مواد اولیه و تجهیزات لازم برای تولید چسب آکواریوم به مقدار و کیفیت مناسب و همچنین عدم واردات مستقیم این محصولات از کشورهای اروپایی و آمریکایی، تحریم‌هایی است که در سال‌های اخیر بر مبادلات تجاری کشورمان با سایر کشورهای پیشرفته جهان سایه افکنده است.

مجوزهای مورد نیاز به منظور ترخیص چسب آکواریوم از گمرک

منظور از ترخیص کالا، گذراندن کالایی که که به منظور صادارت یا واردات باید از مرز کشور عبور کند. انجام مراحل ترخیص کالا به صورت قانونی برعهده شخصی به نام ترخیص کار رسمی اداره گمرک است که بر تمامی پیچ و خم‌ها و سختی‌های این مسیر تسلط داشته و این امور را در چهارچوب تعیین شده توسط اداره گمرک به انجام می‌رساند. مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه، مهم‌ترین مرحله ترخیص کالا است؛ زیرا تاثیری مستقیم بر زمان خروج کالا از گمرک دارد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص چسب آکواریوم از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه، نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری اقدامات لازم را انجام نماید.

تعرفه گمرکی مناسب برای ترخیص چسب آکواریوم از گمرک

کد تعرفه گمرکی که برای ترخیص چسب آکواریوم از گمرک در نظر گرفته شده است، برابر 32141000 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

ترخیص چسب آکواریوم از گمرک با شرکت سلطان یاقوت

تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص چسب آکواریوم از گمرک را دارند، می‌توانند جهت دریافت مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و زبردست شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)