سلطان یاقوت

ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک

ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک

همانطورکه می‌دانید، امروزه رایج‌ترین راه برای هموارسازی راه‌ها در صنعت راه‌سازی، آسفالت کردن جاده‌ها به کمک قیر و سایر مواد است که سبب می‌شود خودروها و سایر وسایل نقلیه به‌راحتی جابه‌جا شوند. اما این آسفالت‌ها قرار نیست تا ابد عمر کنند و هر چند سال یک‌بار نیاز به تعویض دارند. طی فرآیند تعویض آسفالت جاده‌ها، ابتدا آسفالت قبلی را تاحدودی از سطح تراشیده تا فضا برای ریختن آسفالت جدید هموار و کافی باشد. عملیات تراشیدن آسفالت به کمک ماشین الات مخصوص صورت می‌گیرد که ماشین آسفالت تراش نام دارد. نیاز صنعت راه‌سازی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌شود و به همین منظور قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این دستگاه قادر به تراشیدن سطح آسفالت قدیمی است و به این ترتیب سطحی صاف و یکدست برای پخش آسفالت جدید فراهم می‌گردد. عملیات تراشیدن در این دستگاه، توسط یک گرداننده استوانه‌ای شکل که روی آن تیغه ناخن مانند نصب شده صورت می‌گیرد. ماشین آسفالت تراش این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که آسفالت را در ضخامت دلخواه تراش دهد. تراشیدن آسفالت به کمک این دستگاه، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت زیرسازی آسفالت‌ها است؛ زیرا سطح تراشیده شده کاملا صاف و هموار خواهد بود. از مزایای تراشیدن آسفالت توسط ماشین آسفالت تراش، می‌توان به قابلیت بازیافت آسفالت تراشیده شده و همچنین حفظ دریچه‌های تاسیسات مختلف آب و برق و گاز و … پس از پحش آسفالت جدید در جاده، اشاره کرد. امروزه برندهای معتبر و مطرحی در جهان به طراحی و تولید ماشین آسفالت تراش مشغول هستند که از بین آن‌ها می‌توان به برندهای ویرتگن و بوماگ و دایناپاک و هپکو و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات ماشین آسفالت تراش در ایران

ماشین آسفالت تراش جزو ماشین آلات مصرفی و پرکاربرد در صنعت راه‌سازی است که در کشور ما نیز مورد استفاده گسترده قرار می‌گیرد. تاجران و بازرگانان برای تامین نیاز کشور به این محصول اقدام به واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده نموده و سود خوبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات ماشین آسفالت تراش در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ترکیه و سایر کشورها صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم :

ترخیص کالا از گمرک، یک مقوله پیچیده و سخت است که قوانین و مقررات زیادی از سمت اداره گمرک در این زمینه تعریف شده‌اند. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که بر این قوانین تسلط کامل داشته و به طور تخصصی به انجام تشریفات گمرکی به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌پردازد. از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌ها و مراکز مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی :

کد 8 رقمی تعرفه برای ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک برابر 84306900 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت :

ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک، فعالیت تجاری تخصصی و حساس در کشور ماست که اگر در طی مراحل آن اشتباهی از سمت ترخیص کار صورت بگیرد، پیامدهایی همچون تاخیر در زمان ترخیص کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های اضافی در پی خواهد داشت. به همین دلیل همکاری با ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان، اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان دارد. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت در زمینه امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و توانای این شرکت در زمینه ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماشین آسفالت تراش از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص  آسفالت تراش تراش چرخ لاستیکی از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش چرخ زنجیری از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش 4 چرخ از گمرک
 • ترخیص آسفالت تراش 3 چرخ از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش سرد از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش پیش گرم‌کن از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش تراش یک موتور از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش دو موتوره از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش حمل شونده توسط یدک‌کش (تریلی) از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش متصل شونده توسط کامیون کشنده از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش با استوانه تیغه کم تعداد از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش با استوانه تیغه پر تعداد از گمرک
 • ترخیص  آسفالت تراش با تیغه‌های مخصوص (صاف) از گمرک

بیشتر بخوانید :