سلطان یاقوت

ترخیص استابیلایزر از گمرک

ترخیص استابیلایزر از گمرک

استابیلایزر نام یک دستگاه الکترونیکی است که در لغت به معنای تثبیت‌کننده بوده و با نام ترانس اتوماتیک نیز شناخته می‌شود. این وسیله در کشور ما جزو اقلام وارداتی به شمار رفته و تاجران و بازرگانان به خرید نمونه‌های خارجی و تزریق آن به بازار مصرفی کشور ما مشغول می‌باشند. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص استابیلایزر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. همانطورکه میدانید اغلب وسایل برقی مصرفی در منازل و … با برق شهری و 220 ولت کار می‌کنند. گاه ممکن است ولتاژ برق ورودی به این دستگاه‌ها بیشتر یا کمتر شود که این تغییر ولتاژ سبب خراب شدن لوازم برقی و یا کم شدن طول عمر مفید آن‌ها خواهد شد. کاربرد دستگاه استابیلایزر دقیقا در چنین شرایطی معنا پیدا می‌کند و سبب تثبیت ولتاژ ورودی برق با ولتاژی است که برای لوازم برقی تعیین شده است. به عبارت دیگر، این وسیله نوسانات ولتاژ برق را جبران نموده و ولتاژی دقیقا مطابق تجهیزات برقی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. بدین ترتیب لوازم برقی از آسیب‌های ناشی از افت یا افزایش ولتاژ در امان خواهند ماند. استفاده از استابیلایزر فقط برای دستگاه‌های گران و حساس‌تر توصیه میشود و برای لوازم برقی ساده نیازی به استفاده از این وسیله نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص استابیلایزر از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

مزایای استفاده از استابیلایزر چیست؟

استابیلایزر در محل اتصال دستگاه به برق شهری قرار گرفته و ولتاژ ورودی را می‌سنجد. در صورتی‌که این ولتاژ با مقدار تعیین شده در مرجع ولتاژ متفاوت باشد، با استفاده از یک ترانس اتوماتیک و به کمک القای جریان در سیم‌پیچ، عمل متعادل‌سازی ولتاژ را انجام داده و در نهایت ولتاژ اصلاح شده را به سمت لوازم برقی هدایت می‌کند. دو فرآیند باک و بوست در استابیلایزرها رخ می‌دهد و باک به معنای پایین آوردن ولتاژ در صورت بالا بودن آن و بوست به معنای بالا بردن ولتاژ در صورت پایین بودن آن است.

از مزایای مهم استفاده از استابیلایزرها برای لوازم برقی مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطع کردن برق دستگاه در صورت بروز نوسانات شدید و در نتیجه جلوگیری از خراب شدن دستگاه
 • افزایش طول عمر دستگاه
 • کاهش هزینه‌های برق مصرفی

واردات استابیلایزر در ایران

استابیلایزر جزو تجهیزات برقی و الکترونیکی است که ساخت آن در داخل کشور ما نیز صورت گرفته و محصولات تولید شده در داخل به بازار مصرفی راه پیدا می‌کنند. از طرفی به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران در سال‌های اخیر، مواد اولیه و دانش کافی برای افزایش ظرفیت تولیدات داخلی وجود ندارد و از این رو برای تامین کمبودهای موجود در بازار مصرفی به واردات نیاز داریم.

واردات استابیلایزر در ایران عمدتا از مبداء کشور آلمان، دانمارک، چین، ترکیه، امارات متحده عربی، اتریش، فرانسه و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود. فعالیت در این زمینه سود مناسبی را برای فعالین تجاری به ارمغان می‌آورد.

مجوزهای لازم برای ترخیص استابیلایزر از گمرک

ترخیص استابیلایزر از گمرک، از جمله امور بازرگانی است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. فعالان تجاری کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص استابیلایزر از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص استابیلایزر

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص استابیلایزر برابر 21069010 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص استابیلایزر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه‌ای که طی سال‌ها فعالیت در زمینه تجارت و بازرگانی کسب کرده است آماده خدمت رسانی به تجار عزیز در زمینه‌های ثبت سفارش، اخذ مجوز، تنظیم اظهارنامه، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … می‌باشد. این شرکت قصد دارد با ارائه به موقع و باکیفیت خدمات خود، شما عزیزان را در این امر سخت و زمانبر یاری داده و موجبات تجارتی امن را فراهم آورد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص استابیلایزر از گمرک با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص استابیلایزر از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص استابیلایزر رله‌ای
 • ترخیص استابیلایزر سرووموتوری
 • ترخیص استابیلایزر استاتیک
 • ترخیص استایلایزر لیزر
 • ترخیص استابیلایزر ماینر
 • ترخیص استابیلایزر تک‌فاز
 • ترخیص استابیلایزر سه‌فاز
 • ترخیص استابیلایزر یخچال
 • ترخیص استابیلایزر کولر گازی
 • ترخیص استابیلایزر صوتی و تصویری
 • ترخیص استابیلایزر آزمایشگاهی
 • ترخیص استابیلایزر خانگی
 • ترخیص استابیلایزر صنعتی

بیشتر بخوانید :