سلطان یاقوت

ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک

ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک

درون هر خودروی سواری یا وانت، قطعات بسیار زیادی به کار رفته‌اند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. برخی از این قطعات در داخل کابین خودرو و برخی دیگر خارج از آن تعبیه شده‌اند. تعداد زیادی از قطعات و لوازم جانبی در خودروها هستند که دیده نمی‌شوند ولی از وظیفه و کاربرد بسیار مهمی برخوردار هستند. یکی از قطعات خودروها که نقش بسیار مهمی در خودرو ایفا می‌کند ولی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و شناخته شده نیست، براکت صندلی خودرو نامیده می‌شود. نیاز صنعت خودروسازی و بازار مصرفی کشور ما به این قطعه عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و از طرفی شاهد صادرات آن از ایران به کشورهای همسایه هستیم. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. براکت صندلی جزو آن دسته از قطعات خودروهاست که درون کابین تعبیه می‌گردد و وظایف مختلفی برعهده دارد. محل قرارگیری براکت صندلی یا Seat Bracket در زیر صندلی خودرو می‌باشد. براکت صندلی عبارت است از یک قاب فلزی بسیار محکم که از جنس آهن یا فولاد تولید شده و به‌وسیله اتصالات محکم به کف اتاق خودرو متصل شده است تا صندلی‌های خودرو بر روی آن سوار شوند. با تثبیت صندلی بر روی براکت، دیگر نگرانی از بابت جدا شدن صندلی‌های خودرو در هنگام تصادفات جاده‌ای وجود ندارد. این قطعه همچنین نقش بسیار اساسی در راحتی راننده در هنگام نشستن بر روی صندلی و موقعیت آن‌ها نسبت به فرمان دارد. بطورکلی براکت‌های صندلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: براکت صندلی راننده و براکت صندلی سرنشینان خودرو. لازم به ذکر است که این دو دسته از نظر خصوصیات و ویژگی‌ها، با هم تفاوت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص براکت صندلی ماشین از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تجارت براکت صندلی خودرو در ایران

براکت صندلی خودرو جزو قطعات خودروها است که واردات و صادرات آن در کشور ما رواج دارد. سالانه مقادیری ارز به سبب تجارت این محصول میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد.

نیاز صنعت خودروسازی ایران به براکت صندلی هم از طریق تولیدات داخلی و هم از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات قطعات جانبی خودروها و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات براکت صندلی خودرو در ایران همانند سایر قطعات و لوازم جانبی خودروها عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، فرانسه، ژاپن، کره و … صورت می‌گیرد و سالانه ارز زیادی بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

از طرفی تولیدکنندگان ایرانی، تولیدات خود در زمینه براکت صندلی خودرو را به کشورهایی نظیر عراق، روسیه، سوریه، ترکیه، آذربایجان و … صادر کرده و سود مناسبی کسب می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص برامت صندلی خودرو از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از طی کردن مراحل قانونی برای خارج کردن کالا یا محصول تجاری از گمرک کشور که این فعالیت از سمت ترخیص کار رسمی اداره گمرک قابل انجام خواهد بود. یکی از مراحل ترخیص کالا، گرفتن مجوز از سازمان‌های داخلی است که مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند. این مجوزات بطور خاص برای هر ردیف کالایی در لیست تعرفه‌ها تعریف شده‌اند و ترخیص کار با تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود می‌تواند به لیست این مجوزات دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص براکت صندلی خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص براکت صندلی خودرو برابر 87082910 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص براکت صندلی خودرو از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :