سلطان یاقوت

ترخیص مرغان خانگی از گمرک

ترخیص مرغان خانگی از گمرک

مرغ‌ها در جانورشناسی، در رده پرندگان و گونه مرغ جنگلی سرخ قرار گرفته‌اند که به آن‌ها، ماکیان نیز گفته می‌شود. مرغ‌ها، پرشمارترین و شایع‌ترین جانور اهلی در سراسر جهان هستند و مورد مبادلات تجاری واقع می شوند. صادرات و واردات انواع مرغ‌های خانگی در کشور ما نیز رواج دارد و همین امر سبب جابه‌جایی ارز میان کشور ما و سایر کشورهای جهان می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص مرغان خانگی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. انسان‌ها مرغ‌ها را بطور عمده پرورش داده و از گوشت و تخم مرغ آن‌ها بهره می‌برند. تولید مثل در مرغان خانگی همانند سایر پرندگان به روش تخمک‌گذاری صورت می‌گیرد. بطورکلی مرغان خانگی در دو دسته مرغ تخم‌گذار و مرغ گوشتی جای می‌گیرند. مرغ‌های تخم‌گذار زودتر از مرغ‌های گوشتی رشد کرده و به بلوغ می‌رسند. عمر طبیعی مرغان خانگی بین 5 تا 11 سال بوده و به نژاد آن‌ها بستگی دارد. این پرندگان جزو گروه همه‌چیزخواران به شمار می‌روند و قادر به تغذیه از انواع غلات، دانه‌ها، مواد معدنی و مغذی، میوه‌ها، حشرات، مواد پروتئینه و مواد ویتامینه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص مرغان خانگی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

صادرات مرغان خانگی در ایران

صنعت پرورش دام و طیور در کشور ما از اوضاع خوب و مناسبی برخوردار است و میزان تولیدات داخلی در این زمینه پاسخگوی نیاز بازار مصرفی است. وجود مرغداری‌های متعدد در سراسر کشور سبب شده تا کمبودهای بازار مصرفی جبران گردیده و نیاز به واردات مرغ خانگی زده به صفر برسد. مازاد تولیدات در این زمینه نیز به کشورهای متقاضی در همسایگی ایران صادر می‌گردد. صادرات مرغان خانگی زنده از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

صادرات مرغان خانگی زنده از ایران به مقصد کشورهای ترکمنستان، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، عراق و … رواج دارد. سالانه مقادیر مناسبی ارز بدین ترتیب وارد کشور ما شده و به توسعه اقتصادی کمک می‌کند.

قوانین مربوط به تجارت مرغان خانگی

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه صادرات و واردات مرغان خانگی را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات اداره گمرک در این زمینه عمل نمایند:

  • ورود و صدور حیوانات و پرندگان وحشی موکول به موافقت سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد.
  • ورود و صدور هر نوع دام زنده موکول به رعایت ماده 7 قانون دامپزشکی کشور مصوب 1350 می‌باشد.

ماده 7- ورود و صدور هر نوع دام زنده، تخم مرغ نطفه دار، اسپرم دام، فرآورده‌هاى خام دامى، داروها و واکـسن‌ها و سرم‌ها و مواد بیولوژیکى و مواد ضدعفونى و سموم دام‌پزشکى و مواد غذایى متراکم و مکمل‌هاى غذاى دام و داروهایى که براى ساختن مواد نام‌برده مورد نیاز است باید با موافقت وزارت کشاورزى صورت گیرد.

  • ترخیص کلیه حیوانات زنده منوط به ارائه گواهی بهداشت کشور مبدا بوده و منحصرا از گمرک‌خانه‌هایی که دارای پست قرنطینه دامی وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد امکان‌پذیر خواهد بود.
  • ورود و صدور موجودات زنده تغییر شکل یافته ژنتیکی و محصولات تراریخته ملزم به رعایت مفاد قانون ملی ایمنی زیستی با کسب مجوز قبلی از وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.

مجوزات لازم جهت ترخیص مرغان خانگی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص مرغان خانگی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی جهت اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص مرغان خانگی

بطورکلی شماره تعرفه گمرکی برای ترخیص مرغان خانگی (Gallus domesticus) ذیل ردیف 010594 قرار گرفته است که در ادامه به شرح جزئیات آن خواهیم پرداخت.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص مرغ هیبرید تجاری برابر 01059410 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 27 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پولت مرغ تخم‌گذار برابر 01059420 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 27 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر مرغان خانگی برابر 01059490 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 2 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مرغان خانگی از گمرک

ترخیص مرغان خانگی از گمرک، امری تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص مرغان خانگی از گمرک، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن‌های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :