سلطان یاقوت

ترخیص سنسور ناک از گمرک

ترخیص سنسور ناک از گمرک

درون هر خودرو، سنسورهای زیادی تعبیه شده‌اند و گزارش‌های مربوطه از بخش‌های مختلف خودرو را به کامپیوتر خودرو (ECU) ارسال می‌کنند. سنسور ناک (Knock Sensor) یا حسگر کوبش یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین سنسورهای خودروهاست که قادر است صحت عملکرد موتور خودرو و تمامی لرزش‌های آن را به کامپیوتر خودرو گزارش کند. این قطعه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌رود و به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص سنسور ناک از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. در خودروهای دارای احتراق داخلی، مخلوط سوخت و هوا پس از وارد شدن به موتور، توسط پیستون‌ها فشرده می‌شوند و فرآیند احتراق پس از جرقه‌زنی شمع صورت می‌گیرد. انرژی حاصل از احتراق، حرکت پیستون‌ها را تسریع کرده و نیروی منتقل شده به چرخ‌های خودرو از این طریق، سبب حرکت خودرو می‌گردد. اما اگر گرما و حرارت موتور بالا باشد، پس از ورود مخلوط هوا و سوخت، ممکن است شاهد پیش احتراق قبل از به وقوع پیوستن احتراق اصلی باشیم. این پیش احتراق، فشار بالایی به پیستون‌ها وارد کرده و در نتیجه برخورد محکم پیستون به سیلندر، شاهد ایجاد صدا و لرزش درون موتور خواهیم بود. اگر این فرآیند ادامه پیدا کند، تنش‌های مکانیکی ایجاد شده در موتور خودرو باعث ایجاد کوبش در موتور و لرزش شدید این بخش می‌گردد که در نهایت به خرد شدن پیستون‌ها یا کج شدن شاتون منجر خواهد شد. به همین دلیل سنسوری به نام سنسور ناک در موتور خودرو تعبیه می‌شود تا مقدار ارتعاشات و لرزش‌های موتور را به صورت مداوم اندازه‌گیری کند. این مقادیر اندازه گیری شده توسط حسگر کوبش، به طور مرتب به کامپیوتر خودرو ارسال می‌شوند و در صورت عدم تطابق این مقادیر با مقدار مجاز تعریف شده در کامپیوتر خودرو، چراغ چک موتور برای راننده روشن می‌گردد. هم‌چنین برای جلوگیری از ایجاد آسیب به موتور در چنین شرایطی، کامپیوتر خودرو از طریق ارسال دستور به انژکتورهای خودرو، میزان پاشش سوخت را کاهش می‌دهد. ضربات و لرزش‌های غیرعادی که سنسور ناک در ابتدا تشخیص می‌دهد، توسط راننده یا سرنشینان حس نمی‌شوند؛ اما تکرار این ضربات نامحسوس در نهایت سبب وارد شدن آسیب جدی به موتور می‌شود. اگر سنسور ناک خودرو دچار مشکل شود، شاهد صداهای کوبش بلند از خودرو خواهیم بود. از نشانه‌های دیگر خراب شدن سنسور ناک، می‌توان به شتاب کمتر و مصرف سوخت بیشتر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر کوبش خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات سنسور ناک در ایران

سنسور ناک یکی از قطعات اساسی در موتور خودروها است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به حسگر ناک یا سنسور کوبش خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات حسگر ناک یا سنسور کوبش خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. از این رو در حال حاضر عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور ناک از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور ناک از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سنسور ناک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور ناک یا حسگر کوبش خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور ناک از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فعالان تجاری کاربلد همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص سنسور ناک از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :