سلطان یاقوت

ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک

ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک

یکی از ورزش‌های محبوب و پرطرفدار که قدمت زیادی در جهان ندارد و در کشور ما نیز رواج پیدا کرده است، پینت‌بال نام دارد. هر ساله شاهد واردات تجهیزات مربوط به این ورزش در کشورمان هستیم و از این رو در ادامه مقاله قصد داریم به موضوع ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در ورزش پینت بال، دست هر بازیکن یک نشانگر یا اسلحه رنگی داده می‌شود که درون آن از گلوله‌های رنگی پر شده و با شلیک فرد، توپ رنگی آزاد شده و لباس رقیب را رنگی می‌کند. در این بازی رقابتی، هر بازیکن که لباس او رنگی شود، باید تسلیم شده و بازی را ترک کند. این ورزش به صورت حرفه‌ای و در سطوح بالا در بر گیرنده لیگ‌ها، مسابقات و تیم‌های حرفه‌ای است. فضای مورد نیاز برای این بازی می‌تواند محیط‌های طبیعی بوده و یا توسط موانع ساختگی ایجاد شده باشد. توپ پینت‌بال نوعی کپسول ژلاتینی با پوست نازک است که مایع رنگی درون آن قرار داده شده و مواد درون آن، کاملا غیرسمی، غیرسوزاننده، محلول در آب و قابل تجزیه هستند. به همین دلیل لباس‌های رنگی شده پس از اتمام بازی را می‌توان به راحتی شست. زمانی که توپ پینت‌بال به یکی از بازیکنان برخورد می‌کند، پوسته نازک آن شکافته شده و مایع درون آن پخش می‌شود و لکه‌ای روی لباس بازیکن حریف بر جای می‌گذارد. رنگ این گوی‌ها، شامل طیف گسترده ای از رنگ‌های رنگین کمانی و ملایم است که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از: آبی، صورتی، سفید، نارنجی و زرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص توپ رنگی پینت‌بال از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات گوی رنگی پینت‌بال در ایران

ورزش پینت‌بال مدتی است در کشور ما رواج پیدا کرده و توجه قشرهای مختلف جامعه را به سمت خود منعطف کرده است. در این ورزش یک سری وسایل و لوازم خاص مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرند که بطورکلی تجهیزات پینت‌بال نام دارند. توپ یا گوی‌های رنگی که در تفنگ‌های پینت‌بال مورد استفاده قرار می‌گیرند، در کشور ما به همراه سایر لوازم این ورزش جزو کالاهای وارداتی محسوب شده که سالانه مقادیری ارز صرف واردات آن‌ها از کشورهای خارجی می‌گردد.

واردات گوی رنگی پینت‌بال عمدتا از مبداء کشورهای جمهوری کره، چین، فرانسه، هند، ترکیه، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. فعالیت در این زمینه از سود خوبی برای فعالان تجاری کشورمان برخوردار است و از طرفی کمبودهای موجود در بازار مصرفی از این طریق تامین می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک

اداره گمرک در ایران درست مثل یک سیستم جامع و کامل عمل کرده که تمامی محموله‌ها و کالاهای تجاری و بازرگانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. کشورمان برای فعالیت‌های تجاری از جمله صادارت و واردات یک سری قوانین و مقررات وضع کرده است و وظیفه اداره گمرک این است که قانونی بودن فعالیت‌های تجاری را تایید یا رد کند. تاجران و بازرگانان برای طی کردن مسیر ترخیص کالا از گمرک، به کمک فرد ماهر و باتجربه در این حوزه یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کالا شامل مراحل متعدد و پیچیده‌ای است که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، مرحله دریافت و جمع آوری یک سری مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است که نوع این مجوزها بستگی به کالای مورد نظر دارد و از روی کد تعرفه گمرکی آن محصول قابل مشاهده خواهند بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه جهت ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک اختصاص یافته است، برابر 95066930 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک

در حال حاضر به دلیل گستردگی و دقت بیشتر در وضع قوانین گمرکی، تجارت در عرصه بین الملل به فرآیندی سخت و تخصصی مبدل شده است و همکاری با افرادی که تجربه و توانایی در زمینه امور بازرگانی دارند برای هر تاجری الزامی است. وگرنه احتمال بروز مشکل و تاخیر در تجارت شما چندین برابر می‌شود. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی نظیر: ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از تمامی گمرک ها و… آماده ارائه خدمات به شما فعالان تجاری عزیز می‌باشد تا امور بازرگانی شما را به نحو احسن در حداقل زمان و صرف کمترین هزینه انجام دهد. این شرکت متعهد است تا با انجام صحیح وظایف خود از بروز هرگونه مشکل و زیان برای شما جلوگیری کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گوی رنگی پینت‌بال از گمرک، می توانید با شماره ‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :