سلطان یاقوت

ترخیص چرخ گوشت از گمرک

ترخیص چرخ گوشت از گمرک

در قصابی‌ها و حتی منازل برای تبدیل گوشت به گوشت چرخ‌شده و طبخ غذاهای مخصوص با آن، از دستگاهی به نام چرخ گوشت استفاده می‌شود. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص چرخ گوشت از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. چرخ گوشت دارای دو مدل صنعتی و خانگی است. استفاده از چرخ گوشت خانگی از گذشته میان مردم رواج پیدا کرده است؛ زیرا همه ترجیح می‌دهند خودشان بر فرآیند چرخ شدن گوشت نظارت داشته باشند تا هم مواد اولیه آن و هم بهداشتی بودن این فرآیند را کنترل کنند. چرخ‌ گوشت‌های خانگی کوچک‌تر و ظریف‌تر از چرخ‌ گوشت‌های صنعتی هستند و کار با آن‌ها بسیار راحت است. تنها کافیست گوشت و سایر مواد مورد نظر را از قسمت ورودی دستگاه وارد کرد. این مواد پس از عبور از قسمت تیغه‌های دستگاه چرخ گوشت و چرخ شدن، از یک بخش مخصوص خارج می‌شوند. در هنگام خرید دستگاه چرخ گوشت باید به یک سری فاکتورها توجه داشت که عبارتند از: قدرت موتور، تعداد دنده‌ها، میزان سروصدا، طول عمر بالا، ظرفیت چرخ گوشت، سیستم چرخش معکوس و … . چرخ گوشت‌ها انواع گوناگونی دارند ولی تقریبا تمامی آن‌ها شامل بخش‌های از جمله میله‌های هدایت‌کننده، تیغه، صفحه برش یا فیلتر، موتور، چرخ دنده می‌باشند. از چرخ گوشت می‌توان برای آماده کردن سوسیس خانگی، فلافل و … نیز استفاده کرد. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چرخ گوشت از گمرک ایران پرداخته‌ایم.

تجارت ایران در زمینه چرخ گوشت

انواع لوازم برقی خانه و آشپزخانه از جمله چرخ گوشت در کشور ما هدف واردات و صادرات قرار گرفته و هرساله مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورها رد و بدل می‌شود. فعالیت در زمینه واردات و صادرات چرخ گوشت در ایران از سود بالا و مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند.

بیشترین مقدار واردات طبق آمار رسمی اداره گمرک از مبداء کشور چین، امارات متحده عربی، ترکیه، فرانسه، آلمان و … صورت می‌گیرد. همچنین صادرات چرخ گوشت‌های تولید ایران به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، ازبکستان و … انجام می‌شود.

در اثر تحریم‌های صورت گرفته علیه کشورمان، مبادلات تجاری کشورهای اروپایی و آمریکایی با ایران بسیار کمرنگ شده و به همین دلیل کشورهایی مثل چین و امارات متحده عربی تبدیل به شرکای بزرگ تجاری ایران شده‌اند.

مجوزات لازم :

کالاهای وارداتی در کشور ما باید توسط شخص ماهر و متخصص به این امر از اداره گمرک ترخیص شوند تا مجوز قانونی ورود به بازار مصرفی را داشته باشند. به همین دلیل تاجران و بازرگانان همواره به یاری و راهنمایی ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کالا فرآیند پیچیده و حساسی است که شامل مراحل مختلفی می‌باشد. یکی از این تشریفات گمرکی، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است. ترخیص کار با بهره‌مندی از تجربه و مهارت بالای خود این مدارک را آماده کرده و تحویل اداره گمرک می‌دهد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که می‌خواهد برای ترخیص چرخ گوشت از گمرک اقدام نماید، باید جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع لوزام خانگی و اداری اقدام کند.

همچنین ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، نیازمند اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت است.

برای ترخیص چرخ گوشت از گمرک، نیاز به شناسه کالا نیز می‌باشد.

تعرفه گمرکی :

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چرخ گوشت برابر 85094000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

شرح تعرفه:  آسیاب و مخلوط‌کن‌های مواد خوراکی، دستگاه‌های آب‌میوه‌گیر و آب سبزی‌گیر.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در این زمینه :

شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه مفید و درخشان در انجام امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت فعالان تجاری زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص گوشت کوب برقی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چرخ گوشت از گمرک عبارتند از:

  •  چرخ گوشت پارس خزر از گمرک
  •  چرخ گوشت پاناسونیک از گمرک
  •  چرخ گوشت بوش از گمرک
  •  چرخ گوشت مولینکس از گمرک
  • چرخ گوشت فیلیپس از گمرک
  •  چرخ گوشت کنوود از گمرک
  •  چرخ گوشت هاردستون از گمرک
  •  چرخ گوشت سیلور کرست از گمرک

بیشتر بخوانید :