سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز از گمرک

ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز از گمرک

ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز از گمرک : مردم سراسر جهان در طول روز برای رفع خستگی و افزایش انرژی از نوشیدنی‌های گرم حاوی کافئین مثل انواع چای و قهوه استفاده می‌کنند. به همین منظور دستگاه‌هایی اختراع شده‌اند که با کمک آن‌ها می‌توان انواع این نوشیدنی‌ها را در منزل یا اداره‌ها با بیشترین سرعت ممکن درست کرد. دستگاه چای ساز و قهوه ساز جزو کالاهای وارداتی و محبوب در کشور ما محسوب شده و مشتریان زیادی دارند. به همین دلیل فعالیت در این زمینه از سود قابل توجهی برای واردکنندگان لوازم خانگی برقی از جمله دستگاه‌های چای‌ساز و قهوه‌ساز برخوردار است. از این رو قصد داریم در ادامه این مقاله به موضوع ترخیص دستگاه چای و قهوه ساز از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. امروزه انواع گوناگون دستگاه‌های چای‌ساز و قهوه‌ساز در بازار مصرفی کشور ما قابل مشاهده هستند که برند این لوازم جزو فاکتورهای مهمی است که مشتریان به آن توجه می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با نحوه تجارت و ترخیص دستگاه چای ساز و اسپرسوساز از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

لوازم خانگی برقی در کشور ما مورد استفاده گسترده مردم قرار گرفته و در هر خانه و اداره‌ای تعدادی از این لوازم به کار گرفته می‌شوند. کیفیت و مارک این لوازم به سبب حساسیت وسایل برقی برای مشتریان داخلی بسیار اهمیت داشته و قشر زیادی از آن‌ها متقاضی خرید برندهای معتبر جهانی در این زمینه هستند. به همین دلیل تامین کنندگان به واردات لوازم خانگی و آشپزخانه برقی از جمله دستگاه چای ساز و قهوه ساز مشغول بوده و آن‌ها را به بازار مصرفی داخلی تزریق می‌نمایند.

واردات دستگاه چای ساز و قهوه ساز در ایران عمدتا از مبداء کشورهایی همچون چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد. آمار اداره گمرک نشان‌دهنده این موضوع هستند که تاکنون بصورت سالانه مقادیر بالایی ارز برای خرید این لوازم از کشورمان خارج شده است. فعالیت در این زمینه از سود بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است.

بدون شک بهترین تولیدکنندگان لوازم خانگی از جمله دستگاه چای ساز و قهوه ساز در کشورهای توسعه یافته جهانی از جمله کشورهای اروپایی قرار دارند. علت اینکه واردکنندگان ایرانی، لوازم خانگی برقی مورد نیاز خود را به جای کشورهای اروپایی، از چین و امارات وارد می‌کنند، ممنوعیت‌های مبادلات تجاری با ایران است که به دلیل تحریم‌های سال‌های اخیر بر اقتصاد کشورمان سایه انداخته است.

در دهه اخیر، واردات لوازم خانگی از جمله دستگاه چای ساز و قهوه ساز برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در این زمینه تا حدود زیادی محدود شده است.

مجوزهای لازم:

ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز از گمرک، از جمله امور تجاری است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. صادر کنندگان و واردکنندگان کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نمایند:

 • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان)
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی :

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز برابر 85167100 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در این زمینه :

ترخیص دستگاه چای ساز و قهوه ساز از گمرک، فعالیتی تخصصی و پیچیده محسوب می‌شود که باید در چهارچوب قوانین و مقررات اداره گمرک صورت بگیرد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تسلط بر این اصول، می‌توانند راهنما و همراه شما تاجران و بازرگانان عزیز باشند. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع دستگاه چای ساز و قهوه ساز از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص چای ساز بدون قوری
 • ترخیص چای ساز دارای استند
 • ترخیص قهوه ساز فیلتر دار
 • ترخیص قهوه ساز خلأ (وکیوم)
 • ترخیص اسپرسو ساز دلونگی
 • ترخیص قهوه ساز گوسونیک
 • ترخیص اسپرسو ساز مباشی
 • ترخیص قهوه ساز بوش
 • ترخیص اسپرسوساز نوا
 • ترخیص چای ساز برقی بوش (bosch)
 • ترخیص چای ساز برقی فیلیپس
 • ترخیص چای ساز شیشه‌ای
 • ترخیص چای ساز استیل

بیشتر بخوانید :