سلطان یاقوت

واردات آهن آلات

واردات آهن آلات

واردات آهن آلات

کشف و تولید آهن موجب بهتر شدن زندگی بشر و بیشتر شدن ابزار رفاهی شده است. از این فلز بیشتر در صنایع تولیدی استفاده می شود اما تامین و تهیه فلزات برای کاربردهای مختلف دشوار و هزینه بر می باشد. از این رو دولت برای تامین نیازهای جامعه سعی در واردات این کالا از کشور های دیگر دارد.  با بررسی که بر روی اقتصاد وجود دارد مشخص شد که تجارت و واردات آهن آلات در برهه های زمانی مختلف تجارتی پرسود و مطمئن بوده و موجب رونق و گسترش تجارت ها شده و بیشتر بازرگانان برای شروع از تجارت آهن آلات برای کالاهای وارداتی استفاده می کنند.

آهن آلات یکی از لوازم پر کاربرد در تولید لوازم رفاهی بشر بوده و کاربردهای فراوانی دارد اگر شما لیست مواد و منابع اولیه مورد استفاده کارخانجات را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شده که اکثر لوازم اولیه  و موادی که در کارخانجات استفاده می شود از انواع آهن آلات استفاده می شود. برای مثال صنایعی که بیشترین استفاده از آهن آلات را در تولیدات خود دارند شامل: صنعت خودرو سازی، صنعت تولید قطعات خودرو ها، تولیدات لوازم برقی و الکترونیکی، تهیه و تولید انواع لوازم تصویری و صوتی و …… می شود.

ترخیص آهن آلات از گمرک

انجام تشریفات گمرکی و ترخیص آهن آلات از گمرک برای تجاری که چندین سال سابقه در این خصوص دارند شاید کار دشواری نباشد. اما برای تجاری که در این راه تازه وارد هستند می تواند کار سخت و طاقت فرسایی بنماید. به همین دلیل توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از اقدام به این کار حتما در خصوص بخشنامه های صادر شده و قوانین و مقررات ترخیص انواع آهن آلات مطالعه کرده تا با تمامی امور بازرگانی و تشریفات گمرکی آشناییت پیدا کرده تا در زمان ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی دچار مشکل نشوند. در ادامه توضیحاتی در خصوص چگونگی انجام تشریفات گمرکی و مدارکی برای این کار نیاز خواهید داشت توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

چگونگی ترخیص آهن آلات

واردات آهن و ملزومات آن مانند دیگر کالاهای وارداتی قوانین و راهکارهای متخص خود را دارد. شما تاجران و بازرگانان محترم باید با این قوانین آشناییت داشته باشید تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشده و کالای خود را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه از گمرک ترخیص نمایید. برای دریافت این اطلاعات می توانید به کتاب قوانین واردات و صادرات سال جاری مراجعه کنید و تمامی آموزش و قوانین لازم در خصوص انجام امور بازرگانی و چگونگی انجام مراحل  اداری برای ترخیص کالا و تنظیم اظهار نامه را فرا بگیرید. علاوه بر شناخت قوانین و مقررات و بخشنامه های ارسالی داشتن تجربه کافی در این خصوص نیز از واجبات ترخیص کالا می باشد. داشتن تجربه به شما در کمتر کردن هزینه ها و ترخیص سریع تر کالا از انبارهای گمرک کمک خواهد کرد.

تعرفه گمرکی آهن آلات

تمامی کالاهای وارداتی دارای تعرفه گمرکی می باشند تا از این طریق بتوان به راحتی حقوق ورودی کالا و سود بازرگانی آن را محاسبه کرد اگر کالای وارداتی دارای تعرفه گمرکی نباشد در گمرک برای ترخیص به مشکل برخورد خواهد کرد و امکان برگشت و مرجوعی کالا وجود دارد پس حتما دقت کنید تا کالای وارداتی شما دارای کد تعرفه گمرکی بوده باشد. کد تعرفه گمرکی برای انواع آهن آلات در فصل پانزدهم از کتاب قوانین واردات و صادرات سال جاری قرار دارد. لازم به ذکر است که در زمان ثبت سفارش کالای خود به کد تعرفه گمرکی آن نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید با مراجعه به بخشنامه هایی که دولت در خصوص واردات آهن آلات منتشر کرده به بررسی تعرفه گمرکی انواع آهن آلاتی که می خواهید بپردازید که مبادا واردات آن ممنوع شده باشد.

شرکت سلطان یاقوت

همانطور که در توضیحات اشاره شد موفقیت در تجارت بین المللی در گرو داشتن اطلاعات و همچنین تجربه می باشد. شما عزیزان برای گرفتن نتیجه بهتر در این حوزه می توانید از افراد خبره و کارشناسان کاردان هلدینگ های بازرگانی و تجاری کمک بگیرید. این افراد با داشتن سالها سابقه در امر بازرگانی و تجارت می توانند بهترین راهنمایی ها را به شما ارائه کرده بر همین اساس اگر در ابتدای کار واردات و صادرات آهن آلات هستید بهتر است قبل از انجام هر کاری اول با متخصصین مشورت نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می توانید از تیم تخصصی شرکت سلطان یاقوت کمک بگیرید.

شماره های تماس: 02128111034 – 09121995406

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)