سلطان یاقوت

ترخیص تردمیل از گمرک

ترخیص تردمیل از گمرک

تردمیل (Treadmill) یکی از تجهیزات ورزشی است که علاوه بر ورزش، کاربرد پزشکی نیز داشته و در درمان و پیشگیری از بسیاری‌ بیماری‌ها موثر است. دستگاه تردمیل در کشور ما عمدتا وارداتی بوده و به همین دلیل قصد داریم به موضوع ترخیص تردمیل از گمرک که جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت به حساب می‌آید، بپردازیم. این دستگاه نوعی شبیه‌ساز پیاده‌روی است که امکان راه رفتن به صورت درجا، دویدن آهسته و دویدن سریع را فراهم میکند. این دستگاه شامل یک موتور و تسمه پهن است که با چرخش خود باعث به حرکت درآمدن صفحه تردمیل می‌شود. همچنین تمام تردمیل‌ها از یک مانیتور برخوردار هستند که اطلاعات فرد همچون ضربان قلب، کالری، سرعت و زمان انجام ورزش را با دقت بالا به نمایش می‌گذارد. امروزه شاهد انواع مختلف تردمیل‌ها از جمله تردمیل‌های باشگاهی، تردمیل‌های خانگی، تردمیل پزشکی و توانبخشی، تردمیل آبی و تردمیل مخصوص حیوانات هستیم که تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. در گذشته، استفاده از تردمیل‌های دستی که توسط کاربر به حرکت درمی‌آمدند مرسوم بود؛ اما امروزه تردمیل‌های موتوردار به سبب امکانات بالایی که دارند، جایگزین آن‌ها شده‌اند. در ادامه مقاله به شرح مزایا و معایب دستگاه تردمیل و همچنین تجارت و ترخیص تردمیل از گمرک، خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب دستگاه تردمیل کدامند؟

همانطورکه اشاره شد، تردمیل‌ها به سبب مزایای برجسته‌ای که دارند، بسیار مورد استقبال افراد در سراسر جهان واقع شده‌اند. برخی از مهم‌ترین مزایای دستگاه تردمیل عبارتند از:

 • کنترل آسان سرعت، زاویه و مدت زمان ورزش و همچنین مشاهده اطلاعات فردی همچون ضربان قلب؛
 • در دسترس بودن و سهولت استفاده از این دستگاه؛
 • عدم تاثیر وضعیت آب و هوایی بر ورزش؛
 • لاغری سریع به علت سوزاندن کالری بالا ؛
 • ایجاد تراکم استخوان؛
 • عدم وجود محدودیت سنی و جنسی در استفاده از دستگاه؛
 • سفارشی کردن تمرینات.

از نقاط منفی استفاده از دستگاه تردمیل نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده بیش از حد این دستگاه موجب آسیب به نقاط مختلف بدن از جمله زانو، لگن و مچ پا می‌گردد؛
 • سطح اکسیژن بدن انسان به دلیل ورزش در فضای بسته کاهش می‌یابد؛
 • قیمت این دستگاه نسبتا بالا است؛
 • ابعاد دستگاه حجیم و جاگیر است؛
 • ورزش در یک فضای ثابت و تکراری ممکن است موجب خستگی شود؛
 • قابلیت این دستگاه محدود به سه نوع ورزش پیاده روی، دویدن و بالارفتن از تپه می‌باشد.

واردات دستگاه تردمیل در ایران

تردمیل یکی از تجهیزات ورزشی بسیار مهم و پرمصرف در سطح باشگاه‌های ورزشی و حتی منازل کشور ما به شمار می‌رود که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. متاسفانه تجهیزات اولیه و دانش کافی برای تولید دستگاه‌های تردمیل در کشور ما متناسب با تقاضا وجود ندارد که علت آن را می‌توان تحریم‌های گسترده سال‌های اخیر دانست. نیاز بازار مصرفی به این دستگاه در ایران از طریق واردات تامین می‌شود. تردمیل‌های وارداتی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایوان، امارات متحده عربی، ایتالیا و … خریداری می‌شوند.

چین با تمرکز بر روی تولید داخلی در سال‌های اخیر، به سرعت به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان محصولات گوناگون در جهان مبدل شده است. تردمیل‌های ساخت کشور چین از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و قیمت مناسبی نیز دارند که توجه واردکنندگان و تاجران کشور ما را به خود جلب کرده است. کشور چین همچنین به دلیل عدم توجه به تحریم‌های صورت گرفته در ایران، تبدیل به بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه تردمیل از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک به شخصی اطلاق می‌شود که با تکیه بر دانش و مهارت خود در امور تجاری و همچنین برخورداری از کارت بازرگانی معتبر و وکالت نامه از سمت واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان، به انجام قانونی امور گمرکی از قبیل ترخیص کالا می‌پردازد. برای آنکه مجوز خروج کالا از گمرک صادر گردد، مراحل مختلفی باید در چهارچوب قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک طی شوند. یکی از این مراحل، مرحله گرفتن مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که در حوزه تخصص ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. اگر مجوزات ارائه شده به اداره گمرک ناقص بوده و یا به هر دلیلی تایید نشوند، ترخیص کالا امکان‌پذیر نخواهد بود و مشکلات جدی برای تاجران و بازرگانان در پی خواهد داشت.

 • ترخیص کاری که قصد ترخیص تردمیل از گمرک را دارد، لازم است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزش و خلاق دریافت نماید.
 • برای مصارف انسانی تردمیل، اخذ مجوز ارزی و فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضرورت دارد.
 • برای مصارف حیوانی تردمیل، اخذ مجوز فنی از سازمان دامپزشکی و مجوز ارزی از وزارت جهت کشاورزی جهت تخصیص ارز الزامی است.
 • برای واردات و ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم نیز، باید مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت اخذ گردد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه تردمیل

کد تعرفه جهت ترخیص دستگاه تردمیل Treadmills از گمرک برابر 95069110 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد اندازه‌گیری کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تردمیل از گمرک

ترخیص تردمیل از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت نیاز دارد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تردمیل از گمرک، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)