سلطان یاقوت

ترخیص کار مرز پرویزخان چه مدارکی برای ترخیص کالا نیاز دارد؟

ترخیص کار مرز پرویزخان

ترخیص کار مرز پرویزخان، برای ترخیص و واردات کالا از مهم ترین مرز مشترک ایران با کردستان عراق یعنی این مرز به یک سری مدارک نیاز دارد. در این نوشتار بر آنیم تا این مدارک را نام برده و از این موضوع صحبت کنیم.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.بیشتر بخوانید

وظایف ترخیص کار مرز پرویزخان

مرز پرویزخان کجاست؟ گمرک پرویزخان یکی از مرز های شمال غربی ایران است و بر همین اساس باید از حق العمل کاران محلی به عنوان ترخیص کار مرز پرویزخان برای ترخیص کالا از این مرز استفاده کرد. این گمرک در قصر شیرین استان کرمانشاه قرار گرفته و از طریق این مرز می توان با اقلیم کرستان ارتباط بر قرار کرده و به تجارت و بازرگانی کالاها و ترخیص کالا پرویزخان با کمک ترخیص کار مرز پرویزخان پرداخت.

ویژگی های ترخیص کار مرز پرویزخان

لازم به ذکر است افراد برای عبور از گمرک و سفر به اقلیم کردستان نیاز به ویزا نخواهند داشت، اما مسافران عتبات عالیات نمی توانند از این گمرک عبور کنند زائران عتبات می توان از طریق مرز خسروی اقدام به خروج نمایند در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات دچار مشکلاتی همچون دستگیری و بازداشت می شوند. مرز سومار در شهر سومار یکی از شهرهای شهرستان قصر شیرین قرار دارد. این مرز نیز یکی از مرزهای فعال کشور در زمینه تجارت و بازرگانی می باشد. سومار از نزدیک ترین شهر های ایران به عراق بوده و فاصله آن با نزدیک ترین شهر در عراق 15 کیلومتر است. شما عزیزان برای ترخیص کالا از این مرز نیز نیاز به ترخیص کار مرز سومار خواهید داشت.

ترخیص کالا از مرز پرویزخان

ویژگی های مرز پرویزخان

این گمرک و بازارچه مرزی در سال 76 تاسیس شده و با صادرات 48 درصدی ایران به عراق از طریق این مرز یکی از مهمترین بازارچه های اقتصادی به شمارمی آید. جالب است بدانید که تجارت و بازرگانی تمامی کالا ها بجز کالا های نفتی از این گمرک صورت می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ترخیص کار مرز پرویزخان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید. همچنین این گمرک یک مرز زمینی بود و عبور و مرور کامیون های سنگین در آن به راحتی انجام می شود و به همین دلیل یکی از راه های ارزان برای حمل و نقل کالا نیز می باشد.

مطلب خواندنی: خدمات شرکت ترخیص کار گمرک به تجار و بازرگانان چیست؟ برای آگاهی بیشتر، بر روی آن کلیک کنید.

ترخیص کالا پرویز خان

چارت ترخیص کالا از گمرک پروزخان

همانطور که می دانید مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات یکسان بوده و فقط سرعت و هزینه های ترخیص کالا است که آنها را متمایز می کند که شما عزیزان برای ترخیص کالای سریع از این مرز به یک ترخیص کار گمرک پرویزخان نیاز خواهید داشت. اولین و مهمترین مورد در ترخیص کالا، داشتن کارت بازرگانی برای صاحب کالا و یا حق العل کار می باشد. بعد از بررسی این مورد باید مدارک مورد نیاز انجام تشریفات گمرکی را جمع آوری کرده و به تنظیم اظهار نامه بپردازیم از جمله مدارک که برای تنظیم اظهار نامه مورد نیاز است:

  • قبض انبار
  • پیش فاکتور
  • احذ مجوزات
  • بارنامه
  • بیمه نامه
  • گواهی بازرسی
  • اینویس
  • فیش های پرداختی عوارض و مالیات
  • فیش پرداختی تعرفه ها
  • و …..

مدارک لازم برای ترخیص کار مرز پرویزخان

لازم به ذکر است که شما عزیزان برای واردات کالا به عراق نیز به ترخیص کار گمرک عراق که به قوانین و بخشنامه های گمرکی این کشور و زبان رایج آن آشنا باشد نیازمند هستید. همچنین شما می توانید برای خرید و فروش انواع کالا ها به جز کالای های نفتی در بازارچه مرزی عراق که در نقطه صفر مرزی با توجه به قوانین منعقد شده بین ایران و عراق قرار دارد اقدام نمایید. لذا داشتن فردی آشنا به این گمرک و این بازارچه مرزی و مردمان آن که به داد و ستد بپردازد یکی از سود آورترین معاملات را در پی خواهد داشت.

منبع: ایرنا

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)