سلطان یاقوت

هزینه گمرکی گوشی و هرآنچه باید بدانید

هزینه گمرکی گوشی

هزینه گمرکی گوشی

هزینه گمرکی گوشی چیست ؟ قبل از اینکه به پاسخ این سوال بپردازیم باید بدانید برای واردات گوشی باید به یک مورد خیلی خاص توجه داشته باشید آنهم پرداخت هزینه گمرکی گوشی های وارداتی و رجیستر کردن آن به وسیله اطلاعات داخل رسید می باشد. که در این مقاله سعی داریم به توضیحات بیشتر در این خصوص بپردازیم و نحوه محاسبه آن بپردازیم با ما همراه باشید.

منظور از گوشی های وارداتی چیست؟

لازم است بدانید به کلیه تلفن های همراهی که وارد کشور می شوند گوشی های وارداتی می گویند برای استفاده از این گوشی ها باید از سیم کارت های داخلی مانند ایرانسل و یا همراه اول استفاده شود. حتی گوشی های که مسافران در طول سفر آن را خریداری می کنند و از آن استفاده می کنند اگر بخواهند که وارد کشور شوند و از اپراتور های داخلی برای استفاده از آن گوشی استفاده کنند باید نسبت به رجیستر کردن آن افدام نمایند.
یکی دیگر از مواردی که باید در خصوص گوشی های وارداتی به آن توجه کنید این است که اگر مسافری وارد کشور شود و قصد اقامت طولانی مدت در ایران را نداشته باشد نیازی نیست که برای رجیستری تلفن همراه خود اقدام کند. اما اگر قصد ماندن طولانی مدت را در ایران داشته باشد باید برای رجیستر کردن تلفن همراه خود اقدام نماید.

رجیستر کردن یعنی چه ؟

رجیستر کردن گوشی های موبایل وارداتی به کشور طرحی است که توسط دولت اجرا شده و تا امروزه نتایج قابل قبولی را ارائه کرده است. به موجب این طرح تمامی گوشی های وارداتی به کشور که توسط کاربران ایرانی و توسط اپراتور های داخلی پشتیبانی می شوند باید در سامانه همتا ثبت شوند. ثبت گوشی های وارداتی در سامانه همتا همان رجیستر کردن آن می باشد. هر گوشی که توسط فردی خریداری می شود در سامانه ثبت می شود و با سیم کارت وی قابل استفاده است. با استفاده از این طرح امکان قاچاق گوشی های موبایل و سرقت آنها نیز به صفر می رسد. لازم است بدانید از زمانی که طرح رجیستری گوشی های همراه پیاده سازی شده آمار سرقت تلفن های همراه به شدت کاهش یافته است. در نظر داشته باشید که برای رجیستر کردن گوشی های همراه هزینه ای نباید بپردازید و این مسئله به صورت رایگان و توسط خودتان قابل انجام است.
همچنین این مهم را در نظر داشته باشید که گوشی که توسط شما، وارد ایران شده را برای اینکه رجیستر کنید و بدون مشکل به دیگران بفروشید باید هزینه گمرکی آن را پرداخت نمایید و از گمرک رسید آن را دریافت کنید. با داشتن این رسید است که می توانید گوشی وارد شده را رجیستر نمایید و بدون مشکل به فروش برسانید.

هزینه گمرک گوشی های وارداتی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه گمرک گوشی هایی که وارد می شود 16 درصد از ارزش قیمت خود گوشی بیشتر است. که این این شانزده درصد خود به 4 درصد حق گمرک، 9 درصد مالیات و ارزش افزوده، 2 درصد حق بازرگانی، 1 درصد عوارض هلال احمرتقسیم بندی می شود. به عنوان مثال برای وارد کردن یک آیفون x به ایران با قیمت 15 میلیون تومان اگر 16 درصد را حساب کنیم قیمتی در حدوده 2میلیون و 400 هزار تومان به قیمت آن اضافه می شود. پس شما برای وارد و ترخیص کردن یک آیفون x به کشورباید مبلغی در حدود 17 میلیون و 400 هزار تومان بپردازید.

برای پرداخت هزینه گوشی های وارداتی شما نیز می توانید قبل از واردات از طریق ثبت سفارش و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به پرداخت حقوق گمرکی و عوارض نمایید. روش دیگری که برای گوشی های که توسط اشخاص وارد کشور می شود نیز به این صورت است که به یکی از دفاتر گمرک مراجعه نمایید و با معرفی گوشی خود از کارشناس گمرک بخواهید که اقدام به ثبت آن نماید. در این روش هزینه گوشی مشخص شده، و شما باید نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. بعد از آن رسیدی مبنی بر اینکه شما آن هزینه ها را پرداخت کرده اید دریافت می کنید که آن راباید نزد خود حفظ نمایید تا امور رجیستری گوشی را انجام دهید.

چگونگی رجیستر کردن گوشی تلفن همراه

پرداخت هزینه ها و دریافت رسید بخش مهمی از اقدامات رجیستری گوشی ها می باشد. حال فقط نیاز است که به سامانه همتا مراجعه نمایید و با ارائه اطلاعات آن رسید، گوشی خود را رجیستر نمایید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که با سیمکارتی که می خواهید از آن در گوشی مورد نظر استفاده کنید اقدامات رجیستری را به انجام برسانید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

 

4.5/5 - (2 امتیاز)