سلطان یاقوت

ترخیص پاور بانک از گمرک

ترخیص پاور بانک از گمرک

ترخیص پاور بانک از گمرک، یکی دیگر از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است که جزو امور تجاری رایج و قابل بحث در کشور ما محسوب شده و به همین دلیل موضوع مقاله امروز را به شرح این فرآیند اختصاص داده‌ایم. پاور بانک نام یک تکنولوژی نسبتا مدرن است که برای انسان‌ها پیشرفت مثبت و چشم‌گیری محسوب می‌شوند. امروزه تلفن‌های همراه بهترین همراه و شخصی‌ترین وسیله هر شخص محسوب می‌شوند که فرد به کمک آن‌ها می‌تواند با افراد دیگر جامعه به راحتی در ارتباط باشد و به علاوه بسیاری از امور بانکی و … را نیز به انجام برساند. با توجه به اهمیت تلفن‌های همراه، انسان توقع دارد این وسیله در 24 ساعت در حال سرویس‌دهی باشد و هرگز از کار نیفتد. به همین دلیل سازندگان تلفن همراه روز به روز به فکر راه‌های جدیدتر برای افزایش ظرفیت باطری و ساعت بازدهی این وسیله هستند. با این حال گاهی پیش می‌آید که باطری تلفن شما تمام شده و به برق شهری برای شارژ کردن آن دسترسی ندارید. یک نوع باطری بزرگ همراه به نام پاور بانک به همین منظور اختراع شده که درون خود مقادیری انرژی برق ذخیره دارد و می‌تواند بدون نیاز به اتصال به پریز برق، تلفن همراه شما یا هر نوع وسیله برقی دیگر از جمله ایرپاد، ساعت هوشمند و … را شارژ نماید. شکل ظاهری پاور بانک به صورت یک قطعه مستطیل شکل است که تعدادی پورت روی آن قرار داده شده تا وسیله برقی مورد نظر را از طریق کابل مخصوص به خود به پاور بانک متصل و شارژ کنید. خود این وسیله نیز ظرفیت انرژی محدودی دارد که پس از استفاده به شارژ مجدد نیاز خواهد داشت. اکثر پاوربانک‌ها از چند پورت ورودی برخوردار هستند که امکان شارژ هم‌زمان چند وسیله برقی را فراهم می‌کند. امروزه پاور بانک‌ها با ابعاد و ظرفیت‌های گوناگون در بازار مصرفی کشور ما رواج داشته و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص پاور بانک از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

تجارت پاور بانک در ایران

واردات و صادرات همواره دو ستون اصلی و دو رکن اساسی در تجارت جهانی محسوب می‌شوند. تمامی کشورها با واردات کالاهای مورد نیاز و صادرات کالاهای تولید شده در داخل به کشورهای متقاضی، سبب رونق اقتصاد و چرخش ارز در کشور خود می‌شوند.

پاور بانک یکی از کالاهای مورد نیاز در کشور ماست که عمده نیاز بازار مصرفی به آن از طریق واردات تامین می‌شود. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات پاور بانک توسط تاجران و بازرگانان از کشور خارج شده و بدین ترتیب کمبودهای موجود در بازار مصرفی جبران می‌شود. فعالان تجاری با فعالیت در این زمینه سود خوبی کسب می‌کنند.

واردات پاور بانک در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، کره جنوبی، امارات متحده عربی، ترکیه، سوئد و … صورت می‌گیرد. مطابق آمار اداره گمرک کشور ما در زمینه صادرات پاور بانک به کشورهای همسایه نیز فعالیت داشته و این فروش را به مقصد کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان و … انجام می‌دهد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پاور بانک از گمرک

تمامی کالاها از قبیل پاوربانک‌ها که مقصد صادرات و واردات قرار می‌گیرند، برای آنکه از مرز کشورمان عبور کرده و به بازار مصرفی مورد نظر راه یابند، باید از زیر نظر اداره گمرک کشور عبور کنند. اداره گمرک در سراسر مرزهای کشورمان شعبه داشته و کارکنان آن به بررسی و کنترل محموله‌های صادراتی و وارداتی می‌پردازند. اداره گمرک برای قانونی بودن فعالیت‌های تجاری، یک سری قوانین و دستورالعمل‌های خاص وضع کرده است که صادرکنندگان و واردکنندگان موظف هستند امور خود را در این چهارچوب به انجام رسانده و تاییدیه این اداره را کسب نمایند. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که با برخورداری از دانش و مهارت ترخیص کاری و با آشنایی با امور گمرکی، می‌تواند یار و راهنمای تاجران و بازرگانان در مسیر ترخیص کالا باشد. یکی از مراحل سخت و تعیین‌کننده در پروسه ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالای بازرگانی بطور خاص تعریف شده‌اند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پاور بانک از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص پاور بانک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پاور بانک ذیل ردیف 8507 کتاب مقررات صادرات و واردات قرار می‌گیرد که شرح تعرفه آن بصورت زیر است:

انباره‌های برقی(Accumulators)،‌ شامل جداکننده‌های آن‌ها، حتی به شکل مربع یا مستطیل.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پاور بانک از گمرک

تشریفات گمرکی در جهت ترخیص یک کالای خاص، امری پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان به راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. شرکت سلطان یاقوت با به‌ کارگیری نیروهای ترخیص کار معتبر و باتجربه، حاضر به ارائه خدمات در زمینه تمامی امور گمرکی از جمله ترخیص کالا است. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به انجام امور گمرکی در کوتاه‌ترین زمان و با صرف مناسب‌ترین هزینه است. در صورتی‌که قصد ترخیص پاور بانک از گمرک را دارید کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :