سلطان یاقوت

ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک (صفر تا صد)

ترخیص کالا بدون کد رهگیری

رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد که از 18 آبان 99 امکان ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک امکان پذیر است و ترخیص کار نیازی به این کد ندارد.

صحبتهای رییس گمرک در مورد واردات کالا

صحبتهای رییس گمرک در مورد واردات کالا

چگونگی ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک

همانطور که در بالا اشاره کردیم بر اساس آخرین مصوبات دولت در خصوص ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک، واحد های تولیدی می توانند بیش از 4000 ردیف تعرفه که شامل مواد اولیه مورد نیاز در تولید برای کارخانجات می باشند را تا 90 درصد ترخیص نمایند.

علت ترخیص کالاها بدون کد رهگیری بانک چیست

علت اتخاذ این تصمیم توسط وزارت صمت جمهوری اسلامی ایران تسریع در رود ترخیص کالاهای فساد پذیر و همچنین تسریع در روند ترخیص کالاها و مواد اولیه تولید کارخانجات کشور با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر ایران می باشد. اما قرار بر این است که تعرفه کالاهایی که مشمول این طرح شدند دوباره از طرف وزارت صمت اعلام شود. بر اساس این طرح گمرکات ایارن موظف هستند تمامی کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات که فساد پذیرهستند و نیاز به تامین ارز دارند را به تاییدیه وزارت خانه مربوطه ترخیص نمایند.

علت ترخیص کالاها بدون کد رهگیری

علت ترخیص کالاها بدون کد رهگیری

آزمایش و بازرسی کالاهای ترخیص بدون کد رهگیری بانکی چگونه است؟

با توجه به این مصوبات کالاهایی که برای ترخیص نیاز به اخذ مجوز از سازمان و ارگان ها دارند در هنگام تخلیه و قبل از اظهار کالا نمونه برداری شده و توسط ارگان مرجع بررسی و توسط همان مرجع مجوز صادر و به سامانه گمرکی ارسال می شود تا در روند ترخیص کالا بدون کد رهگیری مشکلی به وجود نیاید و کالا در زمان مناسب با کمترین هزینه از انبار های گمرک ترخیص شود. با توجه به مواردی که به آن اشاره شد شما تجار عزیز قبل از اقدام به ترخیص کالا با استفاده از این طرح ابلاغی می توانید از متخصصان و ترخیص کاران زبده و مجرب شرکت سلطان یاقوت کمک بگیرید تا در روند ترخیص کالا دچار مشکل نشده و کالای خود را در کمترین زمان ممکن از انبار های گمرک ترخیص نمایید.

اسناد و عملیات بانکی ترخیص کالا

اسناد بانکی نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا با کد رهگیری گمرک می باشند که با ارائه کد رهگیری ترخیص کالا و ارسال ارز، مدارک خرید ما از فروشنده تکمیل که در زمان تنظیم اظهار نامه می توان آنها را به گمرک ارائه کرد. در آبان سال 99 با توجه به کالاهای رها شده در انبارهای گمرک رئیس کل  گمرک ایران اعلام کرد که بر اساس آخرین مصوبه و بخشنامه کلیه کالاهای مواد اولیه تولید کارخانجات و کالاهای اساسی که از دهم آبان 99 به قبل در انبار های گمرک هستند می توانند بدون ارائه کد رهگیری از گمرک ترخیص شوند یعنی ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک برای تمامی کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات امکان پذیر است.

اسناد و عملیات بانکی مراحل ترخیص

اسناد و عملیات بانکی مراحل ترخیص

ترخیص کالا چیست؟

اظهار کالا در گمرکات و انجام تشریفات گمرکی و رویه گمرکی برای خروج کالاهای وارده و یا صادره را ترخیص کالا می گویند که این خود دارای مراحلی طویل و متغییری می باشد این تغییرات مدوام بخشنامه ها برای ترخیص کالاها به دلیل وضعیت سیاسی و اقتصادی در هر کشورس است که شما عزیزان در زمان ترخیص کالا باید حتما بخشنامه های صادر شده در خصوص آن کالای خاص مطالعه کرده و یا از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مراحل ترخیص کالا

مراحل ترخیص کالا از ثبت اسناد به صورت الکترونیکی و یا حضوری شروع می شود و تا محاسبه پرداختی هایی مانند مالیات، سود بازرگانی، حقوق گمرکی، تعرفه گمرکی و دریافت تسهیلات دولتی به صادر کننده گان و وارد کنندگان و دریافت کد رهگیری بانکی ادامه دارد و این مورد را در نظر داشته باشید که برای کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید کارخانجات، ترخیص کالا بدون کد رهگیری بانک امکان پذیر است.

مجوزات مورد نیاز برای ترخیص کالا در ایران

مراحل ترخیص کالا در ایران با گرفتن مجوزات لازم برای ترخیص کالا شروع می شود و از انواع این مجوزات می توان به مجوز استاندارد، مجوز بهداشت، مجوز وزارت ارشاد، مجوز سازمان انرژی اتمی، مجوز وزارت ارتباطات و فناوری، مجوز قرنطینه مرزی، مجوز قرنطینه نباتی و ….. اشاره کرد.

ترخیص کالا بدون کد رهگیری

ترخیص کالا بدون کد رهگیری

حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالاهای تجاری و بازرگانی کالا به سه صورت هوایی، زمینی، دریایی صورت می گیرد که اینها خود شامل دو نوع ترانزیتی و ترانشیپی و یا حمل و نقل داخلی و خارجی می باشند.لازم به ذکر است که در زمان ترخیص کالا و تنظیم اظهار نامه مدارک حمل و نقل کالا مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)