سلطان یاقوت

اماکن گمرکی چیست و چه اموری در امکان گمرکی پیگیری می شود

اماکن گمرکی

اماکن گمرکی چیست ؟

بر اساس تعریف جهانی گمرک تمامی اسگله ها، فرودگاه ها، انبار ها، مرزها، راه…. آهن ها و که تحت نظارت گمرک باشند و برای انجام امور گمرکی و تشریفات گمرکی کالها مورد استفاده قرار بگیرند به عنوان اماکن گمرکی شناخته می شوند .

تاریخچه گمرک

گمرکی که در روزهای اول وجود داشته یک سازمان جهانی بوده که به عنوان شواری همکاری نامگذاری شده بوده این شواری همکاری در سال 1952 برای اولین بار تشکیل شده و تنها سازمان بین المللی است که در حوزه مسائل و امور گمرکی دارای تخصص است.مبدا پیداش گمرک نامعلوم است و در تمام نقاط و قوم های قدیمی جهان نشانه هایی از آن وجود دارد پیدایش گمرک نیز بر دو شرط بود یکی وجود تجارت در آن منطقه و دیگری رهبری برای کنترل این تجارتها .بیشتر بخوانید

حقوق گمرکی هم از همان قدیم الیام بوده و نوعی مالیات بر تجارت محسوب می شود با توجه به تعاریفی که شد می توان گفت که قدمت گمرک و تجار با یکدیگر یکی است هرچند اولین تجارت ها به زمانهایی دورتر و مبادله کال به کال باز می گردد . .

 

اماکن گمرکی چیست ؟

کار در گمرک

کار در گمرک نیز یکی از امور سخت در قدیم و حال می باشد زیرا  تشخیص راهزانان با مامورین گمرکی بسیار دشوار بوده است در زمان حال هم به دلیل مقرارت و سیاست هایی که دولت ها برای خود در نظر گرفته اند و با توجه به وضعیت جهانی دائم در حال تغییر است.

اطلاع از تمامی آنها و بروز بودن برای یک تاجر سخت می باشد به همین دلیل پیشنهاد ما به شما بازرگانان و تجار عزیز این است که از ترخیص کار و یا حق العمل کار زیده و کاردان کمک بگیرید تا در گمرک برای ترخیص کال دچار مشکل نشوید به همین دلیل از گذشته های دور تجارت را امری سخت و طاقت فرسا در عین حال پرسود می نامیدند.

گمرک کجاست؟

تمامی مکان هایی که از آن به عنوان انبار های گمرک و یا محل تردد کالهای گمرکی مانند اسگله ها، راه آهن ها، فرودگاها و یا حتی سردخانه هایی که برای نگه داری کالهای تجاری صادراتی و وارداتی استفاده می شود را اماکن گمرکی می گویند حال . معنی

گمرک چیست ؟

گمرک نیزنهادی ضروری و کار آمد برای حکومت می باشد که تامین درآمد حاصله از تجارت و همچنین امنیت کالهای تجاری صادر و وارد شده را تایید می کند این سازمان جا به جایی ماسفران و کال ها را در سطح بین الملل کنترل و مدیریت می کند حال که به جواب سوالت گمرک و . اماکن گمرکی چیست رسیدیم این سوال پیس می آید که وظایف گمرک چیست که در ادامه توضیح خواهیم داد .

 

قلمرو گمرکی چیست؟

 

وظایف گمرک چیست؟

تعریف گمرک و وظایف آن با یکدیگر عجین شده یعنی گمرک همان وظایفی را دارد که برای معرفی آن استفاده می شود در پاراگراف قبلی توضیح دادیم که گمرک نهادی دولتی است و تامین درآمد برای دولت را از طریق دریافت حقوق گمرکی که برای کالها مشخص شده انجام می دهد گمرک همچنین وظیفه بازرسی کال ها و بررسی آزمایشگاهی، بررسی نحوه تامین ارز کالهای کالهای وارداتی و صادراتی را برعهده دارد تا از ورود و خروج کالهای قاچاق جلوگیری نماید . .

 

قلمرو گمرکی چیست؟

قلمرو گمرکی هر کشور جزئی از قلمرو سیاسی و اقتصادی آن کشور است در قلمرو گمرکی کشور ها قوانین و مقررات خاصی وجود دارد و همانطور که از اسم آن پیداست در قلمرو گمرکی کشور ها قوانین ومقررات، سیاست های صادرات و واردات اجرا می شود و اگر افراد بخواهند خود و یا کالهایی را از قلمرو گمرکی کشور وارد و یا خارج کنند باید نسبت به این قوانین و مقررات پاسخگو باشند و مطابق آنها رفتارنمایند.

 

تعرفه گمرکی چیست؟

 

تعرفه گمرکی چیست؟

تعرفه گمرکی کال در واقع نوعی اعداد و ارقام برای تعیین و شناخت جایگاه کال می باشد در واقع تعرفه گمرکی کال میزان حقوق ورودی برای کالهایی که می خواهند وارد و یا از کشور خارج شوند می باشد . لازم است بدانید که گمرک مسئول دریافت تعرفه گمرکی از تاجران و بازرگانان و یا تولید کنندگانی است که قصد واردات و یا صادرات کال را دارند همچنین شما عزیزان برای دریافت کد تعرفه گمرکی کالهای خود می توانید به کتاب قوانین و مقرارت صادرات و واردات کشور در سال اخیر مراجعه نمایید و یا برای
دریافت کد تعرفه گمرکی کالی مورد نظر خود با متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

 

ترخیصیه چیست؟

ترخیصیه در واقع نوعی سند برای گمرک است که از طرف شرکت حمل و نقل کال می باشد و اعلم می دارد که صاحب کال می توان برای انجام امور گمرکی و تشریفات گمرکی کالی مورد نظر اقدامات لزم رابه انجام برساند در ترخیصیه اطلعاتی از جمله مشخصات وسیله حمل و نقل و نام آن، شماره بارنامه،تاریخ صدور، مشخصات گیرنده، مکان و یا بندر بارگیری، مکان و یا بندر تخلیه کال، تعداد کال، نوع بسته بندی کال، شرح مشخصات کال، نام شرکت کشتیرانی و یا موسسه حمل و نقل کال، شماره فهرست بار
و نوشته می شود ……

 

ترخیصیه چیست؟

 

بیشتر بخوانید :

4/5 - (1 امتیاز)