سلطان یاقوت

دیماند در گمرک

دیماند

دیماند در گمرک

دیماند یا Demand به طور کلی به معنای درخواست و توانایی فردی برای دریافت کالا و خدمات می باشد. در دیماند منحنی تقاضا مکان هندسی مجموعه نقاطی است که فردی برای بدست آوردن کالا و یا خدماتی حاضر به پرداخت میزان پول و هزینه ای است همچنین این قضیه نشان دهنده این است که هر تولید کننده به ازای چه قیمتی می تواند برای تولید کالا اقدام کند.

دیماند گمرکی

گمرک برای انجام هر نوع خدمتی غیر از ساعت اداری  و یا بیرون از اماکن گمرکی برای برخی از خدمات بر طبق قوانین اقدام به اخذ هزینه هایی می کند. این نوع هزینه ها در گمرک با نام دیماند شناخته می شود. بیشتر این هزینه در زمان خروج کامیون ها از گمرک بعد از ساعات اداری از رانندگان کامیون ها دریافت می شود. این مبلیغ نیز بر اساس محل گمرک از 15 هزار تومان تا 100 هزار تومان متغییر است.

علاوه بر گمرک بنادر و شرکت هایی هستند که به صورت مجزا و عمومی انبارهایی برای خدماتی که بعد از وقت اداری به مشتریان ارائه می شود دارند و صاحبان کالا ارائه می کنند. البته لازم است بدانید که انبارهای گمرک در حال حاضر به صورت شبانه روزی کار کرده و در بیشتر مواقع هزینه های دیماندی برای ترخیص کالا از انبارها نیاز نیست که پرداخت شود. و اگر هم نیاز باشد مبلغ بسیار ناچیزی است که در صورت حساب هایی صادره آورده می شود.

دیماند برای خدمات بندری نیزدریافت می شود و توسط انبارهای عمومی گمرک در بندر ها نیز اخذ می گردد. همانطور که گفته شد در بنادر ایران به دلیل اینکه به صورت شبانه فعال هستند هزینه های دیماند پرداختی بسیارکم و جزئی می باشند. به عنوان مثال در بنادر مالی و جنوبی کشور برای کشتی های ایرانی و خارجی اگر بین ساعات 15 تا 19 وارد گمرک شوند هزینه سه و نیم دلاری برای هر یک ساعتی که کالاهایتان در انبار فعال گمرک قرار می گیرد پرداخت کنید. و اگرکشتی های شما از ساعت 19 تا 7 صبح بخواهند از انبار گمرک خارج شوند باید برای هر ساعت انبار فعال 6 دلار پرداخت کنند  برای روزهای تعطیل هم به همین منوال جلو می رود. در برخی از اسکله ها دیماند کشتی ها اخذ نمی گردد به عنوان مثال در اسکله های خوزستان، اسکله فولاد شهید رجایی، اسکله پتروشیمی بندر امام ( ره )، اسکله خارک، اسکله کاوه، اسکله نکاء، اسکله قشم و بقیه اسکله های اختصاصی دیماند از کشتی های وارداتی اخذ نمی شود.

شرکت سلطان یاقوت

کالا های وارداتی از کشور های مختلفی وارد و یا صادر می گردد. البته لازم به ذکر است واردات و صادرات کالاها مستلزم رعایت قوانین و طی کردن مراحلی از جمله اخذ کارت بازرگانی، اخذ مجوز، ثبت سفارش و … می باشد. از همین رو به شما تجار و بازرگانان عزیز اکیدا توصیه می گردد که پیش از آغاز امور تجاری به کسب اطلاعات و محاسبه بهای تمام شده کالای ترخیصی خود از گمرک اقدام نمائید تا دچار زیان و مشکل در تجارت خود نشوید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ترخیص کار ما در شرکت سلطان یاقوت تماس حاصل فرمائید. کارکنان این شرکت تجاری و بازرگانی با سال ها سابقه درخشان در امر بازرگانی و ترخیص کالا، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می باشند.

این شرکت در نظر دارد با ارائه خدمات مفید خود از جمله: ثبت سفارش، ترخیص کالا، اخذ مجوز، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، دیماند و … از بروز مشکل برای شما عزیزان جلوگیری نماید. نیروهای متخصص این شرکت مستقر در گمرکات کشور آماده هستند تا به انجام امور شما در اسرع وقت اقدام نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :