سلطان یاقوت

روش های پرداخت بین المللی (بررسی کامل)

روش های پرداخت بین المللی

روش های پرداخت بین المللی

روش پرداخت مبلغ خرید کالا های بین المللی به صورت های مختلف وجود دارد. فروشنده نیز در مقابل دریافت مبلغ کالا مالکیت آن را به خریدار انتقال می دهد. همانطور که گفته شد  روش های پرداخت در تجارت بیم الملل متفاوت است و شما می توانید به روش های مختلف برای پرداخت مبلغ کالای خریداری شده اقدام نمایید. در طول سالیان زیادی که این روش های پرداخت به وجود آمده بانک ها و موسسات پرداخت تحولات بسیاری را برای کمتر کردن خطر عدم پرداخت مشتریان تعبیه کرده اند و فروشندگان با اطمینان بیشتری می توانند به روش های پرداخت بین المللی اعتماد کنند.

در بین روش های مختلفی که برای پرداخت وجود دارد فروشنده و یا همان صادر کننده هر روشی را که برای دریافت راحتتر باشند و با شاریط سیاسی و اقتصادی آنها هماهنگ باشند را انتخاب می کنند. انتخاب روش پرداخت بین المللی توسط فروشنده ریسک عدم دریافت مبلغ را کاهش می دهد.

وقتی خریدار و فروشنده با یکدیگر معامله می کنند در برابر تعهدات خود مسئول هستند و باید به آنها عمل  نمایند همچنین خریدار چک می کند که فروشنده به تمام تعهدات خود در قرارداد عمل نماید. خریدار نیز باید در مقابل به تمام تعهدات مالی خود پایبند بوده و بر اساس توافقی که طرفین انجام داده اند بهاء کالا را پرداخت نماید. از گذشته های دور روش های مختلفی برای پرداخت وجود داشته است. همچنین با تغییراتی که در زمینه تجارت بین الملل رخ داده این روش ها تغییراتی نیز داشته است که به تسهیل این جریان کمک می کند. اما درمیان تمام روش هابه چهار روش پرداخت در کتب بازرگانی بیشتر تاکید شده است. اما این را هم در نظر داشته باشدی که توافق بر سر نحوه برداخت توسط طرفین معامله انجام می شود.

روش های پرکاربرد در پرداخت های بین االمللی چیست؟

همان روش هایی که در کتاب های بازرگانی به آنها تاکید  شده است از مهمترین روش های پرداخت بین المللی می باشد. از انواع پرداخت می توان به: پرداخت ها بر اساس پیش پرداخت، پرداخت بر اساس حساب باز، پرداخت بر اساس برات ( وصولی)، پرداخت با اعتبارات اسنادی و …..  اشاره کرد.

چه عواملی در انتخاب روش های پرداخت بین المللی تاثیر دارد؟

بر انتخاب روش های پرداخت بین المللی عواملی بسیاری تاثیر گذار است از جمله این عوامل مدت زمانی است که تجار و بازرگانان با فروشنده کالا همکاری کرده اند و میزان اعتمادی که در بین طرفین معامله وجود دارد، موقعیت سیاسی و اقتصادی که در بین کشور ها وجود دارد در واقع ریسکی که در معامله بین کشور ها بر اساس موقعیت های سیاسی و اقتصادی وجود دارد، موقعیت مالی که در بین طرفین معامله ( خریدار و فروشنده ) قرار دارد بخصوص خریدار، فاصله ای که از نظر جغرافیای در بین طرفین معامله وجود دارد یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نحوه انتخاب روش های پرداخت تعداد دفعاتی می باشد که طرفین معامله با یکدیگر به معامله پرداخته اند، فرصت کسب اعتبار و هزینه های مربوط به این و مبلغی که باید پرداخت شود بر این قضیه اثر گذار است.

با توجه به عوامل و شرایطی که اعلام شده در بین طرفین نمی توان بهترین راه را برای آنها مشخص کرد. بدیهی است که بر اساس هر معامله وشرایط آن باید بهترین روش را پیشنهاد داد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت یک شرکت ترخیص کار ایرانی می باشد. این شرکت با بکار گیری کارمندان زبده و تحصیلکرده آماده خدمات رسانی در حوزه تجارت و بازرگانی و ترخیص انواع کالاها از کلیه گمرکات کشوربرای شما تجار محترم می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیقتر در حوزه تجارتی خود صادرات کالا به ایران و یا از ایران می توانید با مشاوران مجرب این شرکت یه صورت رایگان تماس بگیرید. ترخیص کاران این شرکت از ابتدا کار تجاری شما که خرید کالا و ثبت سفارش، تا انتهای کار که ترخیص و تحویل در محل مورد نظر شما می باشد شما عزیزان را همراهی می کند. با سپردن امور تجاری خود به مشاوران ترخیص کار این شرکت آسوده خواهید بود که کالای شما در اسرع وقت و با کمترین هزینه در کمال امنیت حمل و ترخیص می شود. از جمله خدماتی که این شرکت بازرگانی و تجاری به شما ارائه می دهد می توان به: ثبت سفارش کالا، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ کالا، انجام تشریفات گمرکی، ترخیص کالا، بسته بندی کالا، مشاوره بازرگانی و ….. اشاره کرد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید .

تلفن های تماس: 02128111034 – ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)