سلطان یاقوت

ترخیص کار تلفن همراه باید برچه اموری آگاهی داشته باشد؟

ترخیص کار تلفن همراه

ترخیص کار تلفن همراه برای آوردن گوشی از خارج کشور باید بر تمامی امور تشریفات گمرکی تلفن همراه مسلط بوده تا بدون هیچ مشکلی برای ترخیص کالا اقدام نماید.

ترخیص کار تلفن همراه کیست

ترخیص کار تلفن همراه کسی است که باید برای تمام امور رجیستری و امور اخذ مجوزات برای ترخیص کالا آگاهی داشته باشد، تا ترخیص کالایی سریع و کم هزینه انجام شود. اغلب تاجران برای واردات تلفن همراه و کالاهای جانبی آن از گمرکات کشور از ترخیص کار تلفن همراه کمک می گیرند زیرا با استفاده از ترخیص کار در انجام امور تشریفات گمرکی ترخیص کالا زودتر می توان به نتیجه رسید به این دلیل که ترخیص کاران بر امور ترخیص کالا و تشریفات گمرکی، بخشنامه های ارسالی آگاهی دارند و بدون تلف کردن وقت و هزینه های اضافی در سریع ترین زمان ممکن اقدام به ترخیص تلفن همراه از گمرک می نمایند.

 

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص تلفن همراه

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

همان طور که می دانید اکثر گوشی های تلفن همراه وارداتی هستند و با توجه به این مورد قوانین سختی برای ترخیص گوشی های موبایل وجود دارد به همین دلیل پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای انجام امور ترخیص گوشی ها از ترخیص کار کمک بگیرید. همچنین لازم است بدانید بر طبق مقررات اگر گوشی موبایلی برای اولین بار وارد کشور شود برای قیمت گذاری در گمرک مستلزم داشتن مجوز استاندارد از سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد. این مجوز یکی از مهمترین مجوزها در ترخیص گوشی های همراه است که بدون آن ترخیص انجام نمی شود.

چگونگی ترخیص گوشی های مسافری

یکی از نکات قابل توجه در ترخیص گوشی با پاسپورت و وارد کردن گوشی از طریق مسافر این است که برای واردات گوشی از طریق مسافران به داخل کشور باید حتما از طریق شناسه فراگیر جهت رجیستر نمودن تلفن همراه مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا آن گوشی باید قبلا یک بار از طریق گمرک وارد کشور شده باشد تا مراحل قیمت گذاری و تست فنی آن طی شده باشد. در غیر این صورت گوشی مورد نظر برای واردات از طریق مسافر مجوز دریافت نمی کند. برای واردات و رجیستری با پاسپورت اتباع هم مقرراتی وجود دارد که برای اطلاع از آن می توانید با متخصص شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

چگونگی ترخیص گوشی های مسافری

نکاتی که در ترخیص تلفن همراه باید به آن توجه کنید:

برای واردات گوشی های تلفن همراه امکان گشایش اعتبار اسنادی وجود ندارد و ثبت سفارش برای تلفن های همراه از طریق ارز مبادله ای انجام می گیرد. برای پرداخت حقوق ورودی فقط نمایندگی هایی که مجاز شناخته می شوند امکان استفاده از ضمانت نامه های بانکی را برای پرداخت هزینه های گمرکی خواهند داشت. لازم است بدانید که اگر گوشی همراهی به صورت قانونی وارد کشور شود شماره شناسه بین المللی آن در بانک اطلاعات گمرک قابل پیگیری است و از طریق سامانه پیامکی 30008887 قابل استعلام می باشد.

نکاتی که در ترخیص تلفن همراه باید به آن توجه کنید:

هزینه های واردات گوشی تلفن همراه چگونه محاسبه می شود

برای واردات هر کالایی به کشور هزینه هایی وجود دارد که بر اساس ارزش کالا، نوع بسته بندی آن، روش حمل و نقل و ….. حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات علی الحساب محاسبه می شود. برای گوشی های تلفن همراه ارزش پایه ای گوشی را گمرک مشخص می کند و بر اساس نرخ ارزی که بانک مرکزی هفته ای یکبار اعلام می کند حقوق و عوارض گمرکی 5 درصد، مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد و مالیات علی الحساب 4 درصد محاسبه می شود.

بیشتر بخوانید :

4/5 - (1 امتیاز)