سلطان یاقوت

اظهار نامه گمرکی تلفن همراه و هر آنچه راجب به آن باید بدانید.

اظهارنامه گمرکی تلفن همراه

برای پر کردن اظهارنامه گمرکی تلفن همراه باید به اصول و راهکارهای رجیستری و ترخیص تلفن همراه از گمرک آگاه باشید برای دریافت اطلاعات در این زمینه با ما همراه شوید.

اظهارنامه گمرکی تلفن همراه چیست؟

اظهارنامه گمرکی در واقع معرفی کالای تجاری می باشد که برای فرستادن و ارسال به کشوری دیگر بسته بندی شده است. در اظهار نامه های گمرکی معمولا اطلاعات و مدارکی که برای شناسایی کالا می باشد را ارائه می کنند. برای تنظیم اظهارنامه گمرکی حتما باید بر اصول ترخیص کاری و حق العمل کاری آگاه باشید تا مدارک و مجوزات مورد نیاز برای کالای مورد نظر را در اظهار نامه ارائه کرده و در گمرک برای ترخیص کالا به مشکل برنخورید.واما در ادامه به بررسی اظهار نامه گمرکی تلفن همراه خواهیم پرداخت.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

Mobile customs declaration

مدارک مورد نیاز برای اظهار نامه گمرکی تلفن همراه

برای تنظیم اظهار نامه گمرکی تلفن همراه و یا هر کالایی باید مدارک شناسایی کالا را در اختیار گمرک قرار دهیم. در وهله اول فاکتور خرید یا فروش کالای مورد نظر مورد نیاز است. بعد ازآن مجوزهایی که برای کالای ترخیصی لازم است را باید ارائه نمایید. قبض انبار از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد. کارت بازرگانی ، بیمه نامه، بارنامه، مدارک حمل و نقل کالا، پروفرما، اینویس و …. از دیگر مدارک تسلیمی به گمرک می باشد. لازم است بدانید که برای تنظیم اظهارنامه گمرکی تلفن همراه باید کد رجیستری گوشی تلفن را هم به گمرک ارائه کنید.

هزینه های ترخیص تلفن همراه از گمرک

برای ترخیص هر کالایی از اعم تلفن همراه و …. باید یکسری از هزینه ها پرداخت شود. این هزینه های شامل حقوق ورودی، سود بازرگانی ، بیمه نامه، هزینه بازرسی کالا، هزینه آزمایشگاه کالا، هزینه بارگیری، هزینه باربری و حمل و نقل و ….. می باشد. که معمولا بر اساس نوع کالا، حجم و تعداد کالا، نوع بسته بندی و ….. متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای اظهار نامه گمرکی تلفن همراه

نکات مهم در زمان ترخیص تلفن همراه از گمرک

طرح رجیستری تلفن های همراه یکی از الزامات برای ترخیص آنها می باشد و وارد کنندگان گرامی باید در قبل از ترخیص کالا، مشخصات تلفن همراه را در سامانه جامع تجارت وارد کرده و کد شناسه کالا را دریافت نمایند. همچنین گوشی هایی که به همراه مسافران وارد کشور می شوند باید ضمن تسلیم اظهارنامه گمرکی تلفن همراه به گمرک رجیستر هم شوند؛ لازم است بدانید که سود بازرگانی تلفن هایی که توسط مسافران وارد و ترخیص می شوند دو برابر خواهد بود.

تعرفه های گمرکی برای ترخیص تلفن همراه

برای ترخیص تلفن های همراه باید کد تعرفه گمرکی که آنها را به یاد داشته باید زیرا در زمان تنظیم اظهار نامه و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی به کار می آید. کد تعرفه گمرکی تلفن همراه در ردیف 85171210 می باشد. این کد فقط مختص گوشی های همراه می باشدو برای تبلت های سیم کارت خور تعرفه گمرکی جداگانه ای وجود دارد. کد تعرفه گمرکی تبلت های سیم کارت خور در ردیف 84713040  و یا 84713090 می باشد.

نکات مهم در زمان ترخیص تلفن همراه از گمرک

تجارت و بازرگانی تلفن های همراه

همانطور که می دانید کار تجارت و بازرگانی در عین حال که سود آور است بسیار سخت و طاقت فرسا نیز می باشد که نیازمند داشتن تجربه و اطلاعات بالا در این زمینه می باشد در غیر این صورت زیان و شکست را با خود به همراه خواهد داشت در همین راستا به تاجران عزیزی که به تازگی قصد تجارت و بازرگانی در خصوص تلفن های همراه را دارند اکیدا توصیه می شود با فرد یا شرکت بازرگانی مطمئن همکاری کنند تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود. زیرا در صورت عدم استفاده از فرد کاردان و زبده در امر ترخیص کالا کالای شما در انبار های گمرک مانده و علاوه بر زیان در بازار، هزینه های بیشتر را برای انبار داری متحمل خواهید شد.

 

 

تجارت و بازرگانی تلفن های همراه

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)